Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Powinieneś bezbolesnie wsadzić jakiś 3xxxx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Spróbuję, np. 3810.

Znalazłem w necie jakieś źródła z firmware, ale może dysponujesz jakimś sprawdzonym?

I czy wiadomo jakie są szanse, że któreś funkcje nie będą działać lub będą działać inaczej niż dotychczas? Nie znalazłem o tym zbyt wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na priv.Jak nic nie jest uwalone,to powinieneś soft wgrać.Trwa to chwilę,.więc cierpliwości.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem aktualizację softu, RNS510 znowu działa. :) Płyta CD-R Verbatima, nagrana na starym laptopie programem ImgBurn 2.5.8.0. Pojawił się komunikat w programie, że ta nagrywarka nagrywa tylko z prędkościami 8x lub 24x. Ale poszło od strzała. Wrzuciłem 3810A z Twojego źródła, trwało to około 1h.

Zauważyłem dwie zmiany:

1. Bluetooth działa inaczej, tj. nie pokazuje się nazwa wykonawcy ani czas (bez względu na zaznaczenie pola "Wyłącz nazwy wykonawców utworów") i nie ma możliwości sterowania utworami z poziomu RNS oraz samo uruchamianie działa trochę inaczej.

2. Optyczny system parkowania w tym kamera cofania nie zawsze się załączają. Czasami uruchomi się 10 razy z rzędu, po czym nie uruchamia się ani razu.

Czy inna wersja softu może to poprawić? Są gdzieś dostępne opisy tych softów? W tym wątku widziałem linki do forum my-gti, ale strona się nie ładuje, zamiast tego wyrzuca reklamy jedna za drugą. Był tu polecany soft 4120A. Czy ta wersja może to poprawić? Zależy mi jedynie, żeby bluetooth i kamera działały tak jak wcześniej.

Teraz mam możliwość odczytać informacje o wersji:

Delivery part number: 1T0035682F

HW-Version: H70

SW-Version: 3810

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz możliwość wgrywania niższej wersji softu( jak coś się wykrzaczy,będziesz mógł wrócić do niższego) ,gdzieś tam jest w setupie i wygraj jakiś 4xxx.Sprawdź.Potem przejdź na któryś 5xxx.Różnice są opisane w tym wątku,ale niestety trzeba kopać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewertowałem wątek od 100. strony. Zdecydowałem się wrzucić od razu 5328A by Josi, bo odszukałem w tym wątku polecane źródło, a z tego co wyczytałem nie ma większej różnicy w porównaniu do 4120A.

Wczoraj zrobiłem upgrade. Instalacja przebiegła tak samo bez problemowo jak wcześniej. Bluetooth znowu działa tak jak przed awarią. Na razie nie zdarzyło się, żeby kamera cofania się nie włączyła. Super.

Wektor, serdecznie dziękuję Ci za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przesunięte logo podczas startu systemu (logo podzielone na pół i przesunięte wzdłuż osi x) to pozostaje tylko wgranie nowego softu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć.To plik PNG jak pamiętam.Może uwalony? Spróbuj SWL recovery.Jak nie pomoże to soft jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z początku było wszystko okej, dopiero po jakimś czasie się przesunęło i już nie chce wrócić na swoje miejsce :) Spróbuje z SWL, dzięki za odpowiedź.

I soft się wysypał całkiem,  mieli logo mieli,  wyłączy się,  włączy i w koło tak samo. 

SWL nagrałem, myślałem że już pójdzie bo ruszyło,  ale wywaliło error że płyta nieoryginalna. Będę musiał dalej walczyć z nagrywaniem.

SWL nie chciał ruszyć mimo różnych prób nagrywania.  Ściągnąłem więc softa 6276, wypaliłem i rns przyjął go od strzała. Teraz wszystko hula jak trzeba. 

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką wersję 

HW-Version H10

SW-Version 5238

Map-Version 7918

Czy coś tu można zaktualizować? Jestem zielony w tym temacie. Proszę o pomoc. 

IMG_20220920_232921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko działa,to  nie ma co z tym robić.Oprócz map oczywiście.Te trzeba aktualizować ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze swoja rns510.Zmienilem sobie język na ang w ustawieniach i od tego momentu był problem z pobraniem jezyka polskiego,sysytem odpala sie zawsze w ang i wyrzuca błąd pobrania.MIalem soft 4120,zrobilem update do 5238 josi 60-35-5 wgralem nowe mapy v17,niestety nadal jest problem z bledem pobrania języka ,oraz brak lektora w navi.Ktos mial podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwol ze zgadne, mapa instalowana z katy sd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Mapy ladnie poszly z dvd dl,ale tutaj mam problem z softem raczej,a on sam z siebie kleknal po zabawie z jezykiem  w ustawieniach na 4120,wiec upgrade zrobilem juz do 5238a ale to nie pomaga.

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak,  na szybko co mi do glowy przychodzi,

soft 3980 ale fabryczny zeby zaoral dyski (na wszelki wypadek zrzuc sobie vcdsem kodowanie)

jak zaorasz dysk to wtedy poustawiaj i posprawdzaj czy wszystkook, jak ok to wrzuc 4120A lub 5238A (oczywiscie z odpowienim podzialem partycji zeby najnowsze mapy weszly) i po robocie, na 3980 bedzie belkotal na rondach i trzeba podniesc do wyzszych wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4120 factory,moze tez byc?

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jest factory to dawaj, byle by CI zaoral dysk

nie pamietam jak jest z instalacja tego samego softu na ten sam (4120) dlatego zaproponowalem 3980 bo z niszego na wyzszy idzie zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ludzi z błedem jezyka i jego pobrania 

Dopiero za 4 razem wgrywania softu poszlo i zaoralo dysk i pamiec flash oraz tez wtedy rozjechalo sie kodowanie.Jezyk oczywiscie wrócil na PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś dobrego i pewnego magika od rns żebym mógł wysłać radio (ciągle mieli i się restartuje przy próbie inicjalizacji SWL, obawiam się że jak 3 dni auto postoi to nie odpalę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, artmin napisał:

Poleci ktoś dobrego i pewnego magika od rns żebym mógł wysłać radio (ciągle mieli i się restartuje przy próbie inicjalizacji SWL, obawiam się że jak 3 dni auto postoi to nie odpalę).

Pab567, jest na Skodzie , Superbklub 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności