Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

No może być nie wiem ale jak nie będe miał auta na zapłonie to im radio wyłączy sie po 30 min.

I teraz pytanie czy jak wsadze płyte bez kluczyka i mi zaskoczy to czy będe mógł go w trakcie wsadzić aby mi się zcasem radio nie wył w trakcie instalacji.

 

Bartek, kategorycznie bez kluczyka, wkładasz płytę czekasz aż będzie komunikat czy zainstalować, akceptujesz i idziesz na bzykanko. Po godzinie navi wypluwa płytę a na ekranie masz napis success.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartek, kategorycznie bez kluczyka, wkładasz płytę czekasz aż będzie komunikat czy zainstalować, akceptujesz i idziesz na bzykanko. Po godzinie navi wypluwa płytę a na ekranie masz napis success.

 

Ok to dziś wykonam twój plan i zobaczymy czy się nowy sofcik wgra :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dobra Panie byłem właśnie wsadzić płyte tak jak napisałeś bez kluczyka :) i zaskoczyło aktualizacja leci sobie.

Robię to pod praca więc rozumiem, że auto bez problemu może stać zamknięte ?

I muszę latać lukać kiedy będzie koniec aby po wypluciu płyty nie wciągneło jej ponownie tak ? :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No i sofcik jaki chyba max można dać do mnie czyli 4120A zainstalowany pomyślnie :D

Zielaspiotr dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to super

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :D a tyle się z tym ku... męczyłem :) i już nie wspomnę ile płyt na to poszło.

 

Teraz muszę dokładnie rozeznać temat czy do mojej navi typ A przerobionej softowo na D max to aktualizacja 4120A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij tutaj może chociaz troche CI pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
95 % nagle znowu wraca do 0%

 

płyta kiepska - obowiązkowo do kosza i wypalić mapę jeszcze raz ;)

 

 

jakoś nie przypominam sobie żeby przy wgrywaniu map pojawiał się pasek postępu w % (przy sofcie owszem..)

 

pojawi się z dodatkową informacją, jeśli już instaluje mapę i naciśniesz wyciąganie płyty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawi się z dodatkową informacją, jeśli już instaluje mapę i naciśniesz wyciąganie płyty ;)

po wcisnienciu wyciągania płyty pojawia się info, że jeszcze wgrywa i czy przerwać, % jakoś sobie nie przypominam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po wcisnienciu wyciągania płyty pojawia się info, że jeszcze wgrywa i czy przerwać, % jakoś sobie nie przypominam...

 

na samym dole ekranu masz pasek postepu instalacji po jednokrotnym przycisnieciu przycisku od wyjmowania plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrywałem mapę z oryginału z ASO u kumpla, na czas nie zdążyliśmy wyjąć płyty wiec sama poszła od nowa drugi raz nie pytając się o zdanie :)

Czas ok 2h, normalnie w godzinie zmieściłoby się wgrywanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak na czas ? Mi się wyświetliło mapa skopiowana na dysk. Wciśnij ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodalismy mape. Zaczela sie wgrywac. Odeszlismy od auta jak pasek postepu byl na 40%. Ponownie do auta podeszlismy tak po 40-50 minutach. Nie bylo info ze zgrana tylko tak jakby leciala od nowa bo pasek postepu byl gdzies na 20%

 

 

Jak wgrywalem do siebie to monitorujac wgrywanie po skonczonym procesie przycisk sie pojawil. Wtedy plyta wyjechala. Wgrywalo moze ze 40-50 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodalismy mape. Zaczela sie wgrywac. Odeszlismy od auta jak pasek postepu byl na 40%. Ponownie do auta podeszlismy tak po 40-50 minutach. Nie bylo info ze zgrana tylko tak jakby leciala od nowa bo pasek postepu byl gdzies na 20%

 

No to coś RNS w płycie nie pasowało i zaczęła od nowa. Normalnie powinien pasek iść do końca i spytać to co ja napisałem.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jak wgrywalem do siebie to monitorujac wgrywanie po skonczonym procesie przycisk sie pojawil. Wtedy plyta wyjechala. Wgrywalo moze ze 40-50 min

 

I to jest prawidłowe wgranie mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak czytałeś cały zakres tego forum. Z tego co mi się kojarzy to większość, w tym też ja, radzą soft 4120A. Dla radia z indeksem B to chyba najbardziej optymalna możliwość.

Z wyższym softem niestety bywają problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafkio kabel + vcds i do dziela

aby te opcje ktore Ci poznikaly zaczely dzialac ponownie muszie je zakodowac w sterowniku, nie pammietam teraz jakie musi byc kodowanie ale do fisu musisz wlaczyc bap w sterowniku a do mulitkiery tez tam cos trzeba bylo ustawic

 

5238 mod powinno Ci chulac na Twojej wersji radia bez problemu, a to ze cos nie zadziala po update? no coz jest ryzyko jest przyjemnosc

 

ale jak juz sobie wszystko pokodujesz to wroci dawna sprawnosc systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek dochodzi do końca wielokrotnie i potem zaczyna od zera. Czy jest możliwe że plik wsadowy jest uszkodzony? Jeśli tak to bardzo bym Was prosił o podesłanie na priv linka z jakąś alternatywnym plikiem.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem wyzej. Zle nagrana plyta. Probuj na nastepnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisalem wyzej. Zle nagrana plyta. Probuj na nastepnej.

 

A u mnie wystarczyła zmiana nagrywarki i płyta za pierwszym razem załapała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na nowej plycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8129 East można wrzucić na płytkę DVD+R - trzeba tylko w edytorze obrazów (np winiso) usunąć z folderu speech wybrane języki i zmodyfikować plik xml. Po zapisaniu obrazu można wypalić płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś na myśli WEST?

 

EAST - z wersji WEST (DVD DL) nie da się okroić tyle aby weszło na jednowarstwową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EAST - z wersji WEST (DVD DL) nie da się okroić tyle aby weszło na jednowarstwową :)

 

To po co chcesz cokolwiek usuwać, mieści się na zwykłych płytach. Nagrywałem zarówno na +-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności