Skocz do zawartości
herbu

Kontrolka CHECK

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze pytanie. Czy samochód zawsze pracuje dobrze na benzynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nigdy nie zagazuję auta...nawet mi się nie podoba to słowo "zagazuje":kwasny

U Ciebie ewidentnie jest problem z gazem, najpierw trzeba wyeliminować niesprawność instalacji gazowej, znajdź mądrego gazownika niech wszystko posprawdza co trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrze założonej i wyregulowanej instalacji gazowej przypominasz sobie o niej tylko przy dystybutorze jak płacisz połowę. Mialem A8 4.2 quattro, teraz mam passata 2.0 z gazem i jak są odpowiednio wyregulowane to jest naprawdę swietna sprawa. Niestety jak gazownik tylko zrobi autokalibracje to z czasem sterownik gazu zaczyna "rozjeżdżac" mape paliwa i wtedy ani na pb ani na lpg nie bedzie dobrze pracować. Z tego co mozna wyczytac u aanna to problem wystepuje tylko na gazie. Polecam forum lpg na którym jest dużo polecanych zakładów. Pojechać do jakiegos sprawdzonego i porzadnie wyregulowac i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy dobrze założonej i wyregulowanej instalacji gazowej przypominasz sobie o niej tylko przy dystybutorze jak płacisz połowę.

I tylko TO jest warunkiem świętego spokoju. A z tego co widać i słychać to 90% użytkowników gazowników ma problemy.

Co to za oszczędności kiedy włosy z głowy same z nerwów wypadają....a z kieszeni kasa za odwiedziny wszystkich warsztatów w mieście bo jest problem, dziękuję nie skorzystam.:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuje za wszelkie odpowiedzi i już odpowiadam...

 

piasek1985 - miałam kłopot pierwszy raz dwa dni temu gdy ruszałam po pracy i chciałam szybko włączyć się do ruchu, niestety samochód jakby nie miał mocy, mocno naciśnięty pedał gazu i samochód szarpał przez kolejne dni na razie wszystko ok na pb

 

niestety samochód bywał u gazownika od początku listopada praktycznie codziennie, wydaje się gazownik ok, ale dla pewności byłam u jeszcze dwóch którzy chcieli wymieniać mi całą instalację na nową a chyba nie o to chodzi, zresztą koszty

 

ogólnie wszystkie moje samochody były na LPG, zawsze instalacja była zakładana u tego samego gazownika i nigdy nie było kłopotu niestety tym razem kłopot jest ogromny i liczyłam na pomoc Panów ponieważ ja naprawdę się na tym nie znam :(

 

gazownik niestety mówi, ze już brakuje mu pomysłów a zwykły mechanik zaproponował przyzwyczajenie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gazownik niestety mówi, ze już brakuje mu pomysłów

Ktoś jeszcze się ze mną nie zgodzi co to moich komentarzy na temat gazu?

 

a zwykły mechanik zaproponował przyzwyczajenie się...
:debil

Za taką opinie to bym mu wrzucił granat to warsztatu, a jego wysłał na ulice do sprzątania jesiennych liści bo tylko do tego się nadaję:lol2

 

A Tobie Aniu współczuję, bo się na tym nie znasz a masz problem z autem którego nikt nie potrafi zdiagnozować.

Najlepiej będzie wywalić to ustrojstwo i zawita błogi spokój, chyba że będziesz dalej się szarpać i szukać przyczyny przy okazji wydając kasę która mogłaby być przeznaczona na benzynkę.

Pozdrawiam i życzę pomyślności w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję serdecznie, ponieważ jestem uparta to powalczę jeszcze troszkę bo samochód nadal mi się podoba :)

 

niestety kobieta która wita w warsztacie to zawsze okazja do wmówienia jej, że trzeba wymienić cały silnik lub zwyczajnie olać i wysłać do domu... cóż... może jednak uda się naprawić mojego staruszka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejstruj się tak jak kolega mówił na lpg fprum, poszukaj warsztatów polecanych z Warszawy i udaj się do nich a dotychczasowych partaczy olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AZM to porządny silnik, oprócz znanego mu apetytu na olej, nie ma dużej mocy, to są praktycznie bezawaryjne silniki parę setek tyś km to norma.

Problem z gazem jaki masz może być banalny, ale żeby się o tym przekonać musisz mieć Duuuużo cierpliwości i szczęście do mechaników, bo faktycznie widząc kobietę łatwo ją zbyć i wcisnąć cokolwiek, facet się postawi i swoje wykłóci....

Może się skończyć na wymianie instalacji ale to nie o to przecież chodzi ( to jest najłatwiejsze)....wytrwałości życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myślałam, ze apetyt na olej ma tylko mój :) czasem powodując złość ;)

 

tak mi się wydaje, że kłopot jest banalny bo wszystkie ważne części zostały wykluczone (a przynajmniej tak słyszałam) ;)

Dziękuję za słowa wsparcia.. postaram się jeszcze zobaczyć na forum lpg.. i mam nadzieję, że kłopot minie szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką wypowiedź co to gazu do AZM:

 

"Odnośnie samej instalacji LPG: wszystkie silniki obowiązują podobne zasady przy montażu, ten ma specyficznie zbudowany kolektor dolotowy, kuszący partaczy odwiertami w dużej odległości od zaworów. Najlepiej jeśli energię poszukiwań na tym forum skieruje się raczej na wyszukanie kogoś, kto zrobi to gwarantując sensowny poziom usługi, niż na ustalenie optymalnego sposobu montażu..."

 

Tak jak kolega Gracek doradził, forum z LPG powinien Ci pomóc.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecki3575 - bardzo serdecznie dziękuję :) za wyszukanie i tak szybką pomoc...

 

oczywiście skorzystam z sugerowanej rady Gracka i będę próbować dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że juz się zerejestrowałaś na forum lpg i ktoś podal kilka polecanych zakladow. Zaprowadz auto to jednego z nich i daj znać jaka diagnoza. Jeśli problem występuje tylko na lpg to zwykły mechanik Ci nie pomoże, bo instalacje lpg sa teraz o wiele bardziej zaawansowane niż kiedyś i ludzi którzy na codzień nie maja z nimi doczynienia to przerasta. Czasami wystarczą proste do poprawienia błędy montażowe, żeby sprawić ze instalacja bedzie szaleć. Nie poddawaj się, mam tez 2 litrowego passata z gazem i po regulacji lpg pracuje tak samo dobrze na obu paliwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje piasek1985 :) tak tak zarejestrowałam się i od razu oberwałam :) cóż... dzisiaj właśnie podjadę do jednego z nich mam po drodze wracając z pracy no zobaczymy... powoli faktycznie tracę nerwy na brak chęci pomocy ze względu na sam fakt bycia kobietą i spławienia jej... jak się uda dam znać jak poszło, jeśli nie będę walczyć bo szkoda mi samochodu oddawać w inne ręce.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy gaz i wtryskiwacze, miałem podobnie. Pierwsze przelaczenie niezależnie od temp i silnik szarpal i nie chodził na wszystkie cylindry, a przy okazji check. Okazało się ze listwa wtryskowa się zacinala. Pomogło WD ale na jakiś czas. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety firmy nie znam jak i ogólnie tego co się w tym samochodzie znajduje, bardzo mi przykro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno chyba byc na certyfikacie montażu. A jak nie to jak spojrzysz pod maskę to mozna nazwy odczytac. U mnie na przyklad:

 

Sterownik Stag4

5994407882c8954202f403bd58489e36.jpg

 

Wtryski Hana

b70c8c9ccbd09b5a76ab5679614cc0a0.jpg

 

Reduktor Alex Shark

6ba463b1440f9af101f01cef2b8f7ed9.jpg

 

Chociaż to i tak nie ma wielkiego znaczenia bo nieraz na forum lpg pisali że nawet jedne z bardziej polecanych wtrysków hana padały po paru tysiącach km, lub były wadliwe już przy montażu. Mam nadzieję że Ci to ogarną dzisiaj.

Edytowane przez piasek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję przynajmniej wiem czego szukać :) dam znać jak będę cokolwiek wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanko wymień sondy i powinno hulac przerabiałem to w lagunie ciagłe wypadanie zapłonów telepka,kowale od gazu wszystko wymienili i była ciagle zle podmieniłem sondy przed i za katem i zapomniałem ze mam auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Passat b5 fl 2.0 AZM 115 KM 2003r

Od założenia gazu wywala mi checka i bład P0420 co jakies 40-50 km.

Jeżdżę do gazownika co jakiś czas i nic nie radzi, ostatnio kazał mi zrobić około 100km na bezynie i zobaczyć czy tez wywali checka no i wywaliło.

Stwierdził po tym ze to nie ich wina ze wywala bo tak samo jest na lpg i na PB ,uznał ze katalizator do wymiany albo sondy. Katalizator jesli jak juz to sam sie sie nie zapchał. Po założeniu gazu i po pierwszym checku ustawiali mieszankę bo była za bogata a według mnie to jak na początku zaje**li katalizator to później się sam nie odetka i jazda na benzynie raczej tu nie załatwi sprawy.

Nie wiem juz co mam poradzic, szkoda mojego czasu zeby jechac do tych gazownikow bo tylko podłączą komputer odczytają mi ten sam błąd, skasują go i to wszystko a ja gdy dojade do domu do znowu sie zapali.

Szukałem oszczędności w instalacji gazu a wpedzam sie w większe koszta ;c

 

Jeżeli jest ktoś z Lublina lub okolic to prosił bym o kontakt z naprawde dobrym serwisem LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności