Skocz do zawartości
Gość Bori

Passat V6 3.2L 250KM wyginające się tarcze hamulcowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bori

W lipcu 2006 odebrałem z salonu Passat 3.2L 250km i po przejechaniu około 15 000 km poczułem coraz mocniejsze dragania kierownicy. W warsztacie stwierdzono, że tarcze hamulcowe są powykrzywiane i wywyłują taki efekt. Stwierdzili, że zbyt szybko jeżdże.

 

Samochody zmieniam co 3 lata i zawsze jeżdżę tak samo więc jakaś totalna bzdura. Teraz mam już prawie 30 000 km i zaczyna się to samo. Powoli zaczynam czuć drżenie kierownicy.

 

Czy ktoś ma takie same doświadczenia.

 

Owszem samochód wyciąga 260 km/h. ale tak go stworzono i tarcze powinny to wytrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurne tłumaczenie :rotfl:

1. Cały czas masz gwarancję.

2. Auto przeszło homologację i jedno, co mogą tobie zarzucić, to próbę wbicia wstecznego biegu przy 165kmh :rotfl:

2'. W związku z tym jeżdżąc cały czas z takimi prędkościami masz gwarancję sprawnego działania auta. W przeciwnym wypadku napewno jego Vmax zostałaby zmniejszona.

3. Na naprawione elementy i tak dają gwarancję.

4, Niech znajdą bezpośrednią usterkę powodującą wyginanie się tarcz.

 

 

Niech się wezmą do nauki ci serwisanci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bori
1. Cały czas masz gwarancję.

 

Niestety nie jest tak do końca z tą gwarancją bo gwarancja na części eksploatacyjne jest trochę inna i na tarcze dają jeżeli dobrze pamiętam 6000 km. Ja miałem zmienione bezpłatnie ale pewnie gdy teraz do znowu się zgłoszę zaczną się schody. Myślę, że u innych pojawi się ten sam problem tylko na razie takich samochodów jest chyba mało sprzedanych w Polsce. Po wymianie tarcz jeździłem na biegu S bo wtedy jest dodatkowo hamowanie silnikiem i nie zdarzyło mi się żadne mocne hamowanie dlatego jestem pewien, że to jest jakaś wada, pewnie tarcz. Może je zrobili zbyt durze, bo naprawdę są wielkie. Oglądałem tarcze w innych samochodach z takimi silnikami i były mniejsze. Teoretycznie czym większa moc tym powinny być tarcze większe ale z drugiej strony przy wysokich temperaturach większe na pewno się łatwiej wygną. Możliwe, że przyczyną są też z podwójne przednie klocki hamulcowe które ale to serwis powinien coś zrobić i mam nadzieję, że jak problem będzie się powtarzał to ktoś się tym zajmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wcale nie zdziwiłbym się jakby problem siedział w stopie stali. A jeszcze bardziej bym sie nie zdziwił gdyby w proporcjach stopu maczała swe rączki firma TRW.

 

TRW = gówno

 

 

Właśnie sprawdziłem:

Tam jest tarcza 345mm x TH:30mm x THmin: 27mm no i producentem jest kto? TRW-Lucas

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Juz drugi raz ktos zwraca uwage na usterki ukladu hamulcowego - ciekawe kiedy , o ile przysla mi zawiadomienie o przyjezdzie do serwisu w celu naprawienia usterki w ukladzie hamulcowym ktora rzekomo istnieje w 200setkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

 

Przy takiej mocy to nie dziwne ze tarcze siadają.

Pewno jakieś tanie tarcze dali....

 

No ja bym się wkurzył jak by padly tarcze w nowej bryce !!!

A po tekście ze za szybko jeżdżę zabił bym serwis śmiechem.

 

Następnym razem weź ich ekspertyzę na piśmie.

Wyśmienity materiał np. do Telexpresu :)

 

Pozdro

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - nie daj się im :-)

jak będzie trzeba - walka na noże. kupujesz auto za ponad 100 tys. zł a oni wmawiają Ci, że siadają tarcze od za szybkiej jazdy... no way. napisz do motoryzacyjnych brukowców - Auto Świat, Motor itp - nic Cię to nie kosztuje, a może ukróci bezczelność serwisów. Jestem za tym, aby nie popuszczać w takich sprawach. Inaczej każdego będą przerabiać wmawiając jakieś głupoty :fuckyou2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jędruś, powiem Ci, że w zasadzie nie ma szans na wygraną. Swego czasu pamiętam sprawę z Daimlerem-Chryslerem, kiedy to w wozach tych marek z lat 2004-2005 siadały hamulce SBC (Sensotronic Brake Control). Kilkatysięcy poważnych spraw na całym świecie, kilkadziesiąt poważnych wypadków w tym i w Polsce było kilka takich. Nagle przy hamowaniu wyświetlał sie napis SBC General Failure i auto pozostawało bez hamulca zasadniczego ani bez ręcznego bo wszystko było elektryczne. Producent wycofał sie z tych hamulców z produkcją od 2006roku ale prawie wszystkie sprawy z klientami nie zostały załatwione pozytywnie. Klienci najdroższych modeli jak AMG chcieli nawet oddawać samochody lecz producent ich za każdym razem wyśmiewał i oddalał sprawę. Ze swojego podwórka to mogę podać sprawę jednego z AMG E55 z roku 2005, który uległ wypadkowi z powodu hamlców SBC. Klient miał Mercedesy od samego początku i nagle trafił mu sie taki kloc. Auto chciał oddać bo miał takie 2 modele. Niestety MB Sosnowiec oddalał sprawę za każdym razem mówiąc, że wymieniono częsci za 2500 euro i jest już OK. Niestety nie było bo cały świat na forach mówił, że po naprawie błędzy w hamulcach sie nadal pojawiały. Sprawa ciągnie się teraz w sądzie a klient nie uzyskał od producenta NIC !!!

 

Także ja wątpię w jakiekolwiek proste załatwianie spraw z wymianą częsci, które bezpośrednio powiązane są z elementami eksploatacyjnymi jak i jeżeli chodzi o same elementy eksploatacyjne.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ten samochod jest malo popularny na naszych drogach.... poszukaj na forach zagranicznych moze cos takiego mialo miejsce. najprosciej kup dobre tarcze aftermaketowe i zobacz co sie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności