Skocz do zawartości
Vipergti

Zawieszenie Syncro Sedan a Kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję nabyć zawieszkę(napędy) syncro o swojego paska, jednak ja mam sedana, a tamten jest kombi:dupablada

 

I teraz mam problema, czy zawieszka, napędy, wózek tylny, MCpersony z tyłu, wał, mocowania i cała reszta są takie same w sedanie i kombi?

 

Może mógłby ktoś pogrzebać troszkę w Etce i mi pomóc, byłbym baardzo wdzięczny.. nie chciał bym kupić czegoś, co nie będzie mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cała reszta są takie same w sedanie i kombi?

Na 99,9 % jest wszystko takie same....cała płyta podłogowa jest taka sama.. nawet długość całego auta jest ta sama....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zbiornika nie będziesz musiał zmieniać prawdopodobnie nawet ;)

też mi się wydaje że powinno wszystko spasować bo różnic w zawieszeniu pomiędzy sedanem a kumbie nie ma tylko w kumbi były np. mocniejsze springi zakładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały odkop zrobię..:)

 

i zbiornika nie będziesz musiał zmieniać prawdopodobnie nawet

 

To jak jest wkońcu z tym zbiornikiem, wie ktoś? Szukam ciągle dawcy, ale głównie same kombiki, a sedana ciężko znaleźć..

 

Zbiornik zostaje od sedana, czy musi być od syncro i od kombi podejdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam sie jednak różni...syncro to już zupełnie inna belka tylna lub nawet jej brak bo chyba są wahacze, wydech musi być inny.

Wydech-sedan kombi takie same, syncro inny.

Zbiornik- sedan kombi inny, syncro ???? ........

Belka tylna-sedan kombi taka sama, syncro inna.

Podłoga bagażnika, sedan kombi inna (długość taka sama) syncro ????............

I napisz czego konkretnie szukasz...

Czy napędu syncro

czy zbiornika

czy belki

Czy amortyzatorów

czy jeszcze czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile jest prawdy w tym, że w syncro były baki 55l ? bo doszły mnie słuchy takie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wlane prawie od zera to 70 weszło bez odpowietrzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak jest wkońcu z tym zbiornikiem, wie ktoś? Szukam ciągle dawcy, ale głównie same kombiki, a sedana ciężko znaleźć..

 

Zbiornik zostaje od sedana, czy musi być od syncro i od kombi podejdzie??

w "normalnym" pasku etka rozdziela zbiorniki dla sedana i varianta. moja etka pokazuje tylko jeden zbiornik dla passata syncro o numerze 357 201 075 G i nie ma w niej żadnego podziału czy kumbi czy sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że synchro = variant, sedanów syncro w ogóle nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś mi się wydaje że synchro = variant, sedanów syncro w ogóle nie było.

były sedany, przynajmniej wg etki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że były, sam rozbierałem takiego G60 kilka miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I napisz czego konkretnie szukasz...

 

Konkretnie to chodzi mi o to, żeby zaadoptować zawieszenie Syncro do mojego passata.

 

Szukam najlepiej całego dawcy, ale że z tym jest ciężko, to rozważam również opcję kupna samego zawieszenia, ale nie wiem co będę dokładnie potrzebował.

 

Wiem że w do syncro na pewno będę potrzebował:

 

-Skrzyni

-Wału

-Całego wózka na tył

-Amory na tył

-Dyfra

-Półosie itd.

-Zbiornika

 

I zastanawiam się czy coś jeszcze więcej..

 

Co do sedanów Syncro, to na pewno wychodziły, ostatnio się do takowego przymierzałem..;)

 

Aha, wie ktoś może czy przełożenia w Syncro 1,8 G60 i 2,0 były takie same/podobne? Chciałbym to spiąć z silnikiem 1,8t i wiem że G60 na pewno pasuje, ale nie wiem jak jest z 2,0..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na ogloszenia z katowic . Byl tam nie dalej jak 2 tyg temu do sprzedania syncro 2.0 16V jako dobry dawca za dobra kase auto sprawne ale przygnite. choc nie wiem czy do zyda juz nie poszlo bo to okazja jak zloto byla ale poszperac mozna. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na ogloszenia z katowic . Byl tam nie dalej jak 2 tyg temu do sprzedania syncro 2.0 16V jako dobry dawca za dobra kase auto sprawne ale przygnite. choc nie wiem czy do zyda juz nie poszlo bo to okazja jak zloto byla ale poszperac mozna. pozdro

P.S

sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popatrz na ogloszenia z katowic . Byl tam nie dalej jak 2 tyg temu do sprzedania syncro 2.0 16V jako dobry dawca za dobra kase auto sprawne ale przygnite. choc nie wiem czy do zyda juz nie poszlo bo to okazja jak zloto byla ale poszperac mozna. pozdro

P.S

sedan

 

Mógłbyś podrzucić to ogłoszenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Jestem świeży na tym forum. Niedawno kupiłem Paska 2.0 syncro, który miał zblokowany napęd na tylną oś (stały napęd na 4 koła) Spadł śnieg i mu przycisnąłem trochę... Coś strzeliło i ogólnie porażka. Skrobie coś, chrobocze stuka, rwie. Podejrzewam że to torsen albo tylny układ różnicowy ale brak mi wiedzy. Chciał bym odłączyć wał i ogólnie napęd na tylną oś żeby jakoś to jeździło do czasu aż zbiorę kasę na naprawę. Czy taka opcja jest w ogóle możliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł się posypać przegub lub różnicowy przerabiałem to, wyjmij wał, półosie, rozbierz przeguby skręć do łożyska i spokojnie jeździsz z napędem na 2 koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie i podniosłem auto. Okazało się że to most się sypnął (świeć panie nad jego duszą). Dzięki za radę. W weekend się za to biorę. Jak by ktoś wiedział o częściach do paska syncro (półosie. most) to proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Kilka części do mostu rozbierz i zobacz co padło może coś pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności