Skocz do zawartości
Emyl

Kto wymieniał dwumas na jednomas ? słyszałem ze skrzynie padaja...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a co polecacie do AJMa zamiast dwumasy,tak do 400Nm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprzęgło z awx nie jest dużo mocniejsze i też za długo nie wytrzyma 400nm

wilczak jeździ ponad rok z Nm powyżej 400stu, jemu wytrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wszyscy gdybacie sprzeglo ,dwumass nie wytrzymuje niutkow a mam 418 nm, kwestia jak sie ochodzicie z nimi , a u mnie szklanki sie posypaly i glowica do wymiany ;( pozder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez olek_wroc Zobacz posta

sprzęgło z awx nie jest dużo mocniejsze i też za długo nie wytrzyma 400nm

wilczak jeździ ponad rok z Nm powyżej 400stu, jemu wytrzymuje

 

hehe ponad dwa lata, ale u mnie skrzynia 6 i sprzęgło 240mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniłem ostatnio dwumase w moim passacie b5 po lifcie 2004 r. silnik 1.9tdi 101km i mam problemy poniewaz zle wchodza mi biegi tak jakby do konca nie wysprzeglało , wymieniłem wysprzeglik i dalej lipa nic tez nie dały odpowietrzenia itd.. na starej dwumasie biegi chodziły jak masełko a teraz jest lipa najgorzej 1 bieg i wsteczny , załozylem oryginalny kpl. sachsa czyli kolo tarfcza łozysko . jezeli macie jakąś podpowiedz bede wdzieczny
------- mialem cos podobnego z biegami czy na wygaszonym silniku tez ciezko wchodza ? u mnie wytarte od lozyska oporowego byly lapki na docisku i przy wycisku poddawaly sie troche i nie rozlanczalo sprzeglo. wyjelen wszystkie dywaniki z pod pedalu sprzegla zeby pedal dalej wciskac i sie troche poprawilo lecz na krotko. wymienilem docisk sprzegla z lozyskiem i trzeci rok jest dobrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 35Kkm żadnych problemów,poprzeczny AFN około 340Nm,dodatkowo bez jakichkolwiek komplikacji przy jak i po montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło z kołem zamachowym od 1Z oddane do Radzikowskiego.

Czas oczekiwania około 3 tygodnie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też jestem ciekaw. W najgorszym przypadku odeślesz je jeszcze raz, słyszałem że te pospolite, na drogę często są robione pobieżnie...słyszałem opinie, że po złożeniu sprzęgła np. wysprzęglik nie działał bo całość za szeroka wyszła, itp.

Ale jak napisałem, jestem ciekaw. Zwykłe sprzęgło od 1Z słabo trzyma moc ponad 250Nm.

U mnie ślizga mimo, że mam dopiero 216'tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe sprzęgło od 1Z słabo trzyma moc ponad 250Nm.

U mnie ślizga mimo, że mam dopiero 216'tki.

Patrz na przebieg tego sprzęgła i jak bardzo dowalone z dołu niutona,bo jeśli same 216 bez programu to tak właśnie będzie szło.W 1Z w golfie miałem 300Nm i po wymianie samej tarczy i docisku na ori chodziło jak złoto w wariancie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie mam do nich bardzo blisko wiec nie bede bawil sie w wysylki jak cos bedzie nie tak tylko pojade i osobiscie opie....e :)

Podobno ma wytrzymać ponad 400 Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No też jestem ciekaw. W najgorszym przypadku odeślesz je jeszcze raz, słyszałem że te pospolite, na drogę często są robione pobieżnie...słyszałem opinie, że po złożeniu sprzęgła np. wysprzęglik nie działał bo całość za szeroka wyszła, itp.

Ale jak napisałem, jestem ciekaw. Zwykłe sprzęgło od 1Z słabo trzyma moc ponad 250Nm.

U mnie ślizga mimo, że mam dopiero 216'tki.

 

nie wymyslaj, trzyma te sprzeglo i to duzo wiecej niz 350nm. moze Ci simmering puszcza i zyga olejem na tarcze i masz poslizgi, lub cos jest skopane z dociskiem. nie ma takiej opcji zeby slizgalo na 216stkach. przeciez to nie robi rakiety z auta, prosze was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No też jestem ciekaw. W najgorszym przypadku odeślesz je jeszcze raz, słyszałem że te pospolite, na drogę często są robione pobieżnie...słyszałem opinie, że po złożeniu sprzęgła np. wysprzęglik nie działał bo całość za szeroka wyszła, itp.

Ale jak napisałem, jestem ciekaw. Zwykłe sprzęgło od 1Z słabo trzyma moc ponad 250Nm.

U mnie ślizga mimo, że mam dopiero 216'tki.

 

głupoty opowiadasz...

Panowie ja jeżdżę na jednomasie i sprzęgle z 1Z już prawie rok... zrobiłem na tym zestawie ok 20 tyś km. Moment jest prawie 400NM i sprzęgło wytrzymuje spokojnie.... nic się nie ślizga.... jest tylko jeden minus tego zestawu (nie wiem jak u innych, ale u mnie tak się dzieje jak jest na zewnątrz w granicach 0 stopni i poniżej) - na zimnym silniku np. podczas wyjeżdżania z garażu po ruszeniu i wysprzęglęniu cholernie telepie silnikiem.... jak puszcze sprzęgło - przestaje.... jak się troszeczkę rozgrzeję chodzi wszystko jak ta lala.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie leje, sucha tarcza i sprzęgło. Tarcza nówka Sachsa, zamach i docisk używka z 1Z od forumowicza. Sprzęgło 2 razy ściągane dla pewności. Być może macie rację, że dopiero po wirusie można spokojnie na tym jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tarcza nówka Sachsa, zamach i docisk używka
---a oto i przyczyna :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, Kolega wyzej dobrze mowi, jak juz dwa razy to robiles to szkoda Twojej roboty, trzeba bylo docisk wymienic.

 

dla Twojej wiadomosci, po czipie nie bedzie lepiej, chyba ze sobie moment jak w benzynie wrzucisz na 3tys obrotow, tylko ,ze przy 4tys musisz bieg zmienic. tylko co to za jazda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zimnym silniku np. podczas wyjeżdżania z garażu po ruszeniu i wysprzęglęniu cholernie telepie silnikiem.... jak puszcze sprzęgło - przestaje.... jak się troszeczkę rozgrzeję chodzi wszystko jak ta lala.

 

Mam tak samo ale to normalny objaw i idzie się do tego przyzwyczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejechaniu okooło 2k km.

Przyzwyczaiłem sie do twardości i sprężystości sprzęgła.

Nic nie telepie, może ciutke głośniej silnik chodzi.

W ciągu miesiąca, góra dwóch montuje reszte czyli pompki AL,

turbo BRD i FMIC z A5, zobaczymy jak na takim setupie

będzie sie to sprzęgło z jednomasem sprawowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęgło z kołem zamachowym od 1Z oddane do Radzikowskiego.

Czas oczekiwania około 3 tygodnie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

I jak ? co pomodził? ile taka radocha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do koła 1z które sprzeglo sachsa założyć ?

3000 386 001 - takie z audi 80 1z

3000 722 002 - takie z a4/passata AHU pod sztywne

 

w obydwu zestawach jest inna tarcza i inny docisk, moze ktoś sie orientuje które ile wytrzymuje NM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do koła 1z które sprzeglo sachsa założyć ?

 

Ja zakładałem zestaw od 1z audi 80 sachs'a.

 

Co do tego ile wytrzyma to zależy od charakterystyki momentu ale do 360-370nm i 170-180km przeniesie ale z lekkim uślizgiwaniem po kilkunastu tkm. Przynajmniej tak było u mnie. Docisk trochę słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności