Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znalazł ktoś różnice miedzy SW4120 jeśli tak to jaka to jest i co ewentualnie poprawia ta wersja (ja nie widzę żadnej :kawka)

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Przykro mi że nie mogę podać link'a, ale podzielę się ISO na skype - nicelw (za darmo)

 

 

[ATTACH=CONFIG]90001[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]90002[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]90003[/ATTACH]

 

Radio DAB -

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Po włożeniu nowych map RNS 510 rozpoczyna ich wczytywanie. Jednak nie konczy wgrywania. Po dojściu paska uploadu do końca rozpoczyna update od nowa. Dodatkowo usunął orginalną mapę i teraz nawigacja działa tylko z płyty. Jak zmusić nawigację do wgrania map na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mjalem ten sam problem. wypalilem na Verbatim DVD za pomoca Alkohol 120% i wszystko poszlo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wywala przy 14% APP update błąd

Nagraj na inną markę płyty i spróbuj ponownie, nagrywaj z najmniejszą prędkością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW znajomego ma takie info

1T0 035 680D

SW 3810

 

czy sw 3810 - jest oryginalny???

 

jeżeli nie to sprawdź najpierw jaki masz fabryczny numer nawigacji - niekoniecznie musi to być D

przy aktualizacji softu zmienia się numer radia ( w jednym passacie mam navi B - ale po zmianie softu jest D)

 

jeżeli fabryczny numer jest A, B lub C - to wgraj starszy soft - poniżej 4020 i zaktualizuj go softem np 4120a - wtedy nie stracisz na pojemności dysku

 

jak masz navi od D w górę to wszystko powinno być ok z doborem softu - tylko jakość nagrania

 

jak mi wywalało błąd, to przeczyściłem laser nagrywarki - wtedy dobrze się nagrało

 

co do sprawdzenia jaki masz model navi - to tylko wyjęcie navigacji i sprawdzenie na naklejce (ale to musiałby ktoś potwierdzić), chyba że sam montowałeś.

 

A i B miają na jednym przycisku głośnik namalowany, a od C jest gwiazdka

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i B miają na jednym przycisku głośnik namalowany, a od C jest gwiazdka

 

na przycisku koło wyjęcia płyty? jest i I i głośnik, czyli nie D...

 

4120a mogę wrzucić na próbę?

 

czy muszę odczyta z radia?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4120a mogę wrzucić na próbę?

 

czy muszę odczyta z radia?

 

jeżeli teraz po nieudanej instalacji radio Ci nie działa, to musisz najpierw jakiś starszy soft wgrać z aktualizacją gateway (np. taki jaki miałeś lub jeszcze ssarszy - zależy jakiego masz gateway????) potem dopiero go aktualizujesz softem 4120a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aktualizujesz softem 4120a

 

zrobione:)

 

jest soft 4120a, mapa v9, na rondach nie zauwazylem bełkotu

 

ale jest rysa na diamencie: nie mam koło zegarów wskazów z nawi (były strzałki i info o trasie, teraz brak) - jak to jeszcze zrobić?

 

pozdrawiam i szczerze dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbować zakodować, lub jeżeli to nie zadziała, a nie instalowałeś starego softa z aktualizacją gateway - to będziesz musiał wgrać najpierw taki właśnie soft (np 2660) -jak sterowanie wróci - zaktualizować go do 4120a

co do kodowania

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/101427-RNS510-nie-dziala-sterowanie-z-kierownicy

 

10 wpis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest soft 4120a, mapa v9, na rondach nie zauwazylem bełkotu

 

ale jest rysa na diamencie: nie mam koło zegarów wskazów z nawi (były strzałki i info o trasie, teraz brak) - jak to jeszcze zrobić?

 

pozdrawiam i szczerze dziekuje za pomoc

 

Pewnie radia też brak ;) reset navi i powinno działać (przy okazji sprawdzić kodowanie,bo miałem przypadki że ,,wywaliło'' całkowicie radio/navi z kodowania i trzeba je najpierw wkodować od nowa).

Było pisane już nie raz na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie radiem bedzie zawsze. wyświetlanie komunikatów - pewnie po sofcie ma BAP zaznaczoe w kodowaniu, dlatego nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a czy ktoś może mi pomóc w kwesti odblokowania dvd w czasie jazdy. Mam fabryczne rns 510 i oprogramowanie 4120, jaki wrzucić unlock dla DVD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@spanker, wypal sobie na CD lub DVD soft VIM (DVD Free) i zapodaj w RNS510. Linka do softu puściłem Ci na priva :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Czy może ktoś mnie oświecić o jakim unlocku Wy mówicie? Bawię się od ponad dwóch lat zmianą firmware w moim RNS-510, wymiałem go już pewnie ze 5 razy na coraz to nowe wersje, śledzę fora specjalizujące się w sofcie i mapach do naszej navi, ale nikt tam nigdy nie wspomina o żadnym unlocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy!

Czy może ktoś mnie oświecić o jakim unlocku Wy mówicie? Bawię się od ponad dwóch lat zmianą firmware w moim RNS-510, wymiałem go już pewnie ze 5 razy na coraz to nowe wersje, śledzę fora specjalizujące się w sofcie i mapach do naszej navi, ale nikt tam nigdy nie wspomina o żadnym unlocku.

 

Kolego chodzi o odblokowanie DVD podczas jazdy. Coś słabo czytasz...;-)Tylko w tym temacie było to kilka razy wyjaśnione ale widocznie lepiej zapytać i zcekać a ż ktoś wyjaśni niż się cofnąć o jedną stronę i samemu odnaleźć.

 

Mógłby ktoś udostępnić gotowca z POI do wgrania na karte SD?

 

Gotowe POI masz w tym temacie przygotowane przez kolegę madison2 za co wielki szacunek:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/131335-POI-do-RNS510-(18-02-2013r-)

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moge jeszcze poprosić o jakąś instrukcje jak te POI wgrać na karte i uruchomić? Do jakiego katalogu na karcie?

 

I tak wszystko na srebrnej tacy. Zero inicjatywy i wysiłku a masz w podpiętych:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/112990-Istrukcja-RNS-510-wyznaczanie-celow-poprzez-obrazki-dodawanie-POI

 

Musisz już sam doczytać nie będziemy się bawić w poczytaj mi mamo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale czy są też w niej funkcje trafic'u, wytyczania trasy w oparciu o historie ruchu, optymalizacja w zaleśności od pory dnia czyli to co jest standardem w AM?

 

RNS-510 ma funcję TMC, czyli pobiera on-line informacje o zdarzeniach w ruchu drogowym, robotach itd...pobiera, ale na razie w PL nie miałem okazji tego doświadczyć, przynajmniej na RNS-510, bo na niektórych, innych odbiornikach już działa u nas. Natomiast w DE, CZ, AT, FR można skuteczność TMC zaobserwować.

TMC w odróżnieniu od AM'Traffic działa bez dostępu on-line do internetu i nie wymaga ponoszenia dodatkowych kosztów transmisji danych.

Edytowane przez Leo1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja wersja softu to

HW - H09

SW-5238

Map version 7918 West Europe

 

Jak w tym sofcie odblokować DVD podczas jazdy ( kombinacja klawiszy nie działa)

Jakie ewentualne aktualizacje map będą pasowały aby nie stracić pozostałych funkcji w radiu ( kamera cofania, telefon bluetooth)

 

z góry dziękuję za poradę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wgranie z płyty "DVD FREE" zmienia wersję softu w RNS

 

nie zmienia wersji softu, nie ma wpływu na pozostałe funkcje, umożliwia tylko oglądanie DVD podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz wersje B

możesz dograć 4120 tv free

 

Co mi to da - w sensie jaka jest różnica zmiany w stosunku do tego co mam teraz? DVD podczas jazdy mam czy to to samo co TV free?

 

Jaką wersję map wgrać? Tak żeby była jak najbardziej aktualna polska i zachodnia europa.

 

Masz może jakiś pomysł na bootlogo? Jak to zrobić aby zadziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności