Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie są takie super bo nie ma np oddanej już całej S6 od Goleniowa do Koszalina. Lipne coś pokrycie dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza płytka, Verbatim, laser wyczyszczony i poszło za pierwszym razem, odczytało i zgrało na dysk. 

103076063_263964188045835_1505903482778623109_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nagrałem zawartość folderu mapsdvd na płytę. Po włożeniu płyty do radia wyskoczyła informacja o nowej płycie z nawigacją dvd. jest możliwość uruchomienia tylko nawigacji. Nie ma opcji zainstalowania mapy na HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy nagrać obraz .iso, nie kopiować plików  wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem z tego katalogu iso i nagrałem na płytę. Odpalając płytę są bezpośrednio te pliki z folderu. chyba że mam nagać iso z folderu v17  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś. Na płycie nie ma być plik .iso, tylko to co jest wewnątrz, czyli poszczególne pliki i katalogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka wersja softu radia? bo jak nizej niz 4120 to na pewno nie wejdzie na dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o nagrywaniu map.

Jest tu wiele wpisów mówiących o nagrywaniu na verbatimach.Jest jedno ale.Na nic wasze starania, jeżeli nagracie mapy  na wersji płyty "printable".

Albo są błędy wypalania, albo na 100% navi  nic nie odczyta.Teoretycznie płyty są do rozpoznania, ale pokażę na fotce różnice.

20200619_121350.thumb.jpg.ba31265576ac157332d2b48c81fa608f.jpg

Oczywiście sprzedawca netowy  zapewniał, że to verbatim, dodał nawet etykietę.Lecz analizując mikrodruki w centrum płyt śmiem twierdzić, że to albo podróbka, albo jakiś odpad z produkcji.

4 zmarnowane pseudoverbatimy, 1 nagrana normalnie(4x) i navi ją czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wektor napisał:

Jeszcze o nagrywaniu map.

Jest tu wiele wpisów mówiących o nagrywaniu na verbatimach.Jest jedno ale.Na nic wasze starania, jeżeli nagracie mapy  na wersji płyty "printable".

Albo są błędy wypalania, albo na 100% navi  nic nie odczyta.Teoretycznie płyty są do rozpoznania, ale pokażę na fotce różnice.

20200619_121350.thumb.jpg.ba31265576ac157332d2b48c81fa608f.jpg

Oczywiście sprzedawca netowy  zapewniał, że to verbatim, dodał nawet etykietę.Lecz analizując mikrodruki w centrum płyt śmiem twierdzić, że to albo podróbka, albo jakiś odpad z produkcji.

4 zmarnowane pseudoverbatimy, 1 nagrana normalnie(4x) i navi ją czyta.

No tak. Pytanie jeszcze brzmi czy ID płyty to mkm-003, byłem w posiadaniu printable o takim id

Edytowane przez pepoelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verbatim:MKM-003-00

Printable: CMC MAG-D03-64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 21:47, wektor napisał:

Verbatim:MKM-003-00

Printable: CMC MAG-D03-64

Czyli która z tych dwóch pokazanych płyt jest dobra? biała czy srebrna? Jeśli dobrze rozumiem to printable to zł płyta czy li obok pudełka które też jest na zdjęciu? 

A ten kod płyty gdzie jest napisany? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrna

 

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jesli wgram nowe mapy v17 to wgrane wczesniej POI znikną i cała reszta i od nowa trzeba wgrywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgina, o ile pamietam POI leza na innej partycji a tak partycja nie jest ruszana podaczas instalacji map

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś się podzielić najnowszymi POI z radarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dimateo1989 napisał:

Czyli która z tych dwóch pokazanych płyt jest dobra? biała czy srebrna? Jeśli dobrze rozumiem to printable to zł płyta czy li obok pudełka które też jest na zdjęciu? 

A ten kod płyty gdzie jest napisany? 

Biała = printable, czyli z możliwością nadruku na tej białej powierzchni. ID płyty odczyta ci  w zasadzie dowolny program nagrywający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2020 o 12:23, wektor napisał:

Jeszcze o nagrywaniu map.

Jest tu wiele wpisów mówiących o nagrywaniu na verbatimach.Jest jedno ale.Na nic wasze starania, jeżeli nagracie mapy  na wersji płyty "printable".

Albo są błędy wypalania, albo na 100% navi  nic nie odczyta.Teoretycznie płyty są do rozpoznania, ale pokażę na fotce różnice.

20200619_121350.thumb.jpg.ba31265576ac157332d2b48c81fa608f.jpg

Oczywiście sprzedawca netowy  zapewniał, że to verbatim, dodał nawet etykietę.Lecz analizując mikrodruki w centrum płyt śmiem twierdzić, że to albo podróbka, albo jakiś odpad z produkcji.

4 zmarnowane pseudoverbatimy, 1 nagrana normalnie(4x) i navi ją czyta.

Dla jasności - górna płyta jest zła, dobra płyta to ta na dole (widać na niej napis Verbatim oraz DVD+R DL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pobrałem już mapy ale mam problem bo może robię to trochę źle. Skopiowałem mapy tak jak trzeba i instrukcja mówi ale użyłem wypalonej płyty z plikiem który trzeba nagrać z map v16 czyli wcześniejszych no nie miałem nagrywarki żeby nagrać nową z plikiem z map v17 i niby wszystko idzie ładnie do momentu załadowania się właśnie tego paska jak na zdjęciu które dołączyłem, radio uruchamia się od nowa i wraca do systemu i nie kopiuje map w żaden sposób i pokazuje się błąd cd Rom i tak w kółko ale mapy v16 bez problemu się wgrywają. Czy to wina że nie wypaliłem płyty z plikiem z map V17 tylko użyłem płyty z plikiem map v16 i dlatego nie kopiuje? Z góry dzięki 

20200622_210245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, artmin napisał:

Dla jasności - górna płyta jest zła, dobra płyta to ta na dole (widać na niej napis Verbatim oraz DVD+R DL).

Ja nagrałem na printable=białej i poszło bez żadnych zgrzytów za pierwszym razem.

Oświeci mnie ktoś jak jest ze skalą mapy ? Ustawiam na 300 metrów. Jednak zawsze jak wsiądę po dłuższym postoju do auta, skala autmatycznie wskakuje na 750 albo i 1km, nie jest to zawsze ta sama wartość, tylko różna. Próbowałem zmieniać skalę suwakiem po kliknięciu na skale, ale też nie nie daje. W MFD 2 jak było ustawione na 200m tak i utrzymywała przez cały czas. A tutaj za każdym razem muszę zbliżać. Jak jest u Was ?

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności