Skocz do zawartości
Gość Mildek

2.0 8V 115PS. Kto da więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

no to powiedz ile można podnieść

 

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:39 ----------

 

i tak cenowo ile to będzie kosztować

 

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:40 ----------

 

a masz namiar na tego kolegę MAPETa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taniej , no może nie szybciej bedzie wrzucic VR6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taniej , no może nie szybciej bedzie wrzucic VR6 :)
ale kolega nie chce zmieniać motoru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z 2E nie ma co modzic no chyba że turbo jeden gościu wrzucił do 2E turbo silnik jeździ w golfie 3 na hamowni wyszło 170 kucy ale nie jestem pewien do końca ... koszt ... pewnie wiekszy niż swap , ja też chciałem modzić moje 2E ale przekonała mnie VR a że mam syncro to prosta piłka :) w gre wchodzi silnik AAA 2.8 VR6 skrzynia od ABV 2.9 VR6 i bawimy sie w VR SYNCRO :) naprawde 2E sie nie opłaca modzic dla max 15 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie w przyszłości interesuj taki zestaw jak skippi napisał, vr syncro, ale to w przyszłości.

teraz wracając do tematu, cała zimę dłubałem moje 2E, dużo się zmieniło a więc po kolei

 

-głowica chyba z PG (większe zawory), mody w głowicy, planowanie o 1 mm, nowe hydro regulatory, polerowane kanały, frezowane gniazda zaworów na 30st. nowe zawory, prowadnice i uszczelniacze (ceny- głowica 300, obróbka 550, hydroreg. 280, zawory chyba jakieś 200, nie pamiętam już dokładnie, uszczelniacze 60) czyli prawie 1400

 

- tłoki 83mm+ pierścienie dorwałem okażyjnie za 700 pln

-panewki wzmacniane 240 pln

-regulator ciśnienia paliw bosch z regulacją 3-8 barów 300 (ustawiony na 3,5)

-polerowane kanały w kolektorze ssącym koszt ok 150 pln ale można samemu

-rozwiert przepustnicy, j.w.

-potem wszystkie uszczelki to następne ok 200-300 pln

-wydech ja robiłem sam więc koszty nie wielkie miałem, normalnie to z 600 napewno bez kolektora

-wkładka k&n 250

- strojenie ceny różne

- wałek 268st. shrick w de 350 ojro czyli jakieś 1400

 

razem mamy ok5490 i to nie koniec. taki jest przepis na ok140- 150 KM

 

i teraz fakty. spalanie w syncro 13,5 i wzwyż na razie mam 220 km dopiero przejechane więc pewnie troszkę spadnie, efekt czuć odrazy, jak się dotrze to i wykres z hamowni będzie. mam nadzieje że wszystkie wątpliwości zostały rozwiane

 

p.s czy żałuje? na pewno nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Einstein ja wlaśnie wziełem sie za swapa na VR6 i nie ejst tak kololowo :P znalesc skrzynie do 2.9 cięzko a kolektor wydechowy z dwururką do syncro to juz czarna magia .. no ale bede szukał narazie zostane na rozstawie 4x100 od tygodnia szukam tylnich piast i znaleść nie umiem(chyba ASO mi zostanie) co do kosztów myśle ze mniej wydam niż ty :) a robie swapa bo obróciła mi sie panewka na czwartym garnku w 2E i stwierdziłem ze bez sensu sie pakować w ten sam silnik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skippi, czyli nie pakować się w vr-a? po głowie ciągle chodzi mi żeby zamiast vr-a jakiś solidny G-lader zaaplikować, na pewno bym na masie zaoszczędził i skrzyni nie trzeba wymieniać. mówili żeby 1.8T ładować ale to już inna bajka. na razie do lipca 2012 silnik zostaje w takiej konfiguracji, zobaczymy jak się to będzie spisywało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakować sie mozesz ale z czesciami trudno ... G... fajne ale na dzien dobry kompresor do regeneracji 1.8 T koszta pow 6 tys za swapa a AAA albo AVB tańsze lecz ten drugi w konfiguracji syncro ciezko dostępny na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kompresor to można jeszcze jakiś z merca wpakować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie rzeźba ja tam wole Orginał :P no i wiesz nie ma tego dzwieku co VR a to jest to za co sie te silniki kocha :) ok koniec OT :) jak cos to na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kompresor to można jeszcze jakiś z merca wpakować

 

kompresory z merców są tanie, a to dla tego że one wcale nie pompują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc skąd taka opcja że tak dużo ludzi zamienia g-lader na taki mietkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności