Skocz do zawartości
ekd

Przestawiony rozrząd po stłuczce ????

Rekomendowane odpowiedzi

ogolnie jak wszystko ok to kompresja powinna byc taka sama (minimalne roznice)

jak bedzie jakis zawor pogiety to nie bedzie wcale kompresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym przypadku i tak głowica do zrzucenia, nie ma innej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jemu nie pogielo

warto sprubowac sie pobawic przed zdjeciem glowicy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

to kupię 3 szklanki ( bo tylko te są połamane), ustawie rozrząd i zobaczymy co będzie. Jednak przed tą czynnością spróbuję pożyczyć manometr i zmierzę kompresję bez zakładania wałka

 

jak juz wymieniasz szklanki to wszystkie w komplecie bo koszt nie duzy a ta sama robota

oczywiscie nie zapomnij o nowych uszczelniaczach na zaworach ktore kosztuja grosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kajos czytałeś co kolega chce zrobić ? On chce mierzyć kompresje ze zdemontowanym wałkiem rozrządu.

Uszczelniaczy na zaworach też sam raczej nie da rady wymienić. Po pierwsze nie ma pewnie przyrządu do wyciągania zabezpieczeń , a po drugie trzeba wiedzieć jak ustawić tłoki żeby zawory do środka nie wpadły. Uszczelniacze wymieni jak mu głowice będą planować bo bez zdjęcia czapki moim zdaniem się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego kajos czytałeś co kolega chce zrobić ? On chce mierzyć kompresje ze zdemontowanym wałkiem rozrządu.

Uszczelniaczy na zaworach też sam raczej nie da rady wymienić. Po pierwsze nie ma pewnie przyrządu do wyciągania zabezpieczeń , a po drugie trzeba wiedzieć jak ustawić tłoki żeby zawory do środka nie wpadły. Uszczelniacze wymieni jak mu głowice będą planować bo bez zdjęcia czapki moim zdaniem się nie obejdzie.

 

sorki nie doczytalem ze chce mierzyc to z zdemontowanym walkiem :przestraszony

 

kolega Wiktorek nie ma zielonego pojecia jednak o zasadzie dzialaniu silnika spalinowego

wiec niech lepiej nie tyka tego :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po latach :) mam pytanie koledze posypał sie pasek alternatora dostał sie pod dolne kółko rozrządu i pasek przeskoczył tz góra zablokowana dół znak na 9 ta :(

Zrzuciłem pasek ustawiłem spowrotem przekręciłem silnikiem nic sie nie blokowało wiec spróbowałem odpalić i nic

Do sedna mam pytanie czy ma znaczenie w która stronę próbowałem ustawić wszystko spowrotem ? Tz góra był zablokowana i dół ustawiłem kręcąc z ruchem wskazówek zegara może miałem kręcić odwrotnie ? Jest różnica w obrotach między dołem a góra 2do1

Mnóstwo wymieniłem rozrzadow ale tak jeszcze nie ustawiałem teraz sie zastanawiam czy nie ma to znaczenia (używałem ori blokad vw )

Z góry dziękuje za podpowiedz silnik 2.0 tdi BMT passat 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnóstwo wymieniłem rozrzadow ale tak jeszcze nie ustawiałem teraz sie zastanawiam czy nie ma to znaczenia

Nie ma znaczenia jak kręciłeś, ważne żeby znaki się zgadzały i blokady pasowały. Wałem trzeba było spróbować kręcić jak jeszcze pasek był po przeskoczeniu, wiedziałbyś wtedy czy była kolizja.

Edytowane przez jackrally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myśle za dużo było przestawione

Mam tez pytanie ile w Polsce kosztuje około zrobienie tego ? W uk koszt ok 900 do 1 funtów jest opcja ze auto pojedzie do pl ( ktoś go kupi ) próbujemy kalkulować

Dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompresje sprawdz

jak bedzie ok to zawory nie dostaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sprawdzać ustawiłem rozrząd spowrotem i nie opala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robota glowicy u mnie powiat Mlawski ti 700zl z planowaniem zaworami ktore dostaly i ogolnie do zalozenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co sprawdzać ustawiłem rozrząd spowrotem i nie opala

 

ze nie odpala to nie znaczy ze zawory dostaly

 

spruboj na placka odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajos przeskok o 2 zeby to juz granica a 3 i wiecej zawory pogiete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy rozrząd był zakładany z użyciem blokad czy "na oko"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za roznica byle na znaki to i na oko zapali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co za roznica byle na znaki to i na oko zapali.

 

 

no wlasnie nie zapali

 

chyba ze na placka to wtedy z trudem bedzie sie odzywal ale to bedzie oznaczac ze kompresja jest

znaki musza byc prawie idealnie ustawione

blokjada na kole pompy,walka rozrzadu i znak na kole zamachowym

 

pozniej dopiero dokladne ustawienie na VAGinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajos on pisze o 2.0 tdi 8v co tam blokowac? Walek na znak bez blokad albo wlozyc wiertlo i wal na znak,to nie jest prom kosmiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kajos on pisze o 2.0 tdi 8v co tam blokowac? Walek na znak bez blokad albo wlozyc wiertlo i wal na znak,to nie jest prom kosmiczny

 

a sorki :umm

nie zauwazylem tego

myslalem ze TDI VP:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd ustawiony z blokadami wiec mowy o pomyłce nie ma a rozrząd przestawiony o więcej niż 3 zeby wiec głowica do wyciagnięcia

Mam pytanko do auto jest w uk i tu nie jak rozrząd sie zmienia nie zmienia sie paska alternatora przy wymianie rozrządu chyba ze jest popękany tz nosi ślady zużycia jakie jest wasze zdanie tz robicie to przy każdej wymianie ? Vw tego nie każe robić książka tez nie wiec jakie sa wasze opinie

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no wlasnie nie zapali

 

chyba ze na placka to wtedy z trudem bedzie sie odzywal ale to bedzie oznaczac ze kompresja jest

znaki musza byc prawie idealnie ustawione

blokjada na kole pompy,walka rozrzadu i znak na kole zamachowym

 

pozniej dopiero dokladne ustawienie na VAGinie

Tz ze co ma teraz z plakiem jeździć ? Blokady były włożone wiec nic już lepiej nie będzie niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności