Skocz do zawartości
Emyl

Kto wymieniał dwumas na jednomas ? słyszałem ze skrzynie padaja...

Rekomendowane odpowiedzi

strzaly ze sprzegla spod swiatel wytrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie żeby do AFNa założyć dwumas od AWXa ??

sprzegło jedno za drugie pasuje to i dwumas powinien, powinien być też odpowiednio mocniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myślicie żeby do AFNa założyć dwumas od AWXa ??

sprzegło jedno za drugie pasuje to i dwumas powinien, powinien być też odpowiednio mocniejszy

 

 

Podobno 2 mass od AWX jest mocniejszy niż w AFN.

Mi się 2mass kończy i prawdopodobnie w lato będę zakładał właśnie od AWX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem ze według sachsa dwumas od AWX i od AFN jest ten sam, LUK robi inny dla awxa i dla afna

moim znadniem nie warto, wczoraj mialem okazje sie przejechać leonem ASV zrobionym na ok 130KM, zadnych drgań czy szarpniec nie odczuwałem, na wolnych obrotach tez nie było słychać zadnych dziwnych odgłosów

chyba zdecyduje sie na jednomas, mam nadzieje ze nie bedzie gorzej niż w tym leonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam program u siebie na cos ok. 140km i na razie seryjny 2 mas z afn wytrzymuje, zobaczymy jak długo.

Edytowane przez tomek1634

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy od jakiego silnika pasuje koło zamachowe oraz sprzęgło do ajm (chodzi mi o jednomas) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy od jakiego silnika pasuje koło zamachowe oraz sprzęgło do ajm (chodzi mi o jednomas) ?

Też byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.

 

Przeszukałem cale google lecz odpowiedzi nie znalazłem :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJM ma średnice sprzęgła taką jak w awx i afn, tarcza ma tez 23 zeby wiec myśle ze od audi 1z podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkop ale - do B5 AJM będzie pasować jednomas z audi 80 1Z , tarcza w AJM 228mm i 23 zęby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie jednomas w afn pasku B4 i jest zajebisciee. skrzynia padla zaraz po czipie ale jeszcze na dwumasie:D :D

zmienilem to i to ale teraz jest szatan. sprzeglo nigdy nie pociagnie, nawet jak z miejsca chce z trojki ruszyc to spiszcze troche i zgasnie, jest zarabiscie ale za holo ze skrzynia tez przez to nie ma, jak sie gasi to taki dziwny odglos idzie ze skrzyni, ale to moze skrzynia wyrobiona,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednomas jest głośniejszy i mniej komfortowy ale za to bez awaryjny skrzyni to nie uszkodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw miałem chip w golfie 90/118, później padło sprzęgło, wymieniłem na 1-mas i samochód już ma nalatane od tamtego czasu jakieś 60.000km i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to jest z tymi kołami zamachowymi od 1z do passata b5 ? Dzowniłem dzisiaj do gościa i upierał się że koło zamachowe od 1z audi 80 tdi nie będzie pasowało bo ma inne osadzenie i trzeba szukać od pasata b4 albo golfa 3 ? wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje od 80-tki. Miałem takie zamontowane. Mowa oczywiście o B5 przed liftem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasuje od 80-tki. Miałem takie zamontowane. Mowa oczywiście o B5 przed liftem.

tak o b5 110 afn , czyli taki jak twój. Nie wiem dlaczego ten gość się zarzekał że ma być o passata b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienialem z 2 lata temu a mam 4x4 i zadnych problemow.

Co do kol do b5 to masz racje, a mechanik sie myli. Z b4 nie podejdzie kolo bo ma silnik poprzecznie ustwiony tak jak golf a audi ma wzdluz czyli jak nasze passaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy te sprzęgło będzie pasowało do AFN'a z zamontowaną skrzynią FHN od b5 fl - 228 tarcza, czy nie ma to znaczenia jaka skrzynia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamontowalem w moim pasku 0,216 i sprzęgło zzaczęło się ślizgac:( kupiłem juz jednomasa od silnika wzdłużnego i dostałem gratis docisk i tarcze (całość jest z audi 80) i teraz pytanie, czy warto to montować? dodam, ze na tarczy juz nie ma rowkow a chyba byc powinny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zestaw sprzęgła do 1Z wzdłużnego od Sachsa to wydatek 400 zł więc sam oceń...u mnie taki zestaw lata od 2 miesięcy i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności