Skocz do zawartości
vwgtiusa

Progi PASSAT B6 wersja R-line

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

poszukuje progow do wersji r-line

 

znalazlem na allegro ciekawa oferte, moze ktos juz z Was kupowal od tego goscia. Troche tytul aukcji mnie zastanawia

 

czy on sprzedaje '"nakladki" czy nieoryginalne progi r-line. Chociaz o nakladkach pierwszo slysze...

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c-nakladki-progowe-wzor-r-line-i1924009401.html

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c-nakladki-progowe-wzor-r-line-i1924009402.html

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-3c-nakladki-progowe-wzor-r-line-i1924009400.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu też oglądałem aukcje tego gościa. Na zdjęciach wygląda ok ;) ale czy tak będzie w rzeczywistości to nie mam zielonego pojęcia. Sprawa warta zastanowienia bo cena bardzo atrakcyjna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale jak z nim rozmawialem telefonicznie to nie wiedzial!!!!!! jak wyglada sprawa montazu, bo w tytule ma nakladki...a mi sie kojarzy odrazu ze naklada sie je na oryginalne progi co jest nie do przyjecia, jesli sa to progi ktore zanim nalozysz zdejmujesz ori to ok. Chociaz warto tez przyjrzec sie komentarzom u niego w allegro gdzie ludzie pisza ze nie do konca sa spasowane te rozne spoilery ktorymi handluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pochodny więc zapytam tutaj. Czy progi od R36 z wersji kombi podejdą do "zwykłego"Paska sedana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się dokładnie końcówkom progów. Te od R36 są tak wyprofilowane żeby łączyły sie w jedna całość z nakładkami na błotnikach. Niby niewielka wypukłość ale jak je dołożymy do "cywilnych" błotników to może to raczej niefajnie wyglądać. Z kolei końcówki progów od R-line są płaskie i idealnie pasują do normalnych błotników. Oczywiście rzecz gustu - nie każdemu to musi przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak z tymi progami? chce u siebie zalozyc.. ktos sie przeprawial z dokladka zderzaka r-line do sedana? interesuje mnie tez ten maly spojlerek od R36 na klape.. ktos zna sprawe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam dokladek tego typu. Zakupilem cala dokladkę Rline i do niczego sie nie nadaje, co najwyzej spalic w piecu C.O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę lekko temat :hmm

Potrzebuje Waszej pomocy. Poszukuje progów R-line do Paska swojego. Może jakieś propozycje bądź oferty posiada. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw czy ktoś już przetestował te dokładki nie oryginalne progów, jak i zderzaków? O ile sprawa zderzaków jest prosta, bo można wyhaczyć dobre ceny, to cena za progi już urywa du.e ;)

 

Dla zainteresowanych. Od jednego ze sprzedawców takich pakietów dokładek, otrzymałem kilka bardziej szczegółowych fotek. Można zobaczyć jak to wygląda w stanie surowym, niepomalowanym.

Użytkownik na Allegro ma nick: 777tuning

 

dafota.2.tpq1403530464u.JPG.smVW Passat 3C progi R-GT RFa.JPG&th=2241dafota.2.y2k1403530464r.JPG.smVW Passat 3C przod RF (3).JPG&th=8784 dafota.2.kbd1403530465q.JPG.smPassat 3C tyl RF.JPG&th=4838

dafota.2.7k41403530465t.JPG.smPassat B6 3C progi Votex RF.JPG&th=3021

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Czy ktoś sprawdzał to "organoleptycznie"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam Kotleta.

 

Chcę dołożyć do siebie pakiet Rline. Niestety cena ori zwala z nóg, nawet używane w dobrym stanie kupić to koszt około 5 tyś PLN. Grill w całości albo nie połuszczony znaleźć to nie lada wyzwanie , progi jak są to cena około 800-1000 PLN za sztukę i też nie są w stanie idealnym.

 

Wertowałem allegro i znalazłem takie oto aukcję z zamiennikami do Rline.

 

PROGI: http://allegro.pl/passat-b6-3c-progi-spoilery-hi-def-r-gt-tfb-tuning-i4960175701.html

 

Nie są na wzór Rline , gość ma dwa rodzaje od R-GT oraz Vonsen ( czy jakoś tak). Dla laika pewnie nie do rozpoznania czy ori czy nie . Cena jest OK za nówkę sztukę.

 

DOKŁADKA PRZÓD: http://allegro.pl/passat-b6-3c-spoiler-dokladka-przod-r-line-tfb-i4960146838.html

 

Wierna replika Ori ...

 

DOKŁADKA TYŁ: http://allegro.pl/passat-b6-3c-spoiler-dokladka-tyl-r-line-sedan-tfb-i4960175874.html

 

Tak jak w przypadku przedniej , od razu jest z dyfuzorem więc odpada dodatkowy koszt :)

 

Byłem osobiście u Pana oglądałem wszystkie w/w graty i powiem Wam że są dobrze wykonane, nie ma żadnych nadlewów itp, wszystko gładkie i dobrze wygląda. Pan w rozmowie ze mną powiedział mi że te elementy są o około 10-15% słabsze od oryginału przy czym w przypadku jakiegoś dzwona np : Krawężnik- dokładka może pęknąć ale to i w przypadku ORI dokładki też może pęknąć ... a wydać 300 PLN za nowy zamiennik a 2x tyle to jest różnica. Zostałem również zapewniony że spojlery mi się nie odkształcą w lato jak auto postoi kilka godzin w słońcu..

 

Do tego jakbym brał jednorazowo cały pakiet jest jeszcze lepsza cena .

 

Pytanie do Was, czy ktoś miał cuś takiego u siebie na aucie już? Jakie wrażenia , opinnie , komenatrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze na oko sa dobrze wykonane nie bedzie oznaczac ze idealnie sie spasuja ze zderzakami i progami.

Ja w takie zabawki bym sie nie pchal. Oryginal to oryginal i nie ma co tu pisac. A ze cena ta, no niestety.

Trzeba bylo brac jak sprzedawalem moj pakiet er. Niedawno Blop wysylal progi na wschod. A ceny byly atrakcyjne.

 

Zacisnij zęby i kup oryginal. Żeby nie bylo jak z PDC, kupowanie 2x tego samego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno Blop wysylal progi na wschod. A ceny byly atrakcyjne.

 

 

Teraz ja mam problem :P ten sam co kolega :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ori wykonane są z abs-u a zamienniki to laminat. ABS jest tworzywem dużo bardziej wytrzymałym i elastycznym. Laminat właściwie w ogóle nie jest elastyczny.

 

IMO jeśli nie ori to szukać pakietów renomowanych firm, ale obawiam się że wtedy będzie mowa o zupełnie innych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata świetlne czytałem pewien post na temat progów B6 nie ori , niestety nie mogę znaleźć tego posta . Ale do rzeczy osoba ta po zakupie i pomalowaniu progów miała kłopoty z ich spasowaniem , po założeniu wyglądało jak ulep , suma sumarum progi poleciały o kosza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lata świetlne czytałem pewien post na temat progów B6 nie ori , niestety nie mogę znaleźć tego posta . Ale do rzeczy osoba ta po zakupie i pomalowaniu progów miała kłopoty z ich spasowaniem , po założeniu wyglądało jak ulep , suma sumarum progi poleciały o kosza .

 

też to czytałem i właśnie do tego nawiązałem, że może być problem ze spasowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej... kupić od gościa komplet nie malować, założyć na auto zobaczyć jak to wygląda i ewentualnie oddać jeśli się okaże że badziew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może inaczej... kupić od gościa komplet nie malować, założyć na auto zobaczyć jak to wygląda i ewentualnie oddać jeśli się okaże że badziew...

 

i w zimie rozwalony/pęknięty np. próg skleić na matę i żywicę :D jest tego sporo na necie,wykonanie i trwałość ogólnie lipa.....

cierpliwie szukać po portalach aukcyjnych, zdarzają się ,,perełki cenowe'' w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba prześpię się z tematem. Na ori szczerze mówiąc jest mi szkoda kasy, 5000 pln to od pyty dużo na taki mod :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności