Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

no to ja jestem w tej zdecydowanej mniejszosci ktory instaluje mapy z plyty ... przykro mi - nie potrafie CI pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj nowy soft, następnie wymień laser na nowy i wgraj mapę z CD. Przerabiałem niemal identyczny przypadek u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to wina lasera? Może wystarczy go wyczyścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, ja czyściłem dwa razy, nic to nie dało.

 

Navi czytała płyty CD, DVD w tym płyty z softem, płyt DVD DL z mapami nie czytała, a przy instalacji z karty miałem podobne problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w jednym czyściłem I poszło od strzału,w drugim zaś 2 razy czyściłem I nic. Instalacja się wysypywała, dopiero po wymianie lasera poszło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

Proszę o sprawdzenie czy na V16 jest już odcinek nowej Puławy-Radom oraz Lublin - warszawa tzw. S17 ( nie ma przy sobie rnski i nie mam jak sprawdzić)

Dziękuje z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na V16 nie ma nowej S17, nie wiem czy na V17 nawet będzie bo cały czas w budowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem do vw ? no to koniec wsparcia do rns510. Jedynie to co ze strony można pobrać czyli DM... Albo w końcu coraz większy sens będzie się w końcu przesiąść na androida ?

Screenshot_20191217_201451_com.facebook.orca.jpg

Edytowane przez Zioolko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja alternatywna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wektor napisał:

Produkcja alternatywna??

Nr jest w katalogu (etce), więc chyba ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha też to dziś znalazłem ? wysłałem linka z Etki tym debilom z VW ciekawe co odpiszą ?

Screenshot_20191226_141756_com.facebook.katana.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic. Marketingowe przesłanie jest np. takie: "chcesz mieć aktualną nawigację,kup B8."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Próbowałem wgrać mapy z sd wiem wiem to był zły pomysł ale dopiero teraz dowiedziałem się co i jak, "Mądry Polak po szkodzie" : P

radio wyświetlało po nie udanej probie instalacji map  informacje o tym by włożyć płytę swl na gorze czerwony pasek i na dole próbowałem zrobić reset 3 przyciskami ale też nie reagowało, więc użyłem swl fix i radio wróciło ale jest bez dźwięku. Czy wgranie nowego softu pomoże ? jeśli tak to czy brać od "pab567" 5238 bez gateway ponieważ nie rozładowuje mi akumulatora, 60-35-5 podział ? czy jakiś inny soft do tego radia potrzeba ? Soft nagrać na zwykła CD czy DVD ? Czy uda się to zrobić bez kodowania ?

Pozdrawiam serdecznie

Zdjęcie radyjka i tego co jest w środku.

 

e11d191cf9ee2.jpg

8d19c1efcdc38.jpg

64c7c456b36df.jpg

69f5e68bd73f4.jpg

db6b6ab0b7e95.jpg

ec2da318627c8.jpg

 

Dobra sprawa wygląda następująco ogarnąłem te radyjko opisze jak u mnie to wyglądało. 

Po nieudanej próbie wgrania map z sd użyłem swl fix radyjko wróciło ale nie było dźwięku, kilka osób dało mi znać ze trzeba kodować radio od nowa niestety nie miałem możliwości podjechać do kogoś i to zrobić.
Postanowiłem zainstalować nowy soft 5238A 60-35-5 bez gatewaya bo nie miałem problemu z nim,soft pochodzi z chomika pab567 , nagrałem soft na płytkę CD, aktualizacja przebiegła pomyślnie, wszystko się naprawiło jedynie skasowało mi mapy.Tylko ze po wgraniu nowego softu tak jak by była mapa ale nie dostępna i został ostatni cel podróży.

Mapy nagrałem na DVD DL programem ashampoo Burning Studio Free bez zmieniania ustawień typu dvd rom itp itd jedynie zaznaczyłem opcje bodajże zamkniecie sesji nie pamiętam dokładnie i weryfikacje po nagraniu, prędkość najniższa.

Po włożeniu nagranej płyty z mapami radio odczytało wyskoczył raz błąd CD/DVD ale płytka znowu została włożona ale nie wyświetliło mi żadnej informacji lub opcji kliknięcia "OK" Płytka została w radio coś tam mieliła i mieliła mogłem wtedy wejść w mapę i przesuwać ale nie tak miało być więc została wyjęta i znowu włożona i przejażdżka ok 10 minutowa nawigacja złapała aktualna pozycje i coś tam prowadziła i powrót do domu. Następnego dnia została włożona i sobie siedziała w radiu i tak było z nią "jeżdzone" i sobie grało radio w tle, była próba wyciągnięcia płyty i w tym momencie wyskoczył komunikat " wysuń i przerwij lub zakończ" tylko 2 przyciski,nie pamiętam co było kliknięte ale chyba przerwij i płyta została wyjęta lub sama wyjechała i została włożona znowu i tak sobie siedziała następna próba wyjęcia płyty była inna bo już był na dole pasek postępu wgrywania mapy i w komunikacie był możliwe do kliknięcia 3 przyciski chyba wysuń,przerwij lub kontynuuj i tak zostało powoli sobie się wgrywało, proces był przerywany pare razy, płyta wysuwana i wkładana być może wystarczy tak zostawić i to się zrobi samo no i proces zaczynał się od tego momentu w którym zostało przerwane i pasek przesuwał się powoli ku końcowi i w taki to sposób mapy v16 zostały wgrane na dysk i wszystko śmiga:) nie wiem czy przypadkiem nie jest lepiej jak auto pracuje podczas wgrywania map.Najprawdopodobniej brudny jest już laser i dlatego tak się działo ja nie czyściłem, a miałem już to robić lecz udało się bez, przy następnej aktualizacji pewnie już będzie czyszczenie. No i to na tyle.
Pozdrawiam. 

Edytowane przez Pawczello
dodanie treści.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przerywasz wgrywanie to oczywiste jest że radio musi jeszcze raz zaciągnać ostatni plik. Więc jeździć obserwować to najlepsza rada ;)

 

btw. ktoś już może testował te v17?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raczej nikt nie ma płyty... Niby można w DE kupić ale w Pl nic nie wiedzą, nawet mówili, że nie będzie... 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tu jest problem ze w DE tez jeszcze nie mozna, gdyby mozna bylo to ja (my) tez juz dawno bysmy je mieli ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z rns 510 . Otóż radio się włącza ale cały czas czarny ekran i sie restartuje po kilkunastu sekundach i tak cały czas. Próba wgrania softu 1100 nie dała efektu ponieważ wywala cały czas błąd przy ładowaniu Host, błąd 185 i potem wyskakuje:

 

IMG_20200114_184345.thumb.jpg.8008a8a5f3b5b199fa59611f8e1344d4.jpg

Próbowałem używać pliku,, swl fix,, podczas instalacji wyskakuje komunikat ,, SWL  SUCCES,, wywala płytę i znów to samo czarny ekran, gdy miałem padnięty soft to pokazywał się ekran startowy i reset, teraz niewiem co może być uszkodzone że nie chce przyjąć nowego oprogramowania. Próbowałem też wgrać 4120 i 5238 i zawsze ten sam błąd z HOST raz zatrzymuje się na 27% a ran na 87% ale zawsze potem błąd 185 i taki ekran jak wyżej na zdj. Ktoś ma na to jakąś radę?? Dysk do wymiany?? 

 

 

Dzisiaj po próbie wgrania softu 1020 już całkiem jest ****, chyba rns do kosza, taraz wyświetla się:IMG_20200115_173216.thumb.jpg.84dab02b0ff58af9f6a6b6412929c9f8.jpg

I na tym koniec wyłącza się, uruchamia czarny ekran i tak w kółko. Wyczytałem o wymianie pamięci flash  Samsung K9F1G08U0B sztuk dwie, ktoś ma jeszcze jakoś pomysł, pisali też jeszcze ze uszkodzony może być bootloader, ale jak to naprawić. 

Ktoś coś wie na ten temat ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowałeś jeszcze raz sciagnac i nagrac 1100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artmin Próbowałem i dalej nic, ładuje się tak jak na drugim zdj i reset, płyty są dobre bo na drugim rsn wszystkie smigały bo też już miałem przypadek w swoim b6 jak odal rns ale wtedy się uruchamiał ekran startowy i reset. A ten wogule jakąś masakra, obstawiam najgorsze padnięta płyta główna, naprawa od 500 do 600 zł, na Ali już kupi płytę główną za niecałe 450 zł. Tylko pytanie czy coś jeszcze mogło się uwalic prócz płyty. Ewentualnie czy ta da się jakoś naprawic nie wydając aż tylu pieniędzy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności