Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót po latach ;-)

Witajcie, tak pomyślałem, że wrócę do tematu aktualizacji map z uwagi na spore zmiany w drogach krajów, do których wyjeżdżam (Albania, Bośnia, Czarnogóra...krótko Bałkany) ale trochę wypadłem z obiegu. Powiedzcie jaka minimalnie musi być wersja softu do V17 i czy ma toś może sprawdzoną wersję V17 EAST do udostępnienia.

Bedę wdzięczny za link do sprawdzonych V17 EAST ale nie pod kartę SD.

Obecnie mam soft 4120A - czy wg Was muszę go zmieniać (czego wolałbym uniknąć) czy może pozostać ?

Edytowane przez pysiek95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft ok.Mapa będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam dwie sprzeczne informacje.

Na płytę  do aktualizowania mapy mam nagrać :

1. Plik iso

czy 

2. Pliki nagrane z obrazu iso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plik ISO wypalasz na płytę softem do nagrywania ISO na płytę. Nie czasem kopiuj wklej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam dobrze nagraną płytę, ale po mieleniu w napędzie wyskakuje  ERROR CD/DVD. 

Pewnie laser, chociaż Soft ( sam nagrywałem )  i mapę ori normalnie zainstalowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś cały dzień spędziłem nad wgrywaniem mapy v17.

Mam dwa różne obrazy map east oraz west.

Nagrane z prędkością 2,5 do max 3x na płyty dvd+r dl verbatim.

Mam też oryginalnie mapy tyle że v3 6317 (tyle że na tych mapach to chyba dinozaury jeszcze są ?).

Wgrywanie z dvd to jakaś masakra.

Obrazy nagrane załapują raz na 10 gdy wkładam płytę,  kopiuje się z 1/4 a potem znika pasek postępu i cisza z momentami mielenia płytą. Próbowałem różnych kombinacji i nic. V17 nie mogę skopiować na dysk. Ciekawsze jest to że jak załapie płytkę z obrazem, to nawigacji mogę normalnie używać. Widzi całą mapę, mogę wprowadzać cele podróży itp. ale skopiować nie chce. 

Wgrałem dla sprawdzenia ori mapę v3 poszła bez problemu, zapisało na dysk. Dziwię się że tą v3 odczytało, ponieważ płyta jest zajechana jak majtki w kroku Mikołaja w grudniu,  czyli znacznie ponad normę.

Aktualizowałem też soft nagrany na byle jaką płytę cd-r z prędkością x15 i poszedł jak dzik w szyszki, czyli od razu.

Nasuwają mi się następujące wnioski:

Czyszczenie laseru może przynieść skutek ponieważ lepiej jest czytać przez czyste oklulary niż przez zbite.

Laser w naszych nawigacjach nie jest tak naprawdę problemem, tylko jakość wykonanych/nagranych przez nas płyt.

Myślę że kolor (tak naprawdę materiał z którego wykonana jest płyta)powierzchni na której się nagrywa może mieć istotny wpływ na sukces instalacji map. Kiedyś w hondzie trzeba było szukać konkretnej płyty z konkretnym kolorem od spodu aby nawigacja odczytała nagrane mapy.

Cały problem tkwi w tym że o ile dobrze pamiętam to płyty na masową skalę czyli np ori mapy vw są tłoczone (tak chyba ten proces się nazywał) , a my zmniejszając prędkość nagrywania i wyszukując możliwie najlepszej jakości płyty tylko chcemy się zbliżyć do tego procesu wytłaczania.

Mam do was ogromną prośbę:

Jeśli to możliwe, to sprawdźcie jaki kolor od spodu (to ta strona po której nie piszemy)ma płyta z jakiej zainstalowaliście swoje mapy. Nie ma znaczenia którą wersję map instalowaliście. Miło by było gdybyście napisali też jaka to była płyta np. Verbatim dvd+r dl od spodu filetowa lub sony dvd-r dl od spodu srebrna itp.

Moje to verbatim dvd+r dl , fioletowe od spodu , a na wierzchu całe białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się tu regularnie, a rozwiązany został  już dawno temu.I to w tym wątku:  Kilka prób z płytami nic nie daje- wyczyść laser.Jak nie pomogło, to go wymień.To jedyna recepta.Soft nie ma tu nic do rzeczy.Nie ma co się doszukiwać innych problemów.Chociaż i sporadycznie mogą się też  zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem.Jak zmarnujesz z 6 płyt DL za 5-6 zeta i kilka godzin na analizy co z nagrywarką,co z płytami, to sam wywnioskujesz, że trzeba zabrać się za laser.Dobierz płytę ( wcześniej napisałem jakie są pewniaki i inni koledzy też), nagraj i tyle.Wczytywanie map na HDD też trwa długo.I często z przerwami.O tym też trzeba pamiętać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wektor rozumiem. 

Napisz mi proszę jeszcze czy znikający pasek postępu kopiowania to oznacza przerwanie kopiowania czy wstrzymanie bo nie może odczytać płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij wysuwanie płyty. Pojawi się komunikat o przerwaniu instalacji i jak dasz anuluj to pasek wróci. Jeśli komunikat się nie pojawi, to znaczy że faktycznie przerwało instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim
Wcześniej ktoś pytał o punkty POI z radarami, ale nikt się nie opowiedział. Ja także poszukuję. Czy ma ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.10.2021 o 09:55, dimateo1989 napisał:

Mam 

Masz coś nowszego od tego co jest na chomiku? (2019 rok)
jeśli tak to napisz na priv . dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ElNinijo napisał:

A co chcesz uzyskac?

Po tym jak wysypał mi się soft postawiłem od nowa:

Soft z płyty

Mapy z płyty 

Niestety nadal mam problemy z komunikatem o braku możliwości zaadowania języka. Na zagranicznych forach wyczytałem, że wgranie nowego softu rozwiązało problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5238 to max co mozesz tam pchac ale szukaj wersji modified by josi z odpowiednim podzialem partycji, zebys zmiescil mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz mial problem ze znalezieniem to daj jakis hosting to Ci wrzuce

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy do mojej obecnej wersji firmware jest wyższy, czy da radę wgrać nowe mapy??

 

 

IMG_20211101_152121004.jpg

IMG_20211101_152126256.jpg

IMG_20211101_152146518.jpg

IMG_20211101_152153355.jpg

IMG_20211101_152159881.jpg

IMG_20211101_152206888.jpg

IMG_20211101_152211892.jpg

IMG_20211101_152224106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności