Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przywiozłem b6 rok 08, siedzi w nim rns510,  proszę o radę co można wgrać aby mieć język PL i nowe mapy ?   który soft i z kąd najlepiej zassać ?

 

IMG_20171025_093036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ten wątek,wszystko będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wektor - przejrzeć 154 strony tematu ;) ? pytanie - może zrobimy i podkleimy opis krok-po-kroku jak zaktualizować RNS510 na PL język? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze od tego się zaczyna I ja też tak robiłem..Nie znajdujesz odpowiedzi-pytasz.Jest jeszcze narzędzie "szukaj".

Dlaczego tak? Zawsze to jest wytłumaczone niemal na każdym forum.

Sorry,że wlazłem w buty moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że do mojego rns podejdzie soft 4120A, ?   z kąd w takim razie można go zassać aby był sprawdzony...?  jeśli ktoś ma to proszę na pw

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, wektor napisał:

Zawsze od tego się zaczyna I ja też tak robiłem..Nie znajdujesz odpowiedzi-pytasz.Jest jeszcze narzędzie "szukaj".

Dlaczego tak? Zawsze to jest wytłumaczone niemal na każdym forum.

Sorry,że wlazłem w buty moderatora.

przyznam, że nie bardzo rozumiem :) skoro pytanie często się powiela, dla mnie naturalną rzeczą jest przyklejenie tego w formie poradnika :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie.Docisnij kolanem moderatora:cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomóż mi znaleźć ten opis to podkleję :D ewentualnie założ nowy temat z krótkim opisem to podkleję :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety lipa, nie działa mi napęd :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jedrus

W wątku  Instalacja mapy/softu... robisz tak: "Szukaj"--->"Ten temat"-->wpisujesz frazę: język polski i wyrzuci Ci dokładnie 19 postów,z czego kilka dotyczą idealnie sedna sprawy.

Wierzyć mi się nie chce,że masz z tym problem.Chyba,że to ukryta kamera :-)

Edytowane przez wektor
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoro napęd nie działa to niema innej możliwości wgrania softu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj tutaj

https://www.my-gti.com/3983/volkswagen-rns-510-hardware-and-software-firmware-versions

 

HW Vehicle: 0xC201 – HW Radio: 0004
C6/C7
1T0 035 680 B (1T0035680B)
Firmware version (when hardware last produced): 1300
Firmware version (unmodified releases): 1300
Firmware version (modified releases): 5269

 

poszukaj tutaj

https://www.my-gti.com/3868/volkswagen-rns-510-firmware-download-repository

 

Ja instalowałem 5238 .iso .i działa ok ale ja mam wersje radia 1T0 035 680 (1T0035680)
1T0 035 680 A (1T0035680A) i tam zalecany jest 5238  a u ciebie ma być 5269 to jest  jeszcze nowsza wersja .poczytaj na tych stronach bardzo fajne info powodzenia .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic już nie wgram , nie działa mi napęd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/25/2017 at 3:49 PM, kpleon said:

Ja instalowałem 5238 .iso .i działa ok ale ja mam wersje radia 1T0 035 680 (1T0035680)
1T0 035 680 A (1T0035680A) i tam zalecany jest 5238  a u ciebie ma być 5269 to jest  jeszcze nowsza wersja .poczytaj na tych stronach bardzo fajne info powodzenia .

 

 

 

@kpleon , mam jedno pytanie. Mam tą samą wersję radia co ty, tylko startuję z SW-Version 1000. Czy mogę wgrywać od razu 5238, czy powinienem to robić etapami (coś czytałem, że w którejś z wersji 3xxx robione są partycje pod punkty POI)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniej etapami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można walić od razu .Tylko Pamiętaj, że wszystkie dany z dysku wykasuje łącznie z mapami .Bo  soft 5238 dzieli dysk na dwie części czyli wcześniej formatuje.Także po wszystkim musisz od nowa instalować mapy z płyty DVD .

Tp trwa około godziny .także został załączone auto aby starczyło akumulatora.
 

Edytowane przez kpleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kpleon napisał:

Bo  soft 5238 dzieli dysk na dwie części czyli wcześniej formatuje.Także po wszystkim musisz od nowa instalować mapy z płyty DVD .

Tp trwa około godziny .także został załączone auto aby starczyło akumulatora.
 

O ile wiem dysk jest dzielony to na 3 partycje

 

reszta sie zgadza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki wielkie za podpowiedzi. Po przejściu przez ~20-30 stron wątku i radzie @pab567 na PW udało mi się pomyślnie wgrać soft 5238 i mapy v14. Poniżej dla potomnych moja droga do zwycięstwa ;)

1. Pacjent to Passat B6 a RNS 510. Start z parametrami jak poniżej

Deliery part number	1T0035680A
HW-Version: 		H04
SW-Version: 		1000
SV SW-Version:		C_EU_5.540_t710
HDD Read Size:		30005821440 (30GB)

2. Jako, że startowałem z softu 1000 za radą pab567 zdecydowałem się to zrobić dwuetapowo - najpierw soft 2680 (konkretnie RNS510-2680-Factory.nrg) a później dopiero docelowe 5238 (RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5-NO_GATEWAY.iso) - oba ze skarbnicy na chomiku pab567.

3. Pobrałem oba softy i obrazy nagrałem przy pomocy IMGBurn'a na płytki CD - ważne, żeby nagrać obraz na dysk, a nie przerzucić plik iso ;)

4. Wizyta w samochodzie (album z fotkami: https://imgur.com/a/bkfoV).

  • Płytka z 2680 do napędu, restart (< + > + i).
  • Pokazały się ekrany #1, #2
  • Później mym oczom ukazało się pytanie z ekranu #3 - potwierdziłem ok.
  • Następnie kilka razu #4, #5, aż w końcu rozpoczęła się instalacja - #6. Udałem się do domu.
  • Po ~45 min zobaczyłem komunikat o poprawnym zainstalowaniu softu - #7.
  • Wypluło płytę, sprawdziłem czy wszystko działa - było ok. Wszelkie ustawienia, pliki, mapy zostały usunięte (ale tego byłem świadomy po dopisce "factory" w nazwie pliku ;) )
  • W ruch poszła płytka z 5238 - procedura jak powyżej.

5. W międzyczasie, na płytę DVD+R DL (Verbatim) wrzuciłem mapy v14. Użyłem jak poprzednio IMGBurn, prędkość 2,4x (taką minimalnie zezwala moja nagrywarka w laptopie). Podobnie jak poprzednio, ważne, żeby nagrać obraz na dysk, a nie przerzucić plik iso czy pojedyncze paczki archiwum.

6. Kiedy soft był już zaktualizowany do 5238, włożyłem płytkę z mapami. Coś zaczęło mielić, nawet przełączyło się na mapę (zaczytało z płyty, ale przy próbie wpisania np. nowego celu podróży - zawiecha). Wyjąłem płytkę, włożyłem, ale już jej nie czytało - komunikat Błąd CD/DVD. Nagrałem więc drugą płytkę, ustawienia jak powyżej, jedynie zmieniłem BookType na DVD-ROM (chyba zmieniłem, bo w okienku z całym szeregiem ustawień po prawej się tego nie dopatrzyłem, niemniej jednak w menu "Change Book Type" dla mojego producenta było ustawione DVD-ROM). Znowu do auta. Pomieliło, mapa się odpaliła. Przy próbie wpisania adresu - dało się wpisać kraj, ale już lista miast była pusta. Przy próbie wyjęcia płyty komunikat o kopiowaniu map na dysk twardy (jak na zdjęciu #8 z albumu). Pomyślałem - jest dobrze i zostawiłem auto. Jednak po jakimś czasie gdy wróciłem, pasek wrócił do początku i nie miał zamiaru ruszyć dalej. Po wyjęciu i włożeniu płyty już jej nie czytało - Błąd CD/DVD. Diagnoza na podstawie porad w tym wątku - czyścimy laser.

7. Wycieczka po IPA (alkohol izopropylowy) do pobliskiego sklepu. Przy okazji zatrzasnąłem kluczyki w bagażniku - człowiek się nigdy nie nauczy ;) Na szczęście niedaleko od domu, więc 1,5zł na busa, 40 minut i byłem z powrotem w domu uzbrojony w magiczny spray. Czyściłem na podstawie poradnika z forum: link. Za pierwszym razem zrobiłem wersję na lenia, czyli doszedłem do momentu kiedy mamy napęd w dłoniach, przesunąłem soczewkę do góry i psiknąłem 2 - 3 razy izopropylem. Po godzinie złożyłem wszystko do kupy i zapakowałem do auta. Efekt - dalej nie czytało żadnej z płyt. Co więcej, nie czytało CD z softem, które testowo wrzuciłem do napędu. Więc zapadła decyzja o ponownej rozbiórce napędu - tym razem już do końca.

8. Po rozebraniu do momentu, kiedy miałem soczewkę w palcach, psiknąłem ją sprayem, wytarłem patyczkiem z wacikiem i jeszcze raz przepsikałem IPA. Po wyschnięciu (~1,5h) złożyłem całość i zamontowałem w aucie. Wrzuciłem płytkę, tą co poprzednio nagrałem i mapa wystartowała - dało się poprawnie ustawić np. adres docelowy. Przy próbie wyjęcia płyty pojawiało się info o kopiowaniu na HDD (#8), więc trzymając kciuki wróciłem do domu. Po 0,5h musiałem wyruszyć w trasę, więc musiłem odpalić auto. Nie zakłóciło to procesu. Kopiowanie dokończyło się w trakcie jazdy i mym oczom ukazał się komunikat o poprawnym przekopiowaniu map. :) 

9. Po powrocie do domu z radości otworzyłem piwko i zabrałem się do czytania forum pod kątem dołożenia modułu bluetooth :)

To taka moja droga, z perspektywy kogoś zupełnie nie znającego się na autach z VW i ich elektronice. Wystarczyło dobrze poczytać w temacie i zastosować się do reguły "Po pierwsze czyść laser!" ;)

Jeszcze raz dzięki wielkie za rady.

Pozdro,
Konrad

 

Edytowane przez calfy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności