Skocz do zawartości
Gość maverick

CB - jak podlączyć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maverick

Będę montował radyjko tylko zastanawiam sie jak najlepiej je podłączyć, widziałem że niektorzy podłączają radio pod gniazdo zapalniczki, czy to dobre rozwiązanie? A może lepiej + gdzieś pod któryś z bezpieczników a - obojetnie do ktorej śruby lub nakrętki?

Napiszcie jak macie podłączone radyjka zeby było prosto i wygodnie.

Pozdrawiam :cwaniak: [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod zapalniczke :dobani: , ale proponuje Ci ,,bezposrednio" pod akumulator sam bede tak robil gdy tylko znajde troche czasu. Nie wiem dlaczego ale gdy mam radyjko podpiete pod zapalniczke nie mam podswietlenia regulacji nawiewow i radioodtwarzacza :kwasny: , gdy wlacze jakies dodatkowe urzadzonko w samochodzie np. spryskiwacz szyb slysze silne zaklocenia na CB :[ . Podono jezeli jest pod aku to nie ma takich prooblemow. Jedynym plusem jest bardzo szybki demontarz radyjka ;).

pozdrawiam jasNiemowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widziałem że niektorzy podłączają radio pod gniazdo zapalniczki

:dobani: Tak miałem i ....

gdy wlacze jakies dodatkowe urzadzonko w samochodzie np. spryskiwacz szyb slysze silne zaklocenia na CB .

 

A może lepiej + gdzieś pod któryś z bezpieczników a - obojetnie do ktorej śruby lub nakrętki?

:ok: Wepnij się pod którykolwiek przekaźnik lub bezpiecznik mierząc wcześniej na nim napięcie i będzie :ok: a masę pod "śrubkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz oslone pod kierownica to zobaczysz tam takie niby bolce i nakrecone na nich nakretki. Do ktoregos z tych bolcow idzie bezposrednie zasilanie od akumulatora. Poszukaj na jednym z nich takiego grubego czerwonego kabla, zmierz multimetrem (miernikiem-lub jak kto woli) napiecia, zrob na koncowkach kabli konektorki i sie wpinaj. Czysta robota :ok::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrob na koncowkach kabli konektorki i sie wpinaj. Czysta robota

Raptem kilka minut :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

:hurra: jutro zabieram sie za robótkę przy radyjku

Dzięki za instrukcje!!!!!

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

No i w końcu założyłem radyjko, dzisiaj kupiłem antenkę Hustlera IC-100 powiem szczerze jak do tej pory (wracałem do domu) wszystko jest spoko, tak jak niektorzy piszą antenka zapewnia dość przyzwoity zasięg do kilku kilometrów, choć słyszałem też radiowców z dalszych okolic!! Radyjko mam ONWA K6 Turbo 6124.

Antenka kosztowała mnie 100 zł (sklep przy światłach w kierunku na Klucze w OLKUSZU)

Mają dobre ceny i można targować!!

Pozdrawiam wszystkich CB-radiowców i nie tylko!!!

MIŚKI nam nie straszne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

Witam Wszystkich.W bardzo prosty sposób można cb podłączyc pod radyjko samochodowe, oczywiście zależy gdzie mammy zamontowane cb, dodatkowo mamy do wyboru czy zasilanie włączyc bezpośrednio czy po włączeniu zapłonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich.W bardzo prosty sposób można cb podłączyc pod radyjko samochodowe, oczywiście zależy gdzie mammy zamontowane cb, dodatkowo mamy do wyboru czy zasilanie włączyc bezpośrednio czy po włączeniu zapłonu.

No nie polecalbym tego sposobu, bo pozniej beda zaklocenia i to niemale....

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maverick i jak rozwiazales kweste zasilania ?? bo ja patrzylem przy kierownicy i jedyne ,,+" jakie tam byly to dwa doprowadzone do stacyjki, a zadnych nakretek czy bolcow nie widzialem :[ .

pozdrawiam jasNiemowa :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

Kolego ja podlączyłem sie bezpośrednio pod akumulator, +do+ -do- prosto i bezpiecznie, tylko musisz mieć na + bezpiecznik, w razie jakiegoś przeciążenia, zeby radyjko nie padło, u mnie nawet nie szumi, czasem słychac trzask przy wlączaniu wycieraczek, ale malo przeszkadza. Ogólnie ONWA ma to do siebie że szumi a ta moja nie wypasionej regulacji szumów,ale mnie to nie preszkadza.

Pozdrawiam, szerokości

73 :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ktos mi jeszcze podpowie którędy najlepiej poprowadzic ten plus od aku zeby jak najprostszym sposobemm znalazl sie w srodku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam radyjko pod włącznikiem świateł kabel poprowadziłem od aku przez jedną z zaślepek kabelek wyszedł z prawej strony tablicy bezpieczników no i potem kawałeczek i jest w CB.

Pozdrowionka i wesołych :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

Tak jak kolega Rainman777 napisał, musisz szukać jakichś zaslepek, zazwyczaj są gumowe albo plastikowe, ponieważ przewody wychodzą z radia, będziesz je musiał przełożyć od strony wnetrza samochodu przez zaślepkę, jeśli do miejsca gdzie była zaślepka nie możesz sięgnąć zrób tak jak ja, na dość sztywnym drucie przymocowalem przewody i przełożyłem je w ten sposób, a potem to już prościzna, tylko podłączyć do aku, ja założyłem sobie na kabelki końcówki z otworem i po prostu przykreciłem razem z resztą innych przewodów do klem

Miłej pracy!!!

:ok:

Pozdrowionka

Nie zapomnij o wiesz czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec podpiołem radyjko bezposrednio pod aku :D.

Przewody (zeby bylo smieszniej + i - :rotfl: ) poprowadzilem zaslepka z rurkami z klimy, na koncu zamontowalem gniazdko od zapalniczki i wyprowadzilem w okolicach hamulca recznego. Oczywiscie 2 amperowy bezpiecznik na +.

Zakłucenia ze swiatel zniknely, ale troche mnie zdziwilo ze gdy wlaczam spryskiwacz nadal sa zakłócenia :zalamany: nie wiem z czego to wynika :niepewny:. Oczywiscie ze to maly problem bo ile tez sie uzywa tego spryskiwacza ale jednak dla mnie sprawa troche dziwna.

pozdrawiam jasNiemowa :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

u mnie też spryskiwacz słychać w radyjku ale jest to bardzo znośny dzwięk więc nie robię z tego powodyu afery :hurra: a poza tym na najwyższym biegu wentylatora też coś zakłóca, najważniejsze że miśki moga mi naskakać od kiedy mam radyjko, bo o to głównie chodzi

Pozdrawiam wszystkich

Trzymajcie sie ciepło bo zima za pasem :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najważniejsze że miśki moga mi naskakać od kiedy mam radyjko

Obyś się k**** czasami nie zdziwił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

NIE WIEM JAK TY ALE JA JEŻDZE SAMOCHODEM A NIE TRZYMAM W GARAŻU :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie krzycz i edytuj posta a po drugie to ja dużo jezdzę od 13 lat i nigdy nie dostałem mandatu za prędkość (bez CB) a po zakupie na zypyziałej wiosce gdzie nikt nie jeździ z radyjkiem wyłapałem 300pln i 8pkt. a więc przemyśl to co piszesz i nie ufaj na 100% CB. Zresztą, mój kolega "misiek" jeździ z CB i wyłapał go przenośny fotograf i nic nie zrobił. Pomyśl dwa razy jak coś napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maverick

ok! Nie wkur....j się!!

pod adresem misków to był tylko żart

wiadomo że jak cię fotoradar zaskoczy to nic tylko czekac na wezwanko!

nawet CB za 10000 zł nie pomoże

Miłego wieczoru i dalszej bezmandatowej jazdy tak jak ja od 11 lat!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności