Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.05.2017 o 15:31, BOBESZO napisał:

Witam

Jestem nowy mam rns 510H z 2012r. HW VER.H64 SW 4020 MAP VER.HDD 8195

muszę wgrać nowy soft , czy wystarczy kupić mapę v14 na płycie i ją zainstalować.

 

W dniu 29.07.2015 o 15:25, pab567 napisał:

Dla wszystkich, którzy mają problemy z wgraniem map na dysk twardy (czyli starszych radyjek mających dysk 30GB - pod koniec wgrywania map proces staruje od nowa, przy wgrywaniu map z karty SD pomimo że informuje o zakończeniu to tak naprawdę mapy do końca tez nie idą): przygotowałem wersję softu 5238 by Josi, która dzieli dysk na partycje nie w proporcji 50-25-25 lecz 60-35-5 (60% dla muzyki, 35% dla map, 5% na POI). Można ją wgrywać do KAŻDEJ wersji RNSa z wyjątkiem:

1. Pierwszych wersji Seat Media System (0xC001 - 5P0 035 680 A - wersja C3/C4A)

2. Wersji z SSD (0xCE01 - C14)

 

Tak naprawdę do Seatów też się da tylko trzeba pokombinować - trzeba zacząć od przeróbki z Seata na VW i wyłączenia SD (bo standardowo przy VW SD jest a w Seatach nie) a potem to już z górki...

Pab567, możesz podpowiedzieć jak to zrobić? Jaki Soft? Panel i slot sd mam.

5p0035680A

Hw:05 Sw:0996

C_EU_5.540_t650

Hw vehicle 0xC001

Sw vehicle 0x44260C04260C01

 

Edytowane przez Misiek8412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba miec narzędzia serwisowe - SetConfig, Martech... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pab567 napisał:

trzeba miec narzędzia serwisowe - SetConfig, Martech... 

To zostawiam tak jak jest, powalcze że sterowaniem w kierownicy po zmianie zegarow na biale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego softu i spolszczenia oraz polskiego lektora dla Seata z RNS510 bez wejścia na kartę SD. 

HW-Version:  H04

SW-Version: 0996

HW Vehicle 0xC001

Czy ktoś może udostępnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy proszę o poradę, szukam nowego softu i mapy do radia rns 510 , aktualnie jest to co na zdjeciach

20210609_143037.jpg

20210609_143031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo o mapach na ten rok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak koniec skoro taka cisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest ktoś z Gdańska lub okolic kto by udostępnił ewentualnie zaktualizował mapy w rns 510 do v17? 

Edytowane przez audi78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi si euda to odezwe sie

Panowie, troche mnie nie bylo (przesiadka na inne auto) a chcialbym odswiezeyc navi w starym passku, jaka teraz jest najnowsza wersja? Pod soft 4120 A? Z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa.On jak wiem, nie kopiuje 1:1 plików z CD tylko instaluje.System Linuxowy.Można by spróbować wyjąć HDD i wówczas skopiować.

Nie wiem, czy ktoś próbował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Wysypal mi się soft po kliknięciu zmiany języka ?

Teraz wyraźnie dłużej włącza się radio a później sypie komunikatami,że nie może pobrać języka(żadnego).

Jaki soft mogę zainstalować do radia?

Reinstalacja nic nie daje.

 

IMG_20210806_194444.jpg

IMG_20210806_194436.jpg

IMG_20210806_194228.jpg

IMG_20210806_194222.jpg

IMG_20210806_194013.jpg

IMG_20210806_193738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to teraz nie pamiętam.

 

Edytowane przez Alien_corrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pierwsze co bym zrobil to poprawil instalacje map w navi bo jak masz zainstalowane z karty to leci tylko jezyk aktualnie ustawiony w systemie, cholera wie dlaczego sie wywalil no ale efekt jest taki ze ustawic go ponownie nie mozesz bo go po prostu nie ma

puki co softu nie poprawiaj, jak sie poprawnie dograja pliki jezykowe mapy to powinno wszystko zadzialac jak nalezy,a jak dalej bedzie kibel to bedziemy ko0mbinowac dalej

oczywiscie mapy to dograj z plyty a nie z karty, instalacja map z karty to kurestwo ...

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zerknąć jaki mam wersję map.Moze zaktualizuje i się problem rozwiąże.

Myślisz,że mapy tutaj mają związek z wysłaniem się softu?

Zachciało się zmiany języka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak opisalem przy instalacji map z karty leci tylko ten pakiet voice ktory jest aktualnie ustawiony w navi, inne nie,

jak zmieniles jezyk to sie wysypalo, dograj mapy z plyty i powinno wrocic do pelnej funkcjonalnosci bo bedzie komplet jezykow na pokladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2021 o 13:27, audi78 napisał:

Witam czy jest ktoś z Gdańska lub okolic kto by udostępnił ewentualnie zaktualizował mapy w rns 510 do v17? 

Hej Witajcie - po wielu przygodach z RNS-510 w Caravelle 2014 wreszcie udało mi się zaktualizować soft i mapy do wersji V17 :D ale zrobiłem to totalnym FARTEM - już piszę co zrobiłem że się udało (nie piszę poprzednich błędnych aktualizacji bo szkoda czasu).

1. Najpierw wgrałem soft z właściwą pozycją partycji w moim dysku RNS510-6276-Update-VIM Tm_60_35_5 (Wcześniej miałem komunikat o włożeniu dysku z nawigacją i była ****). Oczywiście już próbowałem aktualizować z płyty DVD z wersją V17 zachomikowaną i po tym też "włóż dysk z nawigacją".

2. Potem użyłem aplikacji Maps Tool i wgrałem mapy V17 na kartę SC oraz mały obraz ISO na CD aby uruchomić zgrywanie.

3. Obraz DVD z mapami V17 miałem u siebie i teraz myk był taki że po wgrywaniu map z karty SD znowu był ten sam komunikat "włóż płytę DVD z mapami więc pomyślałem sobie że znowu **** - ale odruchowo jak była wsadzona karta SD włożyłem jeszcze raz dysk DVD z mapami V17 - zazwyczaj zaczynało się kopiowanie plików które się przerywało po jakimś czasie z błędem odczytu - ale tym razem w parę sekund przeleciał kopiowanie i wyskoczył komunikat o sukcesie :D

4. Więc podsumowując metodę - wgrywanie jak w procedurze z karty SD ale w ostatnim etapie po resecie wkładamy płytę DVD z mapami V17 i on dogrywa końcówkę i aktywuje - i u mnie na mojej wersji C14 śmiga!

20210809_194943.jpg

20210807_183222.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności