Skocz do zawartości
vwgtiusa

MFD2 Aktualizacja softu 030,unlock,jezyk polski, mapa v.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

Panowie, w mojej MFD2 DVD po aktualizacji softu (wszystko przebiegało wzorcowo) navi już umie polski:)unlock też działa ale stacja oślepła. Na MFA jest wieczna północ w opcji pokaż pozycje biegun N i same zera. Zakupiłem antenę GPS i dalej kiszka ( antena działa sprawdzona w innym aucie). Dodam, że przed operacją aktualizacji wszystko było ok. borykam się już z tematem miesiąc i nie wiem co dalej robić (szpenio od navi zbywając mnie stwierdził że pewnie uszkodzone na amen i nawet nie chciał spojrzeć na sprzęt... wiadomo specjalista ). Przekopując zasoby netu dotarłem do kilku wątków podobnych ale albo temat rozwiązywała wymiana anteny albo jakoś się kończył przed ujawnieniem rozwiązania. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystaw antene na dach i zobacz czy się coś zmienia .Włacz kompas i zobacz czy pokazuje zasięg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystaw antene na dach i zobacz czy się coś zmienia .Włacz kompas i zobacz czy pokazuje zasięg .

 

Niestety nic się nie dzieje... pelengowałem z anteną jak jakiś czub chyba z godzinę.

 

Ps. Znalazł się elektronik, który kuknie w navi... nic nie obiecuje ale chociaż zobaczy czy w środku coś się nie odlutowało itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc od paru dni jestem szczęsliwym posiadaczem VW B6 do pełni tej radości potrzebuję uruchomic navi.Problem w tym,że nie reaguje ona za zaden przycisk, samoczynnie zapala się i gasnie logo Vw.Z tego co udało mi się ustalic to nr 1T0035680B, HW 11 soft 1100.Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi związane z usunięciem usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Znalazł się elektronik, który kuknie w navi... nic nie obiecuje ale chociaż zobaczy czy w środku coś się nie odlutowało itp.

Podejrzewam uszkodzony moduł GPS

 

Proszę o pomoc od paru dni jestem szczęsliwym posiadaczem VW B6 do pełni tej radości potrzebuję uruchomic navi.Problem w tym,że nie reaguje ona za zaden przycisk, samoczynnie zapala się i gasnie logo Vw.Z tego co udało mi się ustalic to nr 1T0035680B, HW 11 soft 1100.Proszę o wszelkie sugestie i podpowiedzi związane z usunięciem usterki.

Zaczołbym od zmiany softu. Jeśli to nie pomoze to serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam uszkodzony moduł GPS

 

W takim razie zapytam czy istnieje możliwość nabycia i wymiany takowego. Jestem purystą i dla mnie musi być ori wyposażenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie zapytam czy istnieje możliwość nabycia i wymiany takowego. Jestem purystą i dla mnie musi być ori wyposażenie

Oczywiscie że idzie kupić

Jezeli chcesz mieć wszystko w ORI to po co wgrywałes nieorginalny soft z PL menu?

Nie ma ORI softu do VW z PL menu a ty piszesz że masz.

Ale to juz inna historia

Modułu szukaj na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem purystą i dla mnie musi być ori wyposażenie
:wmorde określenie purysta odnosi się wyłącznie do dbałości o poprawność języka
w mojej MFD2 DVD po aktualizacji softu
a próbowałeś powrócić do poprzedniej wersji softu? Problem może być programowy a nie sprzętowy. Może być jakiś bug w sofcie albo co bardziej prawdopodobne wersja softu nie jest dopasowana do twojej wersji navi. Warto też podpiąć kompa i sprawdzić kodowanie navi oraz ewentualne błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a próbowałeś powrócić do poprzedniej wersji softu? Problem może być programowy a nie sprzętowy. Może być jakiś bug w sofcie albo co bardziej prawdopodobne wersja softu nie jest dopasowana do twojej wersji navi. Warto też podpiąć kompa i sprawdzić kodowanie navi oraz ewentualne błędy.

Marku w tej wersji jak soft jest niedopasowany to sie nie zgłosi . Taki klimat. Temat jest do ogarniecia na 100% ostatnio uratowałem RNS z zalanego samochodu i zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio uratowałem RNS z zalanego samochodu i zyje
Ale w sensie że rns żyje czy że ty żyjesz? :). A jakieś części z tego passata są do kupienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde określenie purysta odnosi się wyłącznie do dbałości o poprawność języka

 

Purysta jako przedstawiciel Puryzmu wywodzącego się z kierunku plastycznego chcącego stworzyć sztukę przejrzystą w formie i geometryczną, z którego to nurtu wywodzi się postawa do nadania architekturze, rzeźbie, malarstwie i literaturę czystego charakteru stylowego bez późniejszych nawarstwień i modyfikacji... zatem "określenie" ma nieco szerszy zakres niźli tylko językową dyscyplinę:D

 

Dalej Panowie śpieszę wyjaśnić, iż Passka odkupiłem od swojej firmy... nieszczęsny upgrade nie był moim dziełem jedynie byłem jego świadkiem. W firmie nikomu nie zleżało na navi ponieważ w autach były jednostki Garmin. Do nawigacji mam mapę chyba z 2006 roku ( lub starszą), więc jej dokładność i aktualność jest problematyczna. Aleeee skoro jest ori navi to chciałbym by była sprawna. Co do powrotu do poprzedniej wersji softu... nie mam pojęcia jaki to był soft a w moim mieście niema "wskrzesicieli martwych nawigacji jak rrafalek (poza tematem dodam, że Rafał to zajefajneimie;-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim mieście niema "wskrzesicieli martwych nawigacji jak rrafalek (poza tematem dodam, że Rafał to zajefajneimie

Zawsze mozesz podesłać navi i zrobimy diagnoze albo jak bedziesz na ślasku to zapraszam na kawke z ciasteczkiem i przy okazji zerkniemy do navi. Ja tez jestem za tym że jak cos jest w aucie to ma działac.

A jakieś części z tego passata są do kupienia?

Niestety to nie był Passat z tym RNS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze mozesz podesłać navi i zrobimy diagnoze albo jak bedziesz na ślasku to zapraszam na kawke z ciasteczkiem i przy okazji zerkniemy do navi.

 

Jeśli miejscowy szaman od elektroniki nie podoła (poczciwy chłop... szuka, próbuje a na propozycję zmotywowania Go PLN-ami za samo ślęczenie przy stacji rzecze mi, że nie chadzia jak nie chadziało więc nie ma za co becalować:) - chyba podszedł do tematu ambicjonalnie) pewnie pozwolę sobie skorzystać z fachowej opinii kolegi. Z góry dzięki...za wszystko, za zainteresowanie i tak za całokształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam....

 

Panowie, w mojej MFD2 DVD po aktualizacji softu (wszystko przebiegało wzorcowo) navi już umie polski:)unlock też działa ale stacja oślepła. Na MFA jest wieczna północ w opcji pokaż pozycje biegun N i same zera. Zakupiłem antenę GPS i dalej kiszka ( antena działa sprawdzona w innym aucie). Dodam, że przed operacją aktualizacji wszystko było ok. borykam się już z tematem miesiąc i nie wiem co dalej robić (szpenio od navi zbywając mnie stwierdził że pewnie uszkodzone na amen i nawet nie chciał spojrzeć na sprzęt... wiadomo specjalista ). Przekopując zasoby netu dotarłem do kilku wątków podobnych ale albo temat rozwiązywała wymiana anteny albo jakoś się kończył przed ujawnieniem rozwiązania. Bardzo proszę o pomoc.

 

 

Miałem taki sam problem ;) Włożenie oryginalnej mapy podziałało ;) Ja miałem V6 o ile dobrze pamiętam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem taki sam problem Włożenie oryginalnej mapy podziałało Ja miałem V6 o ile dobrze pamiętam

 

 

Mistrzu... banały chłop pisze sobie pomyślałem. Co ma płyta z kompasem i modułem GPS... ale jeśli się kiedyś spotkamy stawiam Ci litra jakiegoś zacnego trunku. Dziś wpadła mi przypadkiem w łapki moja płyta z mapami... a co tam myślę wsadzę i ku..wa szok! Wszystko wstało i bangla:D Dzięki mistrzu pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktos bylby taki dobry i doradzil mi w jaki sposob zaktualizowac nawigacje w VW? Mam plytke z mapami "Digitale Strassenkarte Europa (V3)", jest ona dla RNS MDF i RN S2 ale niestety totalny przezytek. Trzeba by bylo to zaktualizowac. Skad ewentualnie pobrac aktualizacje? Niestety na nawiagacjach sie nie znam za bardzo... Bylbym bardzo wdzieczny za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Sprawa wygląda tak mam w swoim autku navi MFD 2 DVD ale nie ma tam jeżyka polskiego.Gdzieś wyszukałem jak sprawdzić wersje framework i wyszło poniższe dane

20140813_222521.jpg

20140813_222533.jpg

Wg mnie jest tam soft o numerze 30 i co dalej mam tylko dograć język polski wg instrukcji podanej na stronie : http://traxter-online.net/aktualizacja-oprogramowania-nawigacji-mfd2-w-vw-passat-b6/

Bo już sam nie wiem?

Czy wgranie języka polskiego zmieni oznaczenia kierunków na wyświetlaczu (komputer pokładowy) koloru czerwonego między zegrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrac soft w wersji v30 z jezykiem polskim

wgranie jezyka polskiego do navi nie ma nic wspolnego z fisem (oznaczenia kierunkow jazdy sie nie zmienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wgrałem ten soft i jest język polski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie temat sprawdzony. po zmianie softu lubi się wysypać połączenie z anteną gps. u mnie również pomogło na to włożenie oryginalnej płyty z navi. załadowało się tam coś i teraz już wszystko jest w najlepszym porządku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności