Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

zależy co masz na ikonce w prawym dolnym rogu - czy nic, czy lupkę, czy lupkę z małym A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autozoom wyłączony.

Prawy dolny róg tylko oznaczenie skali, 300 m. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakim programem nagrywacie mapy zeby była możliwość włączenia funkcji Track-at-Once i predkość x2 ? Mam ImgBurn i nie wiem gdzie te ustawienie włączyć. Druga sprawa czy plik EU_sd_to_hdd_fw mam nagrać jako obraz płyty czy po prostu mam go tylko wrzucić i wypalić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ponawiam pytanie. Ma ktoś najnowsze POI z miejscami radarów?  Może wiecie jak skonwertować GPX (bo takowe mam) na DB3 do RNS510

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytałem tu sporo tego i dostaje oczoplonsu i zawrotów głowy hehehe Dużo wiedzy ale pomyślałem że najlepiej napisze zapytam zanim będe działał. U mnie w Passacie 2012 jest radyjko RNS510 jeszcze to ze starym przyciskiem a nie z "gwiazdką". Wersja softu 4020. Stara mapa z 2012. Czyli wszystko jak fabryka wypuściła. Teraz chce soft odświeżyć i według "gti" stronki moge wrzucic 5269. Moje pytanie mam na płyte wypalić czy na karcie SD ten soft ściągnąć i wgrać? Na wersje 4020 mogę bezpośrednio 5269 i musze coś wcześniej? no i prośba gdzie dorwe jakieś świeże mapy .Proszę o podpowiedź i z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób jaj.Przeczytaleś wątek z oczopląsem i nie zauważyłeś, że co najmniej kilka razy na pytanie dokładnie jak twoje są odpowiedzi?

Zmarnowałeś tylko swój czas.:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok nie przeczytałem bo jest dosyć sporo tego . Sorry że zapytalem o pomoc a twoja odpowiedź nie była pomocna. Na tę chwile ściągnąłem soft jak mówiłem 5269, płytka DVD i nagrana przez Nero . Wszystko poszło sprawnie bez problemów odczytało sie i załądowało. Problem pojawił się na mapie . Pobrana z chomika niby z recenzjami ze działa. Wypalona na podwójnej płycie Verbatim tez przez Nero . Po włożeniu płyty czrzeczyta płyte i wyskakuje "błąd cd/dvd" i tyle. Porsze macie może inne żrodlo mapy i jaką procedure robicie po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem ponieważ wgrałem mapy na SD Card  V17 West tak jak instrukcja każe i tak jak się robiło to wcześniej. Wypaliłem plik który ładuje mapy też na płytę i niby na początku jest ok ale radio uruchamia się po załadowaniu pierwszego ekranu tool z paskiem ładującym u góry i nic dalej się nie dzieje włącza się od nowa. Możecie coś podpowiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.07.2020 o 18:45, tomciup napisał:

Po włożeniu płyty czrzeczyta płyte i wyskakuje "błąd cd/dvd" i tyle. Porsze macie może inne żrodlo mapy i jaką procedure robicie po kolei?

To nie kwestia źródła mapy, tylko nagrania. Musisz spróbować inną płytę, inną nagrywakę, inny program. Kiedyś w końcu się uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nagrywania map uzyj imageburn, nero nie jest najlepszym wyborem do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem bo wgrałem mapy V17 na dysk i niby wszystko poszło i prosi po włączeniu radia o płytę z navigacji. Proszę o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wszystko się wgrało. Włóż płytę i dograją się brakujące pliki i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wgrywałem z SD i nie idzie dograć już. 

Edytowane przez mkpol
nie cytuj posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się, mapa zainstalowana. U mnie wyglądało to tak: Ściągnąłem z chomika obraz, nagrałem na płytę i instalacja. Przy 90 procentach proces wgrywania mapy się powtarzał i tak w kółko. Wyczyściłem laser płytą czyszczącą i nadal było to samo.  Nagrałem mapę na inna płytę i poszło za pierwszym razem bez żadnego problemu. ( kupiłem 6 płyt, każda inną ). Nagrywałem imageburn, na płytę sony, na verbatimie był błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ma ktoś może sprawdzony  soft do rns 510 4210A?

Edytowane przez prott3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priv.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu lasera to kupiłem na aliexpress nowy laser m5. Wystarczyło rozlutować 2 pady na taśmie i przełożyć blaszkę ze starego. Płyta z mapami ruszyła od strzała. Koszt 70zł, m3.5 są tańsze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj linka jak możesz do aukcji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V17 nie ma pełnego pokrycia polski zarówno wschód jak i zachód  tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zaktualizować mapy do V17 /obecnie v15 z karty SD/. Soft mam 5238, HW-Version H50, model : "L" /1T0035680L/, SV SW-Version C_EU_13.236_t3.

Mam problem z obsługą tlf /Xiaomi Mi 9/ przez BT. Najczęściej po sparowaniu, nie mogę wybierać numerów z menu radia /mam komunikat, że sieć niedostępna/, kilka razy jednak mogłem wybrać numer.... Wina Gateway-a ?

Jaką najwyższą wersję softu mogę wgrać ? Czy rozwiąże to problem z obsługą tlf ? U szwagra na takim samym pasku /2011r/ - bodajże H55, telefon paruje się idealnie i przekazuje do radia informacje o np. stanie naładowania baterii.

Próbowałem aktualizować soft z CD do wersji 5269, 5274, nie wyrzuca błędu, wyświetla się okno Software instalation... /jakoś tak/, dochodzi do 100%, radio się resetuje i uruachamia w normalnym trybie, po jakiejś chwili wykrywa płytę i na nowo próbuje instalować SWL... Restartom nie ma końca.

 

PS. Mapy V17 nagrałem na DVD DL i udało się wgrać. Można dowolnie przerywać, nagrywanie na HDD odbywa się w tle, podczas normalnej pracy na radio.  Pozostaje mi tylko kwestia dziwnej pracy z moim telefonem Mi9. Raz nie łączy się całkowicie /brak poziomu sygnału, symbolu 3G na ekranie i nformacji o Premium, a raz udaje się takie połączenie z telefonem zrobić. Nie mam pojęcia czy to wina gateway-a ? można to jakoś poprawić ? mam soft 5238 i na razie nie udało mi się podnieść do 5269/5274.

 

Edytowane przez rafja
Aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności