Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest ktoś z forum co za opłatą wymieni laser w rns510?

A skąd jesteś?

Masz laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam z tego linku i działa jak złoto. Już kilkanaście razy instalowałem przy pomocy tego napędu mapy i nigdy nie było problemu.

https://pl.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-Original-DVD-M5-DVD-navigation-loader-for-VW-Magotan-RNS510-MK4-Escalade-Mercedes/32579534803.html?spm=2114.13010608.0.0.c9p35w

Dziękuję za linka.

Jeszcze poczekam na obiecaną płytę od kolegi z forum ale nie robię sobie wielkich nadzieji że zadziała.

 

Widzę że chińczyk zmodyfikował płytkę drukowaną inaczej wygląda jak w moim napędzie. Ale rozmieszczenie złączy takie samo.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez konrad9100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd jesteś?

Masz laser?

 

Jestem z Gorzowa i nie mam lasera bo nie wiem jaki zamówić z aliexpres bo podobno są dwa rodzaje. A radio mogę wysłać bo mam w zastępstwie RNS315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Gorzowa i nie mam lasera bo nie wiem jaki zamówić z aliexpres bo podobno są dwa rodzaje. A radio mogę wysłać bo mam w zastępstwie RNS315

Daj pw nie śmiećmy w temacie.

 

Typ lasera SF HD8 w naszych jest z prostą tasiemką.

Nie wiem czy sprawdziłeś ale najtańszy w tej chwili na allegro ty 189zł. Sama wymiana jest dość prosta. Gorzej jak trafisz tak jak ja na nowy laser które i tak nie czyta płyt DL.

 

Może twojego wystarczy tylko przeczyścić. Kolega z tego forum wysłał mi płytkę sprawdzoną u niego może zaskoczy.

 

Wysłałem Ci mój numer odezwij się jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem - nie można zainstalować mapy z SD

 

Wersja map tools 2.02, mape rozpoznaje v14 (CD_8477) bez problemu, na innych forach pisza ze z ta wersja map tools idzie zainstalować v14 bez problemu.

 

Rozpoznaje S.C. i cd , dochodzi do końca zielonego paska (start aplikacji) i zonk - rns lapie reset i nic się nie dzieje, probowalem na roznych plytach, zawsze to samo.

 

Czy kltos miał podobny problem i sobie odpalil, ewentualnie czy zainstalowal v14 z sd i jakiego konfigu uzyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze probowalem tricka z wersja 2.1.3 i podmiana plikow mapy mapy tyle, ze uzywalem dvd z tego obrazu - efekt ten sam, zielony pasek dochodzi do końca i reset nawigacji...

 

To samo dzieje się gdy w ogole nie mam sd wlozonej tylko DVD - tak jakby w ogole program albo się poprawnie nie uruchamial, albo nie widział w ogole sd (test mp3 działa). Ki czort...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze probowalem tricka z wersja 2.1.3 i podmiana plikow mapy mapy tyle, ze uzywalem dvd z tego obrazu - efekt ten sam, zielony pasek dochodzi do końca i reset nawigacji...

 

To samo dzieje się gdy w ogole nie mam sd wlozonej tylko DVD - tak jakby w ogole program albo się poprawnie nie uruchamial, albo nie widział w ogole sd (test mp3 działa). Ki czort...???

Ja mam tak samo.

Dlatego próbuje usprawnić napęd. Podejrzewam że mapa z SD instaluje się poprawnie tylko brakuje jakiś plików i trzeba jeszcze płytę włożyć z mapą.

Tak tutaj mi ktoś pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj instalowalem z SD. Pliki utworzylem w map tool 0.8b. Plik iso wypalilem w imgburn na DVD+R TDK. Po instalacji plyta sie wysunela, a trwalo to jakies 30min tak jak instrukcji tu na forum. Na koniec wlozylem plyte z mapa i sie doinstalowalo "cos tam". Mapa juz siedzi. To taka moja przygoda z v14.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atp2000,

 

Poszlo Ci na takiej starej wersji? Czy DVD tez wypalales z pliku utworzonego tym map toolem? Co się dzialo po tym jak zielony pasek doszedł do końca, możesz opisac?

 

Konrad9100,

 

Wydaje mi się ze nie, to musi być problem z samym obrazem DVD, aplikacja startuje ale nie do końca, - sprawdz sam nie wkladajac do navi karty SD - efekt powinien być ten sam... Daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Atp2000,

 

Poszlo Ci na takiej starej wersji? Czy DVD tez wypalales z pliku utworzonego tym map toolem? Co się dzialo po tym jak zielony pasek doszedł do końca, możesz opisac?

 

Konrad9100,

 

Wydaje mi się ze nie, to musi być problem z samym obrazem DVD, aplikacja startuje ale nie do końca, - sprawdz sam nie wkladajac do navi karty SD - efekt powinien być ten sam... Daj znac.

Robilem tak jak w instrukcji. Map Tool utworzyl pliki, iso na plyte, a reszte na SD. Na starej wersji, poniewaz znalazlem w necie, ze 0,9b do v13, a 08b do v14. Watek dotyczyl VW Touran'a. Rok temu v13 wypalil mi normalnie, ale po czyszczeniu lasera, plyta na mokro. Od tego czasu prawdopodobnie sie zanieczyscil, wiec znowu czyscilem plyta, ale pasek przy instalacji dochodzil do okolo 35% i sie wracal. Nie chcialo mi sie wymontowywac laser i czyscic, wiec postawilem na SD, przypominajac sobie, ze ktos na forum czy w necie tez tak mial, tzn. karta SD i dogrywanie plyta. Wracajac do zielonego paska, to wlozylem plyte, zamknalem samochod i w domu czekalem okolo 32min. Po tym czasie plyta sie wysunela, a na radiu plansza, ze succesfull i nacisnij OK. Nacisnalem, radio restart, a mapy nie ma. Wlozylem plyte z v14 i po chwili, doslownie, komunikat, ze mapa zainstalowana. Sprawdzilem i mapa jest. Nie sprawdzalem wytyczenia trasy. Jak rok temu instalowalem v13 z SD to zainstalowala sie tak, ze mapa byla, ale wystepowal blad, ze nie mozna wyznaczyc trasy. Ufff...

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robilem tak jak w instrukcji. Map Tool utworzyl pliki, iso na plyte, a reszte na SD. Na starej wersji, poniewaz znalazlem w necie, ze 0,9b do v13, a 08b do v14. Watek dotyczyl VW Touran'a. Rok temu v13 wypalil mi normalnie, ale po czyszczeniu lasera, plyta na mokro. Od tego czasu prawdopodobnie sie zanieczyscil, wiec znowu czyscilem plyta, ale pasek przy instalacji dochodzil do okolo 35% i sie wracal. Nie chcialo mi sie wymontowywac laser i czyscic, wiec postawilem na SD, przypominajac sobie, ze ktos na forum czy w necie tez tak mial, tzn. karta SD i dogrywanie plyta. Wracajac do zielonego paska, to wlozylem plyte, zamknalem samochod i w domu czekalem okolo 32min. Po tym czasie plyta sie wysunela, a na radiu plansza, ze succesfull i nacisnij OK. Nacisnalem, radio restart, a mapy nie ma. Wlozylem plyte z v14 i po chwili, doslownie, komunikat, ze mapa zainstalowana. Sprawdzilem i mapa jest. Nie sprawdzalem wytyczenia trasy. Jak rok temu instalowalem v13 z SD to zainstalowala sie tak, ze mapa byla, ale wystepowal blad, ze nie mozna wyznaczyc trasy. Ufff...

 

atp2000

 

Dzieki ATP za opis, szkoda ze poszles do domu, bo nie wiemy nadal czy po planszy "SWL initialization, please wait" trzeba czekac, czy od razu powinien się pokazac inny obrazek z progresem. U nas problem jest taki ze tak jakby nie znajdywal obrazu plyty na SD.

A jaka karte SD używasz, może w tym problem (ja mam 32gb z adapterem)? Test mp3 z karty odtwarza normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ATP za opis, szkoda ze poszles do domu, bo nie wiemy nadal czy po planszy "SWL initialization, please wait" trzeba czekac, czy od razu powinien się pokazac inny obrazek z progresem. U nas problem jest taki ze tak jakby nie znajdywal obrazu plyty na SD.

A jaka karte SD używasz, może w tym problem (ja mam 32gb z adapterem)? Test mp3 z karty odtwarza normalnie...

Aaaaa tak, powinien sie pokazac obrazek i powinno sie nacisnac OK aby zaakceptowac instalacje. Czeka sie okolo 31min a na planszy pokazuje sie 31%, ale nie nalezy sie tym przejmowac.

 

atp2000

 

Link do instrukcji: http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic.php?=20&t=18546&start=30

 

atp2000

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, wszystko robimy jak zawsze wg instrukcji, problem jednak jest nadal - nie odpala się prawidłowo obrazek z pytaniem o OK... Musze chyba wymienić karte SD na mniejsza... Ale to bez sensu bo plik mp3 czyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 32GB. I jeszcze jedno napisze. Jak zauwazylem za pierwszym razem, ze mapy nie ma, to dalem znowu instalacje z karty SD. Za drugim razem nie pokazal mi sie obrazek ibstalacji z zatwierdzeniem OK. Takze moze wloz od razu plyte z mapa, a moze doinstaluje. Moze wypal na inna plyte plik iso.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypalilem już chyba z 5 plytek na roznym sprzęcie, z roznych obrazow i roznych wersji map tool = ciagle to samo, dochodzi to końca zielonego paska i koniec, restart.

 

CZyli jeśli 32gb to znaczy nie karta, będę szukac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj zrobic tak: Wloz plyte z mapa i niech zacznie mielic. Niech plyta ma temperature pokojowa. Po rozpoczeciu ponownego kopiowania mapy z plyty czyli jak pasek zacznie od poczatku, wyjmij ja. Nastepnie zgodnie z instrukcja kopiuj mapy z karty. Ewentualnie zrob reset radia u zacznij znowu kopiowac z karty.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj zrobic tak: Wloz plyte z mapa i niech zacznie mielic. Niech plyta ma temperature pokojowa. Po rozpoczeciu ponownego kopiowania mapy z plyty czyli jak pasek zacznie od poczatku, wyjmij ja. Nastepnie zgodnie z instrukcja kopiuj mapy z karty. Ewentualnie zrob reset radia u zacznij znowu kopiowac z karty.

 

atp2000

 

Niestety odpada, bo nie czyta mi już plyt DL, stad konieczność uzycia karty SD. Nie da rady podmienić procesu, to musi wystartować z SD i plyty DVD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakis reset radia przydalby sie, albo mapa z wczesniejsza wersja mapy, ktora zainstalowalbys. Po tym sprobuj v14 z karty. Rozumiem, ze przed instalacja z SD wciskasz w odpowiednim momencie magiczne trzy klawisze?

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jakis reset radia przydalby sie, albo mapa z wczesniejsza wersja mapy, ktora zainstalowalbys. Po tym sprobuj v14 z karty. Rozumiem, ze przed instalacja z SD wciskasz w odpowiednim momencie magiczne trzy klawisze?

 

atp2000

 

No wlasnie te magiczne 3 klawisze to soft reset, tylko tak wywolasz procedurę odczytu danych z plyty dvd wcześniej przygotowane z map toola...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się że nikt nie napisał poradnika jak wrzucić mapę bezpośrednio na dysk naszej navi. Jak rozbierałem radio do czyszczenia lasera to dysk jest zaraz pod napędem. Zwykł dysk laptopowy 2,5cala

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności