Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym uzytkownikiem Passata 2012r. z RNS 510 system w wersji 4120 działa bez zarzutu czujniki, kamera cofania też. Tylko mam problem z mapami bo nie działają nie łapią GPSU i teraz pytanie co zrobić:

* aktualizować na jakiś nowy soft jak tak to jaki najlepiej?, 

* i mapy chciałbym żeby działały i były najnowsze co radzicie?

Przy slocie na płyty mam przycisk z gwiazdką, szczerze to nie wiem jaki mam dysk ale jak wchodzę na media i sprawdzam pojemność HDD to pokazuje 18,62 GB.

Płyty działają a jak będzie przy wgrywaniu map czy softu to zobaczymy.

BBB47DDE-6067-4538-A381-7CD8E132D410.jpeg

15D2B928-8BE4-4470-8CF3-2F03177EC588.jpeg

C472DC62-11BE-4C18-816E-9833C58C257B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszych rzeczy: czy masz połączenie z anteną GPS- Navi, gniazdko, wtyczka, kabel, antena.Potem czy coś na tym torze nie jest uszkodzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze w sumie bardzo możliwe że może coś być z połączeniem albo uszkodzone ponieważ passat był po przednie kolizji wjechal w dupe SUVowi nie mocno ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony jak jadę to GPS reaguje  znaczy ta strzałeczka obraca się, porusza się, mapa też tylko pokazuje zupełnie zupełnie inna pozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez nie masz zadnych satelit na ostatnim ekranie wiec jak ma Cie nawigowac?

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigować nie nawiguje ale strzałeczka się przemieszczania jak jadę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, prawie przebrnąlem przez cały temat, jednak nie znalazłem odpowiedzi.

Wszyscy używają płyt DVD w celu aktualizacji softu, czy można urzyć zwykłej CD?

Obraz wchodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież obraz ma coś koło 5-6 GB to jak ma wejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ravenpoz napisał:

Przecież obraz ma coś koło 5-6 GB to jak ma wejść?

Biszkoptino pytał o soft nie mapy, jak najbardziej z płyty CD można.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje radio to: 1T0035680C HW:06 soft przed aktualizacja:2720

Zaktualizowalem do: RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5-NO_GATEWAY

Teraz pokazuje ze jest to model: 1T0035680L

Oczywiście stare mapy sie skasowały a były ver.6835(z tego co doczytalem to 2009)

Nagrałem obraz ISO map ver: 8557 na DVD+R DL.

mapy zostały rozpoznane bo zninął komunikat o brsku, jednakże wszystko jest czytne z płyty, źadnego komunikatu o kopiowaniu nie widzę.

Czy mam wadliwą wersje czy jakiś inny problem?

 

Dobra, mapa się kopiuje , nie ma tylko powiadomienia o tym, w momcie gdy chciałem wyjąć płyte wyskoczył komunikat że, trwa kopiownie i czy chce kontynuować czy zostawić

Edytowane przez Biszkoptino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prośbą o pomoc proszę. Moje radio to 1T0035680D soft  HW-Verion H04.    SW-Version. 3980.

Tutaj moje pytanko czy to najnowszy soft czy można/trzeba go zaktualizować do jakiejś wersji.

Ponadto nagrałem dziś płytę z mapą V17 EAST i wkładając do radia za trzecim razem w końcu płyta odpaliła lecz po ok. pół godziny znowu komunikat "włóż płytę DVD" i i wysuwa tą włożoną. Czy ten objaw to źle nagrana płyta czy brudny laser. Załączam zdjęcia. Z góry dzięki za pomoc. 

PN85YwT7SO2bVReMu16BSw.jpg

JUa4%wZBTcmKi6lM1VrIng.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym wątku wszystkimi co pytasz.Możesz zaktualizować a mapa  tak się wgrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, czy v18 nie powinna już dawno być? a może już do tego sprzętu nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.01.2021 o 14:14, Gilbertoo napisał:

sprawdzonego softa do rns 510 4210A?

czy 4120A ?? ... bo mam takiego starego passka z tą navi i najnowszą mapką ... ale aktualizacja od dwóch lat tylko z karty mi idzie, z płyty nie ma szans - uprzedzam - nie wina lasera :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2021 o 11:36, ravenpoz napisał:

cześć, czy v18 nie powinna już dawno być? a może już do tego sprzętu nie będzie?

v17 juz mialo nie byc a wyszla jakos w maju. w dobie googla i app connect to vw traktuje to jako przeżytek. na pewno skalkuluje to na podstawie sprzedaży v17. w niemczech moze i jeszcze to kupowali w salonie ale w pl to juz raczej nie ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy na terenie Warszawy posiada ktoś wypaloną i sprawdzoną płytę z mapami V17? Ewentualnie mógłby ktoś wypalić? (zawartość posiadam).

Będę wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z wgraniem softu na nowy dysk w RNS 510, dosyć stary sprzęt, mam dwie sztuki, jedno do skody drugie do VW, dyski na IDE 30GB, jeden jest ok a drugi uwalony. Na tym sprawnym dysku obie śmigają spoko, jednak wolałbym mieć obie ze sprawnym dyskiem. Niestety nie radzę sobie z ruszeniem którejkolwiek z nowym dyskiem, jak wrzucę do którejś nowy to nie działa w ogóle napęd. Radio odpala do menu i można korzyustać z radia ale jak się włoży np kartę pamięci to wisi na napisie "trwa uruchomienie systemu", Zrobiłem klona dysku narzędziem AOEMI ale niestety sytuacja bez zmian, na sklonowanym również nie rusza. Czy jest jakiś sposób lub program którym mogę odpowiednio przygotować/sformatować nowy dysk żeby radio z nim ruszyło i można było wgrać od nowa softa? Z góry dzięki za sensowny sposób

 

Edit:

ok, już doczytałem, że potrzebuje interfejs setconfig, czy ktoś w Poznaniu ma i mógłbym do niego podjechać z jednym radiem?

Edytowane przez jendrasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy posiada ktoś może patch do kamery cofania do Tourega? Nazywało się to Reversing Camera Patch albo Reversing Camera Fix albo można to obejść instalując sterownik GW o nazwie: 2850_GW_all.iso

Niestety wszystkie linki wygasły, a my-gti i gpsunderground padły :/ Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności