Skocz do zawartości
Gość Mildek

2.0 8V 115PS. Kto da więcej?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sfaragdas

Ja tu ppisze ze 2E z tym kitem jest lepsze od serii VR6 ;-)

 

z drugiej strony macie racje ze jak zalozycie ta chinszczyzne do vr6 to dlugo moze to nie pojezdzic... no i w vr trzeba by bylo tloki panewki itd zmeiniac. A silniczke 2E ma te zalete ze jak pisaliscie ma mocny dol ;-) wiec 180 psow ;-) baje gites w tym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i w vr trzeba by bylo tloki panewki itd zmeiniac.

co do panewek to sie zgodze, ale vr ma tloki podkuwane, wiec nie trzeba ich zmieniac.

jezeli chodzi o zdrowy silnik to mozna spokojnie mu dmuchnac 350ps na seryjnych gratach, oczywiscie po wczesniejszym odprezeniu silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hmm powiem tak ;-) abf to 4 zawory na cylinder i fabrycznie nie byl przygotowany na turbinke tak samo z 2E ;-) aledo 2E jedna z leprzych firm robiacych turbinki zrobiola turbo kit. wiec ;-) tak mysle ze jak oni uzyskali 188km to 200 km bedize sie dalo wyciagnac z 2E na turbbinie ;-) poleprzajac wylot rurowy wlot stozek walki sport lzejsze kolo ;-)

 

co wy na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas, kit +wylot + pare innych gratów i masz sinlik np 1.8turbo seryjnie 150ps po wirusie więcej niż 188ps za mniejszą cenę...2E mam chwale sobię, ale dłubać nie warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

ale to 1,8 turbo niewejdzie do mojego ;/ niewiem czy skrzynia podpasuje itd ;/ pozatym jak polacze to z moim licznikiem ktory nie ma lini CAM ?? robil ktos silnik 1,8T do passata b4 ??

a ile wogole pali pasacik z silnikime 1,8T ??

pozdro ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas do paska wszystko wejdzie, a licznik zakladasz od b5. najlepiej kupic porzadnie rozwalonego rozbitka i tylko przekladac graty do swojego.

 

jesli chodzi o 350 kucy z vr to zaden problem, ale powyzej to juz trzeba dlubnac dol, tloki no i skrzynie.

 

abf seryjny wystarczy do 300 kucy, ale tloki moga splynac juz przy 0.8 bara, aczkolwiek 1 bar tez moga wytrzymac. reguly nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sfaragdas, zajżyj pod maske swojego passata i sprawdź ile masz miejsca :wpale: tam wejdzie prawie wszystko :ok: , skoro VR6 potrafią zmieścić w golfie 1 to 1,8 w B3-4 bez problemów się zmieści :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaragdas

hee ;-) fajnie by bylo zmiescic V8 4.2 L ;-) to juz niemozliwe ;-) bede sie martwic jak bede zmieniac silnik ;-) pozdro ;-)

 

souler jak kupie roztrzaskanego B5 to skrzyni nie wsadze bo w b5 silnik jest umieszczony wzdluz a w b3/b4 w poprzek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hee ;-) fajnie by bylo zmiescic V8 4.2 L ;-) to juz niemozliwe ;-) bede sie martwic jak bede zmieniac silnik ;-) pozdro ;-)

 

souler jak kupie roztrzaskanego B5 to skrzyni nie wsadze bo w b5 silnik jest umieszczony wzdluz a w b3/b4 w poprzek ;-)

 

 

skoro da sie wsadzic tdi 115 i 130 z paska wzdluzne do gofra mk2 poprzecznie, to wszystko sie da! zobacz ile jest mk2 i mk1 z 1.8t pod maska, czyli spokojnie sie da.

 

4.2 tez wejdzie. komus sie udalo wsadzic v8 z chevy do jakiegos vw, nie pamietam czy czasem to nie byl mk2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamietam czy czasem to nie byl mk2.

zgadza sie, ale zostalo wyciete cale przednie wzmocnienie i nawiercone przednie zderzaki, zeby do chlodnicy powietrze dochodzilo

 

do paska wejdzie wszystko co ma silnik poprzecznie :) oczywiscie z grupy VAG, tylko lapy i polosie trzeba dorabiac, albo kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszecie ze swap to najtansza metoda , zauwazcie jednak ze oprocz mocy wazna jest trakcja i bezpieczenstwo a w passatach b4 z silnikami ABF 2.0 16V bylo zawieszenie takie jak od VR6 wiec wszystkie elementy z przodu mocniejsze, takze nad zawieszeniem trzeba popracowac tak samo skrzynia. Kompletny swat na 2.0 16v to bedzie koszt ok 5 tysiecy zeby wszystko bylo na glanc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matys9, ty pól auta chcesz wymieniać za 5000 :krzeslem: łapy silnika są te same wystarczy lepsze hamulce i zawieszenie utwardzić. A nie jest powiedziane, że wszystko na raz pakujesz. W tym temacie chodzi o samą zmiane silnika, reszta podzespołów jest dla mnie oczywista. :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam passata b4 2.0 2e i chciał bym mu podnieść trochę mocy. Tak żeby miał ze 130 koni. co mam zrobić czekam na propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passata b4 2.0 2e i chciał bym mu podnieść trochę mocy. Tak żeby miał ze 130 koni. co mam zrobić czekam na propozycję

 

wstawić inny silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez wstawiania innego silnika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez wstawiania innego silnika:)
planowanie głowicy zmiana układu dolotu i wydechu na sportowe, założenie lekkiego koła zamachowego i sportowych wnętrzności silnika(kute tłoki wał wałek/ki rozrządu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi ile będzie kosztował układ dolotu i kupno lekkiego koła koła zamachowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi ile będzie kosztował układ dolotu i kupno lekkiego koła koła zamachowego
z tym pytaniem udaj się do kolegi MAPETa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
planowanie głowicy zmiana układu dolotu i wydechu na sportowe, założenie lekkiego koła zamachowego i sportowych wnętrzności silnika(kute tłoki wał wałek/ki rozrządu)

dobre inwestycje dla 15km :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobre inwestycje dla 15km :rotfl:
no to trochę bardzie by podniósł moc w nim niż do 130 KM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności