Skocz do zawartości
infoset

[Instrukcja] Wymiana silniczka klimatyzacji V159 via demontaż schowka, moduł komfortu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zdaje sie ze zdjecia zgasly, czy moze ktos wstawic prosze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić tylko potencjometr w V158 i V159? Ktoś wie jak się on nazywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd silniczka V71. Czy możliwy jest kombinacja że kupię 1K0907511Q i przełożę dźwignię ze starego v71?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Gracek napisał:

Mam błąd silniczka V71. Czy możliwy jest kombinacja że kupię 1K0907511Q i przełożę dźwignię ze starego v71?

Wystarczy podmienić potencjometr i będzie hulało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem skorzystać z poradnika z 1 posta ale jak już poprzednicy pisali zdjęcia z opisu gdzieś wcięło A bez tych zdjęć będzie ciężko czy jest ktoś w stanie odzyskać te zdjęcia A może ktoś ma kopię tego posta ze zdjęciami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. 

Jestem tu nowy. Czytam ten post i nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie. 

Mam do wymiany dwa silniczki V113 (3C1907511B) i V71(3C0907511D). Wymieniłem potencjometry i niestety nie pomogło. Wydaje mi się, że te wszystkie silniczki są takie same i różnią się tylko dźwigniami, ale według Etki mają różne numery, a raczej litery. 

Czy mogę założyć silniczki z inną literką i przełożyć tylko dźwigienki? Na co zwracać uwagę? Może są różnice w pinach albo czymś innym? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągałeś całe silniczki? U mnie przy błędnym złożeniu zębatki błąd dalej wyskakiwał. Dopiero poprawne ułożenie błąd wyeliminowało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyciągnąłem całe silniczki. Nie pomyślałem o tym że jest tam jakiś znak, jak to powinno być zamontowane.

Z drugiej strony, robiłem reset klapek więc to chyba powinno je ustawić w odpowiedniej pozycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie. Jeśli się za dużo przesunie położenie zębatki względem potencjometru ten wyjdzie poza zakres swojej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to w weekend. Może napiszę jaki jest problem. 

Poza tym że mam dwa błędy od tych silniczków, objaw jest taki, że po uruchomieniu auta klimatyzacja i nawiewy działają według ustawień, a po paru minutach słychać pracę klimatyzacji ale te klapy się tak przedstawiają że nigdzie nie leci powietrze. 

W najgorszym wypadku odłącze wtyczki od silniczków i będę miał na stałe obieg zewnętrzny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ na zdjęciu różne nacięcia zębatki. Muszą pasować do nacięć w drugiej zębatce. 

 

Dotyczy V213:

Udało mi się dziś sprawdzić poszczególne potencjometry. Ten żółty (z V213) działa w pełnym zakresie obrotu 360 stopni stopniowo zmieniając rezystancję, od jednego skrajnego położenia do drugiego. Pozostałe razem z tymi z allegro zakres obrotu mają taki sam, ale rezystancja zmienia się tylko w zakresie około 270 stopni. 

IMG_20190920_000607.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem wtyczkę od silniczka tej pierwszej klapy na wentylatorze. Teraz jest otwarta na stałe i po około godzinie jazdy, klimatyzacja w końcu działa tak jak powinna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zniknęły zdjęcia z manuala, a ja przyznam się bez bicia spiratowałem instrukcję kolegi @infoset@ dlatego dodaję plik z instrukcją. Podjąłem się wymiany potencjometru, ale poległem na śrubkach. Klucz 5,5 niezbędny.Wymiana silniczka klimy V159.docWYMIANA POTENCJOMETRU KLIMY.doc

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbbb wystarczy że ściągniesz samą osłonę tego silniczka i wymienisz potencjometr tak samo jak to się robi w v158. Ściągasz pokrywkę i jazda bez dokręcania ich. Przynajmniej ja u siebie tak robiłem i wiem że się da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I udało Ci się zdjąć osłonę silniczka bez wykręcania go??? Ja po 2 godzinach przeklinania dałem sobie spokój i teraz czekam na kluczyki 5,5, kupione na Allegro, bo w żadnym sklepie w promieniu 30 km ich nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, bbbb napisał:

I udało Ci się zdjąć osłonę silniczka bez wykręcania go??? Ja po 2 godzinach przeklinania dałem sobie spokój i teraz czekam na kluczyki 5,5, kupione na Allegro, bo w żadnym sklepie w promieniu 30 km ich nie było.

Tak, mały płaski śrubokręt lub 2 ale ja brałem taki mały nóż, śrubokrętem naciskałem te nóżki a nóż wkładałem alby się nie zaciskały z powrotem. Jak będziesz robił od kierowcy v158 dopiero się dowiesz jak to może wkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Jutro będę się bawił z "farelką"(Elektryczne dogrzewanie wnętrza), to powrócę do walki z silniczkiem V159. W sumie i tak mam rozbebeszony cały przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbbb Dzięki Twoim "spiraconym" instrukcjom uzupełniłem pierwszy post!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bbbb napisał:

Dzięki za odzew. Jutro będę się bawił z "farelką"(Elektryczne dogrzewanie wnętrza), to powrócę do walki z silniczkiem V159. W sumie i tak mam rozbebeszony cały przód.

Farelke mam dołożoną i robi robotę a do tego webasto ? zima nie straszna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności