Skocz do zawartości
wektor

RNS 510 a muzyka via bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ktoś wie jak to uaktywnić?

Na fotce zaznaczyłem przycisk, który mam na myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś wie jak to uaktywnić?

Jak mam włączone bluetooth w telefonie to u mnie funkcja ta sama się uruchamia i odtwarza nagrania, które mam na telefonie. W instrukcji pisze, że tryb Blutetooth-Audio jest dostępny w samochodach wyposażonych w fabryczną instalację telefonu i "zewnętrzne źródło sygnału audio należy sprząc lub połączyć przez złącze Bluetooth z instalacją telefonu komórkowego". A pytania dotyczące RNS możemy zadawać w tym dziale http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/51331-RNS-510-Kilka-podstawowych-pytań.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam włączone bluetooth w telefonie to u mnie funkcja ta sama się uruchamia i odtwarza nagrania, które mam na telefonie.

Opisz jak to ci się udaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego masz za stary moduł telefoniczny. Nie uruchomisz audio bluetooth. Premium działały z odtwarzaniem muzyki dopiero od wersji C czyli od 2010 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno.Upgrade softu ujawniło taką możliwość, ale widać,że hardware nie nadążyło:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niech mnie ktoś oświeci dlaczego u m mnie w aucie audio przez bluetooth nie zawsze działa . Czasami jest tak że wyświetla komunikat nie podłączono żadnego urządzenia mimo tego ,że telefon działa przez bluetooth normalnie ,czasami łączy sięi odtwarza tylko kilka sekund utworu ,a czasami łączy się i działa wszystko ok. Od czego to może zależeć ? Coś z softem ? Czy trzeba zmienić jakieś ustawienia w radiu (rns 510) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej coś do rozwiązania na linii BT - telefon. RNSa bym się nie czepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.dzięki za info zobaczę jak będzie działać z innym telefonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam ten sam problem co koledzy wyżej. Posiadam RNS 510 (MFA+ PREMIUM) niestety nie wiem w jakiej wersji ponieważ nie działa mi skrót do ukrytego menu. Łączy mi się w parę z telefonem HTC ONE A9, bez problemu zapożycza karę sim, jednak niestety funkcja BT-AUDIO nie podświetla się, nie jest aktywna. Telefon nie widzi więcej urządzeń BT aby sparować do udostępniania plików audio. Pamiętam, że w Toyocie Avensis w navi TNS 510 przy połączeniu z XPERIA Z1 działało aż miło. Czy w RNS 510 jest jakiś inny sposób na uaktywnienie funkcji BT-AUDIO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie BT audio staje się aktywne dopiero kiedy gra muzyka w telefonie. Wcześniej brak tej opcji w RNS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej coś do rozwiązania na linii BT - telefon. RNSa bym się nie czepiał.

 

Nie byłbym taki pewien z tą niewinnością RNSa. Specjalistą jednak nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda tak: za każdym razem jak tel łaczy się z RNS najpierw pojawia się komunikat o łączeniu tel i dosłownie po 2-3 sekundach pojawia się połączenie BT- AUDIO ( na MFA są wtedy dwie ikonki i tel i jako audio ) nie ma znaczenia czy coś gra czy nie. Na RNS aktywny jest przycisk ze znaczkiem BT.

 

Zdaża się od czasu do czasu, że połączy tel ale juz audio nie ( ale powiedzmy w proporcji ze 100 razy to bangla a 1 nie zabangla ) - wystraczy wtedy wylaczyc w tel BT i wlaczyc i odrazu jest wszystko ok.

 

Co do pierwszego uruchomienia zeby była aktywna ta fukcja z automatu po wykryciu tel: nalezalo wlaczyc opcje i sparowac z tel w MFA. Mogę później sprawdzić jak będę w aucie co dokladnie jest włączone.

 

 

RNS: 1T0035680F

HW Version : H61

SW Version : 4020

 

BT: 3C8 035 730

 

Działa mi tak z tel : iphone 5, 5s, 6, 6s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując powyższe bt-audio działa tylko w wer. C RNS-A? Paranoja w takim razie skoro funkcja istnieje a nie można jej użyć. Mam auto z 2008r. funkcja bt-audio nie jest aktywna a tel działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz Bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rns 510 dołożyłem mool blietooth telefon dziala , moge streemingowac muzyke, ale nie moge zmieniac utworó z pozycji radia, a wiem ze tak powinno działać, telefon iphone x wiec modół w miare nowy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rozumiem, że jeżeli dołożę nowszy model Bluetooth to opcje audio-bluetooth powinienem mieć dostępną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radio RNS510 1T0 035 680 C

Nie działa mi audio bluetooth. Wersja C o której tutaj mowa dotyczy właśnie radia czy modułu bluetooth? w internecie znalazłem moduły 5K0035730D; 5K0035730C; 5K0035730B czy to chodzi o te moduły? Od C powinno mi działać audio-bluetooth?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności