Skocz do zawartości
wodzu

Kamera cofania pod radio 2din

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek wrzuć fotę. Przyda sie dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbyś to wrzuć zdjęcie, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje jak to wszystko wygląda, w dzień i w nocy, adapter do nawigacji robiłem sam na tda8362 i tda4665 na podstawie schematu znalezionego w internecie i na tym forum.

20150817_135819.jpg

20150810_113759.jpg

20150810_121710.jpg

20150812_212704.jpg

20150813_094904.jpg

Edytowane przez slawcioo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki, jak będę miał trochę czasu to u siebie spróbuję zrobić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, orientuje się ktoś czy można kupić kamerkę cofania montowaną w miejsce podświetlenia tablicy rejestracyjnej do passata b5 rocznik 1999 kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę o czymś takim dodatkowo czujniki wbudowane, jest jeszcze wersja na ramce tablicy rejestracyjnej gdzie czujniki są szerzej rozstawione

 

New 2 in 1 Sound Alarm HD Car Reverse Backup LED Rear View Camera Parking Radar System, Rearview Camera 2 Parking Sensors

http://s.aliexpress.com/YrA3aeM7

(from AliExpress Android)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam problem z podłączeniem kamery cofania do radia Rocker RC1135 . Problem polega na tym ze kamera się nie włącza. Wyczytałem że mam się wpiąć do zasilania światła cofania no i tak chyba zrobiłem.  
Kabel video z żółtym chinchem podłączam do żółtego chincza w Kamerze a do radia podłączam do żółtego z napisem CAMERA.
Teraz drugie wyjście (czerwony chinch) podłączam  chincza z czarną końcówką który biegnie właśnie do wtyczki zasilania świateł cofania. I teraz tutaj łączę czerwony kabel z kamery z brązowym w wtyczce i czarno/czarowny z czarno/czerwonym.
zostaje kwestia krótkiego czerwonego kabla który wychodzi po obu stronach kabla Video (obie strony żółtych wtyczek).  Gdzie się go podłącza i co on ma niby robić?
Załączam zdjęcia i proszę o wskazówki co robię nie tak.
Jak widać jestem nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość
Z góry dziękuje za pomoc

IMG_20181010_165855.thumb.jpg.7943d7c879521c9af852485d9ffe336c.jpg

IMG_20181010_165902.thumb.jpg.427cacc6871bb5f4b1294f369273a745.jpg

IMG_20181010_165947.thumb.jpg.9ddbd0f3bf56a806846f8f8d72e28630.jpg

IMG_20181010_170019.thumb.jpg.0b5d57f4772b609652fa8357e9eb88af.jpg

 

Edytowane przez Avatarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Avatarus przeniosłem twoje pytanie do odpowiedniego działu.

Brakuje ci sygnału który przełączy radio w tryb wyświetlania obrazu z kamery cofania. Do tego służy ten czerwony kabelek, który wystaje po obu stronach kabla z żółtymi czinczami. Po stronie kamery podłącz go do zasilania od lampy wstecznego, a po stronie radia do kabla "BACK CAM".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy powodem braku obrazu z kamery może być fakt że multimetr pokazuje mi 10.2 V na  wtykach tylnych światłem. Kamera niby potrzebuje 12V. Aku mam padnięte, trzyma krótko i na dniach je wymienię na nowe mocniejsze.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki by nie był ten aku to na działającym silniku powinno być 13..14V. Może coś źle mierzysz? Przy takim napięciu to żarówka od wstecznego świeciłaby zauważalnie słabiej. Podłącz zasilanie kamery (razem z tym BACK CAM) prosto pod 12V (np pod gniazdo zapalniczki) i sprawdź czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra problem rozwiązany. Kabel czerwony/czarny w wtyczce to zasilania światła stop a nie wstecznego. Przepoiłem na kabel niebiesko/czerwony i wszystko śmiga.

Musiałem też podłączyć czerwony kabel z kabla wideo do  niebiesko/czerwonego (i do back cam w radiu)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności