Skocz do zawartości
Nowyb6

czujnik poziomu xenonów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Czy posiadają koledzy (zdjecie) opis czujnika poziomu ,który steruje ksenonami.Podobno zamontowany jest gdzieś na wahaczu i/lub na tylnej belce.

Edytowane przez Nowyb6
uszczegółowienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od rocznika czujniki poziomu były dwa, a później jeden.

W starszych b6 był przy lewym wahaczu z przodu i przy lewym wahaczu z tyłu.

Po 2008 roku (najprawdopodobniej, choć nie mam 100% pewności) zrezygnowano w przedniego czujnika i pozostał tylko tylni.

W razie potrzeby będę mógł zamieścić jego foto, ale dopiero w poniedziałek rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zależności od rocznika czujniki poziomu były dwa, a później jeden.W starszych b6 był przy lewym wahaczu z przodu i przy lewym wahaczu z tyłu.Po 2008 roku (najprawdopodobniej, choć nie mam 100% pewności) zrezygnowano w przedniego czujnika i pozostał tylko tylni.W razie potrzeby będę mógł zamieścić jego foto, ale dopiero w poniedziałek rano.
Mam b6 2006 roku.Pytam o ten czujnik ,bo mam problem z poziomowaniem świateł.Raz działają poprawnie,innym razem opadną i już się się nie podniosą.Wydaje mi się ,że nie jest to problem silniczka(wtedy działa albo nie),ale właśnie czujnika.Jak w poniedziałek uda Ci się zamieścić te zdjęcie będzie super, z góry dzięki.Może uda się usunąć tą usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowyb6 - zgodnie z obietnicą zamieszczam fotki tylnego czujnika poziomu xenonów.

[ATTACH=CONFIG]69418[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69417[/ATTACH]

Ja też mam 2006 rok i w tym roczniku są czujniki poziomu i z tyłu i z przodu.

Z przodu łatwo zobaczyć ten czujnik - wystarczy skręcić mocno koła i schylić się po lewej stronie auta. Zobaczysz dźwigenkę do czujnika.

Z tyłu już jest gorzej, czujnik jest głęboko schowany (bliżej osi auta). Najlepiej dostać się do niego mając auto na podnośniku warsztatowym lub na zwyżce.

Zanim rozpoczniesz ingerencję w układ, najlepiej podłączyć się pod komputer i zobaczyć, jakie (i czy są) błędy zostały zarejestrowane.

 

Nowyb6 - zgodnie z zaleceniem moderatora sprecyzuj nazwę tematu, aby było wiadomo, że chodzi o czujniki poziomu xenonów.

Edytowane przez Fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowyb6 - zgodnie z obietnicą zamieszczam fotki tylnego czujnika poziomu xenonów.[ATTACH=CONFIG]69418[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]69417[/ATTACH]Ja też mam 2006 rok i w tym roczniku są czujniki poziomu i z tyłu i z przodu.Z przodu łatwo zobaczyć ten czujnik - wystarczy skręcić mocno koła i schylić się po lewej stronie auta. Zobaczysz dźwigenkę do czujnika. Z tyłu już jest gorzej, czujnik jest głęboko schowany (bliżej osi auta). Najlepiej dostać się do niego mając auto na podnośniku warsztatowym lub na zwyżce.Zanim rozpoczniesz ingerencję w układ, najlepiej podłączyć się pod komputer i zobaczyć, jakie (i czy są) błędy zostały zarejestrowane.Nowyb6 - zgodnie z zaleceniem moderatora sprecyzuj nazwę tematu, aby było wiadomo, że chodzi o czujniki poziomu xenonów.
Dzięki serdeczne.Rozumiem że czujnikiem jest to coś przykręcone do wahacza obok lewej sprężyny?W sobotę będzie troche czasu ,to popatrze jak to wygląda w moim vw.Może wiesz czego tam się spodziewać jeżeli jest uszkodzenie-oderwane ,skrzywione itp?Do kompa nie mam dostępu,bazuje tylko na wskaźniku(lampka żółta-mrugająca) na tablicy.z opisów jakie znalazłem wynika że jest uszkodzenie silniczka ,ale tak jak pisałem raz działa raz nie-teraz wracałem z pracy i nie zauważyłem w mieście ,że światła świecą bardzo krótko ,zatrzymałem się ,wyłączyłęm światła i silnik ,uruchomiłem ponownie i wszystko OK.Fakt ,że po chwili lampka znowu mruga.Jak dojdę do przyczyny ,dam znać.Jeszcze raz dzięki!!

 

---------- Post added at 18:38 ---------- Previous post was at 18:34 ----------

 

Jeszcze jedno pytanko.ten czyjnik przy przednim wahaczu wygląda podobnie jak zamieszczony na zdjęciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 2008 roku (najprawdopodobniej, choć nie mam 100% pewności) zrezygnowano w przedniego czujnika i pozostał tylko tylni.

 

Dokładnie tak, jeden czujnik z tyłu

 

 

Jeszcze jedno pytanko.ten czyjnik przy przednim wahaczu wygląda podobnie jak zamieszczony na zdjęciach?

 

podobnie, ale nie są zamienne, bo mają całkowicie inne dźwignie i inne mocowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie, ale nie są zamienne, bo mają całkowicie inne dźwignie i inne mocowania

 

Same czujniki są dokładnie takie same 1T0 907 503. Reszta (dźwignie i mocowania do budy) jest przykręcana do nich ;)

 

Dopiero od MR2009 kiedy jest jeden czujnik z tyłu to juz chyba jest to nierozbieralne

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy spotkali się z podobnymi objawami(alarmem) jakie opisałem powyżej i czy ewentualne rozebranie i nasmarowanie dźwigni może przynieść efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy koledzy spotkali się z podobnymi objawami(alarmem) jakie opisałem powyżej i czy ewentualne rozebranie i nasmarowanie dźwigni może przynieść efekty?

 

 

Kolego musisz podpiąć samochód pod komputer i prawdopodobnie pojawi Ci się błąd nr 02629-jest to błąd czujnika położenia modułu przechylenia z lewej strony, co w praktyce oznacza- lewa lampa do wymiany.

Powodzenia obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że minelo już sporo czasu, ale jak poradzileś sobie ze swoją usterką i blędem 02269?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, błąd mojego czujnika brzmi tak:

00497 - Sensor for Vehicle Leveling; Rear

 

Dla przypomnienia- w załączeniu jego portret i lokalizacja przy tylnym lewym kole

czujnik.jpg

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko co do czujnika ksenonów w passatach B5 ? były jakieś? Jak tak to prosze o fotki gdzie moge tego szukac.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w dziale B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam pytanko co do czujnika ksenonów w passatach B5 ? były jakieś? Jak tak to prosze o fotki gdzie moge tego szukac.Pozdrawiam

 

http://www.passatplus.de/umbauteile/lwr/index.htm

 

i

 

http://www.passatplus.de/umbauten/lwr/index.htm

 

język trochę barbarzyński, ale da radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

przeczytałem chyba wszystko odnośnie bi-xenonów w B5FL ale jednego nie znalazłem.

Mam pomysł na sprawdzenie czujnika poziomowania bez miernika i podłączenia pod VAG-jak myslicie sprawdzi się.

 

Odłączę ramię czujnika poziomowania xenonów 4BO907503 od wachacza i będę nim poruszał góra dół na włączonym zapłonie przy zapalonych swiatłach skierowanych na scianę.

Moim zdaniem sprawny czujnik powinien przy poruszaniu jego ramieniem (zmiana rezystancji) powodować ruch soczewki widoczny na scianie.

Jak myslicie dobry test?

 

nie w tym temacie piszesz, tutaj bixenon do B6, napisz w odpowiednim temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozsypal mi sie czujnik poziomowania

1TO907503 czy musze znalezć taki sam czy zmienia sie oznaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sam. I pilnuj oznaczenia, bo w różnych modelach czujniki mają różną częstotliwość, więc jak kupisz "odpowiednik" to może ci nie zagadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie jak przez VAG sprawdzić jaki mam czujnik poziomowania, chodzi o numer części, bo mi padł i światła świecą w dół i pokazuje komputer błąd 00497.

 

Auto Passat CC 2009r

 

Jeszcze raz zajrzałem do VCDS i pokazuje błąd na sterowniku: 5m0 907 357 C

 

IMG_1876.jpg

 

Panowie, czy wymiana tego sterownika

http://allegro.pl/vw-sterownik-afs-5m0-907-357c-i5049709989.html

pomoże? czy chodzi o czujnik poziomowania?

 

Gdzie ten sterownik się fizycznie znajduje?

 

PZDR

Stolar

IMG_1876.JPG

Edytowane przez Stolar13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności