Skocz do zawartości
Gość maverick

CB - jak podlączyć

Rekomendowane odpowiedzi

mój kabelek od radyjka ( fabryczny) idealnie starczył do aku. Wycieraczek nie słychać tylko jak dam zasięg na full i redukcje szumów na zero to słychać titek. Nie jest to dal mnie problem bo redukcja zawsze podkręcona , mieszkam na śląsku metropolia wiec za dużo radyjek łapie.

Pozdrowionka szerokości przyczepności BAYO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a jaki ten bezpiecznik zapodać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale odkopales kolego , 2 ampery powinno starczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja swojego Johnny II podłączałem pod tylną zapalniczkę (najłatwiej się dostać) do tego bezpiecznik i jest idealnie nic nie trzeszczy nie ma zakłóceń. Z czystym sumieniem mogę polecić takie rozwiązanie zamiast ekstra ciągnąć wiązkę bezpośrednio z aku. Temat trochę odkopany ale od siebie dodam jeszcze że przed odpaleniem radyjka KONIECZNIE sprawdź czy nie masz zwarcia na przewodzie antenowym jak również zestrój antenę. Jeżeli akurat źle trafisz i antenka będzie źle zestrojona (SWR >2) możesz ubić radyjko...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba brać też poprawkę na to co mówią ludzie przez radio! Już nie raz miałem - czysto było a za 800m niespodzianka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktoś może gdzie można podłączyć CB aby się włączało po przekręceniu stacyjki?! Tak jak normalne radio?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powie mi ktoś może gdzie można podłączyć CB aby się włączało po przekręceniu stacyjki?! Tak jak normalne radio?!

 

Podepnij pod bezpiecznik w którym jest prąd po przekręceniu stacyjki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzięki dziś sprawdziłem dwa. Tam pod przekaźnikami gdzie idzie ten gruby czerwony to rozumiem że z aku, potem idą mniejsze czerwone (przesuwając się w prawo), ale tam napięcie jest cały czas. Może podpowie mi ktoś który ma zasilanie po przekręceniu stacyjki tak jak ma normalne radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będę montował radyjko tylko zastanawiam sie jak najlepiej je podłączyć, widziałem że niektorzy podłączają radio pod gniazdo zapalniczki, czy to dobre rozwiązanie? A może lepiej + gdzieś pod któryś z bezpieczników a - obojetnie do ktorej śruby lub nakrętki?

Napiszcie jak macie podłączone radyjka zeby było prosto i wygodnie.

Pozdrawiam :cwaniak: [/b]

zgłos sie do kolegi Pablo_24 chetnie pomoze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zapalniczki zależy też od radia. Jak np podłączysz na stałe od spodu pod zapalniczkę to np jak będziesz chciał naładować telefon, podłączyć nawigacje może troszkę ci to dawać szumu - chodź też nie koniecznie.

Innym wyjściem jest podłączenie bezpośrednio po aku ale nie wiem czy zabawa jest warta świeczki.

Można również poprowadzić kabel do bezpieczników i tam idzie bezpośrednio do aku. A masę pod śrubę gdzieś i po sprawie.

Możliwości podłączeniowych jest masa kwestia wyobraźni.

Ja osobiście teraz będę podłączał tak aby po przekręceniu stacyjki włączało mi się samo radio a po wyciągnięciu kluczyka gasło. Ale jak na obecną chwilę nie mogę dojść gdzie to podłączyć :) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj `probowalem` podlaczyc swoje radyjko bezposrednio pod akumulator, i nic z tego nie wyszlo :(

zrobilem tak:

gdy przewod od radia okazal sie zbyt krutki, zakupilem dluzszy, ale zeby wygladalo fachowo, nie chcialem sztukowac, wiec postanowilem stary wylutowac i wlutowac dluzszy.

bezpiecznik na czerwonym (+)

i po tych `manewrach` pomyslalem czy wsio jest ok, przed zalozenie i przeciagnieciem przewodow. okazalo sie jednak, ze nie jest dobrze :eek:

bezpiecznik 2A tylko smignal i juz go nie bylo, gdy tylko dotknalem styki! i tak chyba 3 razy, rozkrecalem radyjko i patrzylem czy nic sie nie spalilo, czy nie ma jakiegos zakopcenia czy cos.

 

pytanie moje jest takie: moze ktos sie bedzie orientowal coz ja takiego zrobilem zle, i jak by mozna bylo to naprawic, bez potrzeby kupowania nowego radia.

za wszelka pomoc bardzo dziekuje

pozdro

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
postanowilem stary wylutowac i wlutowac dluzszy
coz ja takiego zrobilem zle

Wlutowałeś odwrotnie przewody.

 

jak by mozna bylo to naprawic

Wlutować ponownie we właściwe miejsca. Jeżeli to nie pomoże, to "przy okazji" spaliłeś pewnie diodę zabezpieczającą na wejściu zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlutować ponownie we właściwe miejsca. Jeżeli to nie pomoże, to "przy okazji" spaliłeś pewnie diodę zabezpieczającą na wejściu zasilania.

po wymianie diody na wejsciu, wsio zaczelo dzialac poprawnie.

wielkie dzieki dla kolegi `marcin stos`

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

właśnie zamontowałem radio CB i antenę. Wszytko jest ze sobą zestrojone.

ALe dowiedziałem się ze jak radio jest podłączone do gniazda zapalniczki to będzie mnie słychać na 1,5 -2 km natomiast ja będę słyszał innych z około 10 Km (mniej więcej), czy to jest prawda??

Radio Uniden 520 + Sirio 145.

Nie miałem jeszcze okazji testować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dowiedziałem się ze jak radio jest podłączone do gniazda zapalniczki to będzie mnie słychać na 1,5 -2 km natomiast ja będę słyszał innych z około 10 Km (mniej więcej), czy to jest prawda??

 

A kto CI takich bzdur nagadał ? Nie jest to prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOleś co mi stroił. Aha jeszcze jedno pytania, bo potczas stroienia on nawet nie patrzył na antene, nie przycinał jej, podpioł tylko pod jakiś miernik radio i antena i to wszytko, trwało to jakieś 30s. Czy zrobił to prawidłowo??

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Co to jest przełącznik PA??

2. Czy S/RF jest sygnał odbioru i nadawania i co zrobić żeby był jak najmocniejszy bo u mnie jest 1 czaem (żadko 2) a skala jest do 4.

Edytowane przez MaciejK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha jeszcze jedno pytania, bo potczas stroienia on nawet nie patrzył na antene, nie przycinał jej, podpioł tylko pod jakiś miernik radio i antena i to wszytko, trwało to jakieś 30s. Czy zrobił to prawidłowo??

Jeśli wskazanie tego miernika było OK, to nie mial co dłubać przy antenie-u mnie było tak samo-ten SWR (chyba) wynosił tyle, ile ma wynosić i facet nie grzebał przy antenie-powiedział, że wszystko jest ładnie zestrojone i z glowy problem...

A jeśli chodzi o gniazdo zapalniczki i tezę, że wtedy mniejszy zasięg jest-nie słuchaj gościa :) Bo to bzdury, jak już wspomniał kuczlaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpiął swr miarkę na krótko, bo pewnie było ok, chociaż po tym co gadał o zapalniczce to nie wiem czy umie stroić anteny ;)

PA to przełącznik na "papugę"-zewnętrzny głośnik, tubę.

Wskaźnik nadawania, odbioru zależnie jaki sygnał silny przyjmujesz, tyle będzie pokazywał; natomiast przy nadawaniu zawsze pali mi całą skalę, jeżeli u Ciebie jest inaczej to coś nie halo, np. strojenie anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nadawaniu pali sie na full, ale przy odbiorze jest 1, albo na chwilę 2. Jak ustawić by było lepiej?? Antenę mam Siro 145 więc powinna dość dobrze odbierać. Może faktycznie coś żle ze strojeniem. Jak sie pytałem czy dobrze mnie slychac do wszyscy mówili że dobrze, ale ja ich słyszałem ale przez "szum".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pojeździć i potestować zestaw, nie oczekuj że zawsze i wszędzie będziesz słyszał wszystko idealnie czysto. Jak już się osłuchasz, sam będziesz wiedział czy jest dobrze czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności