Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z kolegów pomoże - mam wgrane 4120A , kierownica działa , natomiast wyświetlacz nie pokazuje wskazówek z navi + radia , zainstalowałem 4020fix , niestety nie pomaga . Czy ktoś ma jakiś pomysł na ogarnięcie wyświetlenia wskazówek z navi i radia na wyświetlaczu pomiędzy zegarami (czy da radę zrobić to programowo) ?

 

Tak, da radę to zrobić programowo.

Vcds i kodowanie BAP.

Rozumiem, że już czytałeś pare postów wyżej, gdzie Kolega miał ten sam problem?

Po co wgrałeś starszy soft?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy na piszcie mi proszę krok po kroku jak zmienić menu w RNS510 na Polskie.

Mam oryginalne fabryczne menu i oczywiście brak języka polskiego :jasne.

W dodatku navi też szprecha . Może za jednym zamachem coś z mapami da się zrobić . U mnie są polskie mapy lecz nie wszystkie ulice .

Jak sprawdzić jaka mam wersję map?

 

Może po kolei ;

1.Jak zmienić język na polski .

2.Jak sprawdzić wersję map w navi

Edytowane przez luki1782
zły post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego jak wiesz to podpowiedz przeciez tak szybciej jest za nim to ja znajde

a co z ta mapa moze trzeba soft nowszy

 

Twardy reset:

http://forum.vw-passat.pl/threads/48919-RNS-510-Skroty-klawiszowe-i-ukryte-menu

 

Wgrywa się i nie ma na to żadnej reguły. Nie zalezy od ściągniętej wersji mapy czy softu ale od nośnika i tolerancji konkretnego urządzenia...jednym wchodzi bez problemu a innym niestety nie i zależy jaka płytę użyją. Ja osobiście zawsze korzystam z DVD-RW. Lepszy nośnik i można wielokrotnie nagrywać.

Nagraj na innej płytce i zobaczysz. Może akurat Twój czytnik nie radzi sobie z tym nośnikiem.

Wszystko było wałkowane na forum...ja nie wiem do niedawna ludzie czytali, udzielali się, edukowali, tworzyli wspólnie coś z niczego a teraz tylko wejdą i żądają instrukcji punkt po punkcie jak zrobić i jeszcze pretensje, że tak się ociągają bo im się spieszy a nie daj Boże ktoś im każe czytać :wmorde

Nikt tutaj kolego nie urodził się z tą wiedzą tylko ją zdobył czytając i testując na swoim urządzeniu. Jeśli nie masz cierpliwości lub czasu to znajdź kogoś kumatego w okolicy i Ci to zrobi na flakona dobrej szkockiej :)

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę zrobić tak ze zostawię stary soft a odblokowanie DVD podczas jazdy?jeśli tak to jak to zrobić?

 

---------- Dodano o 10:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:09 ----------

 

Dodam że vim unlock juz próbowałem i miałem jakiś error podczas instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym aku nie powinno być problemu, ale zegary i multi kierę czasami trzeba jeszcze raz kodować.

 

Mi 4120A nie wywalił kodowania,fis i multikiera działa.

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wgrałem ten nowy soft4120A i weszło bez problemu ale już tego unlock nie można wgrać wyskakuje jakiś error zrobiłem reset poprzez guziki setup wyjęcie płyty i gwiazdkę i działa ale znów navi wisi mam jakąś lokalizację z Niemiec:( oblicz trasę ale nic więcej nie pokazuję drogi aktualnej pozycji itp:((( co zrobić wgrać od nowa mapy i co z tym odtwarzaniem filmów podczas jazdy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
działa ale znów navi wisi mam jakąś lokalizację z Niemiec oblicz trasę ale nic więcej nie pokazuję drogi aktualnej pozycji itp

 

Mam identyko ..... w garażu u kumpla,wyjadę = złapie satelity i bangla :D

 

tego unlock nie można wgrać

 

ustawić w setup aby przyjmowała starsze oprogramowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wgrałeś 4120A masz w zestawie DVD free. Nie trzeba unlocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś z tym DVD podczas jazdy....

 

wszystko masz wyjaśnione w tym temacie, a Blop też podpowiedział co masz zrobić, pozostaje zapoznać się z podpowiedziami i działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz w menu

setup aby przyjmowała starsze oprogramowanie

zaznacz to i dopiero wtedy grywaj unlocka na DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?

Mam w RNS-ie wgrany soft 3810, chciałem zmienić go sobie na 4120A i za każdym razem wywala mi taki komunikat

 

navigacja.jpg

 

zmieniałem już czas z 24 na 12 godzinny, kilka razy nagrywałem płytki różnymi prędkościami i za każdym razem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos cos podpowie bo juz opadam sił mam zainstalowanego softa 3980 teraz chciałem wgrać 4210A ile juz płyt namarnowałem i nie wiem co jest ciągle mi taki komunikat wyskakuje CAM00136.jpg POMOCY.

drugCAM00136.jpga rzecz czy rns 510 odczytuje plyty dl bo wgralem mapę i tez nie chce pójść zakupiłem nowa tdk bo predzej miałem na jakies firmie krzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jeden problem rozwiązany mapy nagrałem na tdk dl i poszło. z nowym softem wstrzymuję się nie mam sił już

a może macie jakieś rozwiązanie tematu co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok jeden problem rozwiązany mapy nagrałem na tdk dl i poszło. z nowym softem wstrzymuję się nie mam sił już

a może macie jakieś rozwiązanie tematu co jest nie tak

 

Ten blad swiadczy o bledzie w kompilacji danych - innymi slowy wydaje mi sie ze masz uwalony obraz plyty, tym bardziej ze piszesz ze probowales rozne plyty i zawsze to samo.

 

Sprobowalbym jeszcze na innej nagrywarce, to naprawde pomaga. Jesli bedzie to samo, to zdecydowanie obraz plyty jest skopany.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam jestem tu nowy , przeczytałem to forum od deski do deski i mam jeszcze małe pytanie.

mam Passata 2008 rok, Radio RNS 510, ver"B" HW 03, SW 0900, gateway "H" jak wchodzę w ukryte menu - to pokazuje tylko AM,FM,DAB i mogę posprawdzać sile sygnału itp. nie ma nic o wersji softu dlatego wyjąłem i spisałem z radia. zakładam ze w tym radiu jest soft 0900.

chciałbym wgrać nowszy - taki bezproblemowy żeby nie rozładowywał mi aku. Z tego co czytałem powinienem wgrać 4102A modyfikowany dla starszych navi. Czy muszę po drodze wgrywać inny soft żeby aktualizować gateway-a ??? czy mogę odrazu 4102A.

Oraz najważniejsze pytanie bo radio wyłącza się samo po chyba 30min - czy tak ma być? czy mogę w takim stanie zrobić aktualizację czy również mi się wyłączy podczas wgrywania softu - i wtedy to pewnie już zonk całkowity.

 

Hej,

 

Wylaczanie sie po 30 min to normalnyt process, zapobiega przeciez drenowaniu aku jak ktos zapomni, ale powinno z automatu po wyjeciu kluczyka tez sie wylaczac!

Proboj od razu na 4120A, ja tez mam B wersje i poszlo bez problemu. W razie czego inna plytka z tym samym kompem i znowu, ewentualnie powrot do oryginalu i kolejny raz. Za ktoryms razem zaskoczy.

Edytowane przez ellah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyświetla Ci tylko "AM,FM,DAB " to znaczy że jeszcze ukryte manu masz zablokowane.

Ja miałem identyczną sytuację jak ty: Radio RNS510, soft0900, wersja B. U mnie poszło do razu do 4120A.

Po tym upadte jak przytrzymasz dłużej setup to wejdziesz na ukryte menu.

Przygotuj sobie od razu płytkę z nowymi mapami, bo wykasuje Ci wszystko. Ale już po tym upadate mapy i np muzykę wrzuci na oddzielną partycję i ewentualne przyszłe upadty będą bez kasowania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cześć

Potrzebuję pomocy :( Posiadam RNS510 wersja A, zmieniłem już soft na 4120a (bez problemu 50 min) i mam też mapy od znajomego z forum West V10 CD 8048 ale po włożeniu płytki z mapami nic się nie dzieje :( Jest tylko komunikat miłej Pani 'włóż płytę dvd z mapami ".

Postanowiłem pobrać takie same mapy z chomika, nagrałem na płytę i efekt jest ten sam. Pomocy co robić?

 

nagrać jeszcze raz z prędkością max 2-4x na markowej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Verbatim szybkość nagrywania x2 i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić "typ księgi na DVD-ROM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione :) Nagrywarka LG, program Nero, płyta Verbatim DVD+R DL. Zmieniłem typ księgi na DVD-ROM i nagrałem mapy West V10 CD 8048. Wszystko ładnie działa włącznie z odblokowanym DVD Free. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak długo wgrywał się u was soft 4120A?

Nie dłużej jak godz., może nawet troszkę krócej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności