Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Prośba o info, jaki soft i mapę Europy wgrać do mojego radia RNS 510 (radio vw 1T0 035 680B)?

Skąd mogę ten soft pobrać i jak go zainstalować?

 

Edytowane przez zelaz
Dodany tekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, z racji tego że jestem szczęśliwy posiadaczem CC,  a że jest to mój pierwszy VW, ktoś podpowie jakie są "najnowsze" mapy do radia (HW-V H06; SW-V 3970; MAP Version 7476)? 

Jakieś dodatkowe porady jak wgrać nowsze mapki lub może macie kogoś z W-M (Olsztyn) kto ogarnia takie sprawy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zabrałem się za aktualizacje RNS510 w pasku B6 2008. Czerwony wyświetlacz, w informacjach radia odczytałem HW RADIO 0003 HW VERSION H04 I SW-VERSION 1000, HW VEHICLE 0xC001

Nie mam dostępu do VCDS żeby sprawdzić jaki mam gateway, więc dla bezpieczeństwa wrzuciłem 5238 no_gateway. Po aktualizacji straciłem możliwość sterowania radiem z poziomu kierownicy. Przebijając się przez temat widziałem różne głosy, propozycje żeby wrzucić wersję z gatewayem. Czy ma to sens i jest bezpieczne czy lepiej próbować jakiś downgrade żeby odzyskać funkcjonalność kierownicy? 

Edytowane przez Finczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Finczyk w Twoim przypadku bez kodowania ponownego sie nie obejdzie, czyli VCDS by musial byc, ten soft to tez mi nieznany

do obu @finczyk i @janusz83 szukajcie softu 4120 modified lub 5238 modified by josi z odpowiednim podzialem na partycje (wielkosc partycji musi byc zmieniona) bo nie wejda Wam najnowsze mapy to v17 (innych juz nie bedzie)

jak bedziecie miec problem ze znalezeniem softu to napiszcie mi na pw gdzie Wam wrzucic, tylko bardzo prosze jakies normalne hostingi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po aktualizacji 5238 by josi no gateway straciłem możliwość używania przycisków z lewej strony. Na wyświetlaczu przy licznikach pojawily się opcje Navigation i Audio ale widnieje w nich jedynie napis Volkswagen Navigation. 

Dla potomnych:
Zezwoliłem na downgrade softu z menu serwisowego, zainstalowałem 5238 by josi ale z gatewayem i wszysko zaczęło znów działać poprawnie. Nowe kategorie na wyświetlaczu również. Jeszcze tylko wgranie map na dniach.

Edytowane przez Finczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem RNS510 który miał być sprawny a po kilku dniach wyszło szydło z worka... Z wieloma rzeczami dałem sobie radę, ale nie mogę zmusić radia by włączało się po włożeniu kluczyka. Jeśli nie nastąpi pełne wyłączenie i uśpienie magistrali to radio normalnie się uruchamia, natomiast po pełnym uśpieniu (kilkanaście min) radio można włączyć tylko pokrętłem. Pierwsze naciśnięcie uruchamia stan czuwania, kolejne odpala radio. Da się coś z tym zrobić, czy tylko jakiś magik od RNSów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z aktualizacja softu wyskakuje blad EcuOrdner.txt.... Ma ktos setconfig do rns 510??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy do RNS 510 to można jeszcze liczyć na jakąś aktualizacje map czy już nie będzie raczej wsparcia w tym modelu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2024 o 20:30, ucho napisał:

Witam Czy do RNS 510 to można jeszcze liczyć na jakąś aktualizacje map czy już nie będzie raczej wsparcia w tym modelu ??

Nie będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności