Skocz do zawartości
nex

Zderzak tył B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybkie pytanko, miałem auto u lakiernika - lekka poprawka lakiernicza błotnika tylnego prawa strona od wlewu paliwa i jak robił mi wpyłkę to wykręcił 2 torxy od nadkola które trzymają zderzak aby go lekko odgiąć i teraz on lekko odstaje - tzn jego krawędź, co mogło się stać?? Wyskoczyło gdzieś z zaczepu? czy coś pękło? nie mam pojęcia jak to zaczepić. Z drugiej strony trzyma się ideał nawet nie drgnie, a tu mogę palcami odciągnąć krawędź jak by nie było gdzieś zaciśnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co mogło się stać?? Wyskoczyło gdzieś z zaczepu? czy coś pękło?

Spytaj tu =>http://www.wróżki.pl My nie świadczymy takiej pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał pomóc to byś chociaż napisał jakie ma zderzak zaczepy i gdzie bo przeszukałem całe forum i nie ma fotorelacji z montażu czy też demontaży tylnego zderzaka w B5 FL. Bzdury o wróżkach to możesz pisać do swoich 15 letnich kolegów a nie do mnie bo nie masz do czynienia z jakimś forumowym lamusem i daruj sobie te anegdoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było zadać pytanie: jak wygląda mocowanie tylnego zderzaka? A zapytałeś o to, co mogło się stać. A to może wiedzieć fachowiec który Ci to spartolił. Ale żeby nie było, że nie pomagamy. Proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzięki kolego, będę musiał go zdemontować bo chyba wyskoczy z prawej prowadnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś chciał pomóc to byś chociaż napisał jakie ma zderzak zaczepy i gdzie

O to nie pytałeś.

 

 

 

Bzdury o wróżkach to możesz pisać do swoich 15 letnich kolegów a nie do mnie bo nie masz do czynienia z jakimś forumowym lamusem i daruj sobie te anegdoty

To Ty powinieneś darować sobie takie pyskówki. Zadałeś pytanie, które powinieneś zadać fachmanowi co to robił i wcale się nie dziw że dostałeś odpowiedź taką a nie inną.

Następnym razem sprecyzuj pytanie to dostaniesz właściwą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręcił 2 torxy od nadkola które trzymają zderzak aby go lekko odgiąć i teraz on lekko odstaje - tzn jego krawędź, co mogło się stać??

 

Napisałem tak jak wyżej. Więc jak byś się na tym znał i wiedział jak mocowany jest zderzak, to potrafił byś odpowiedzieć i napisać np że mogło go wyrwać ze ślizgu przy pociągnięciu od nadkola do siebie, ale Ty wolisz pisać o wróżkach bo nie masz pojęcia na czym polega mocowanie zderzaka. Ja zadałem pytanie dla osób które kiedykolwiek demontowały te zderzak i one na pewno wiedziały by co się stało bo chyba jasno napisałem że zderzak przy krawędzi z tylnym błotnikiem został pociągnięty do siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć torxy przy nadkolu 3szt, zdejmij tylna lampę tam masz jeszcze dwa torxy, cofnij zderzak do tylu jak wyjdzie ze ślizgu, przyciśnij go w stronę błotnika i wsuń z powrotem, powinien wejść na swoje miejsce, jak nie to "fachowiec" za mocno szarpał i poszedł ślizg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dzięki kolego, mówisz że zderzaka od dołu nie muszę odkręcać? że wystarczy to co napisałeś zrobić z 1 strony i go spróbować cofnąć?? bez potrzeby zdejmowania całego?

 

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 07:26 ----------

 

Tu filmik jak to wygląda

 

http://www.youtube.com/watch?v=jpsnmyLZJo8

 

---------- Post added at 08:50 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

 

dodam że to co widać to już po odkręceniu 2 torxów nadkola, przy przykręconych lepiej się trzyma ale mimo to odstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o dzięki kolego, mówisz że zderzaka od dołu nie muszę odkręcać? że wystarczy to co napisałeś zrobić z 1 strony i go spróbować cofnąć?? bez potrzeby zdejmowania całego?

 

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 07:26 ----------

 

Tu filmik jak to wygląda

 

http://www.youtube.com/watch?v=jpsnmyLZJo8

 

---------- Post added at 08:50 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

 

dodam że to co widać to już po odkręceniu 2 torxów nadkola, przy przykręconych lepiej się trzyma ale mimo to odstaje

 

Bardzo mi przykro ale twój zderzak nie wyskoczył ze ślizgu (prowadnicy). Na końcu zderzaka u góry jest jeszcze dziura, w którą wkręca się jeszcze jednego torxa. Albo Ci go nie wkręcił, albo co bardziej prawdopodobne zaczep jest urwany. Jeśli tak to jedynym ratunkiem jest cienkie wiertło, zrobić dziurkę obok i taką plastikową opaską przymocować go. Powinno ładnie się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo mi przykro ale twój zderzak nie wyskoczył ze ślizgu (prowadnicy). Na końcu zderzaka u góry jest jeszcze dziura, w którą wkręca się jeszcze jednego torxa. Albo Ci go nie wkręcił, albo co bardziej prawdopodobne zaczep jest urwany. Jeśli tak to jedynym ratunkiem jest cienkie wiertło, zrobić dziurkę obok i taką plastikową opaską przymocować go. Powinno ładnie się trzymać.

 

Piszesz bzdury kolego. Nic takiego nie ma, z przodu owszem ale nie z tyłu.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz bzdury kolego. Nic takiego nie ma, z przodu owszem ale nie z tyłu.

 

pzdr

 

Tak piszę bzdury. Nigdy nie ściągałem zderzaka. Może jeszcze mi wyjaśnisz dlaczego u kolegi warstwa lakierowana nie trzyma się tej czarnej skoro jesteś taki wszech wiedzący?

 

Dla twojej informacji jeśli zderzak nie "siedzi" w prowadnicy to odstawał by na długości błotnika, a u kolegi nie trzyma się sama końcówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak piszę bzdury. Nigdy nie ściągałem zderzaka. Może jeszcze mi wyjaśnisz dlaczego u kolegi warstwa lakierowana nie trzyma się tej czarnej skoro jesteś taki wszech wiedzący?

 

Dla twojej informacji jeśli zderzak nie "siedzi" w prowadnicy to odstawał by na długości błotnika, a u kolegi nie trzyma się sama końcówka.

 

Nie wiem czemu lakier u kolegi się łuszczy i naprawde średnio mnie to interesuje. Nie wiem też czy ściągałeś zderzak, ja ściągałem kilkukrotnie i mogę Cię zapewnić że takie rozwiązanie w FL'u nie istnieje, przynajmniej w kombi (wątpie by w sedanie było inaczej). Z przodu owszem - jest tak jak opisujesz. Jeżeli uważasz inaczej to nie mam zamiaru Cię przekonywać ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu lakier u kolegi się łuszczy i naprawde średnio mnie to interesuje. Nie wiem też czy ściągałeś zderzak, ja ściągałem kilkukrotnie i mogę Cię zapewnić że takie rozwiązanie w FL'u nie istnieje, przynajmniej w kombi (wątpie by w sedanie było inaczej). Z przodu owszem - jest tak jak opisujesz. Jeżeli uważasz inaczej to nie mam zamiaru Cię przekonywać ;)

 

 

Pozdrawiam

 

Lakier się nie łuszczy, tylko zderzak jest rozwarstwiony. Oglądałeś filmik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol7777 ma racje, jest tam taka dziurka i tam torxa nie było, tylko 2 niżej odkręciłem. Idę zrobić foto, wkleję i pokażę

 

---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

 

tak pol7777 zderzak jest rozwarstwiony, czy to normalne? idę strzelić foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pol7777 zderzak jest rozwarstwiony, czy to normalne? idę strzelić foto

 

Niestety będziesz musiał to skleić. Bo to co pisałem o przymocowaniu torxem to się tyczy tej warstwy czarnej, a reszta dalej Ci będzie odstawać. Tak że musisz to jakimś klejem do plastików naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, być może co innego mamy na myśli, ja zrozumiałem że koledze pol7777 chodzi o uchwyt z dziurką na końcu zderzaka gdzie trox jest wkręcany od dołu w pionie (tak jak z przodu, bo tak to zrozumiałem z jego opisu). Jeżeli mówimy o czym innym to zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]69278[/ATTACH]

 

Tam gdzie opisane torx to tu były torxy i jeszcze trzeci na samym dole to już nie widać

 

[ATTACH=CONFIG]69279[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]69280[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]69281[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pol7777 jak to widzisz?? Co tu się stało??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności