Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.03.2019 o 22:51, kamillo890 napisał:

Witam Wszystkich,

Zwracam się do Was z pytaniem odnośnie softu radia i czytania znaków.

Czy jedno z drugim ma coś wspólnego? Czy za znaki odpowiada tylko mapa?

Mój problem polega na USTERCE SIGN ASSIST. Na próbę podmieniłem radio z innego auta w którym znaki działają i wszystko gra. Znaki są sczytywane bez problemu. Dodam tylko, że w moim przypadku nie widnieje znak ograniczenia prędkości w lewym górnym rogu mapy, a na testowanej nawigacji ciągle jest. 

Posiadam takie oto radio:

Address 37: Navigation (J0506)       Labels: 1T0-035-680.clb
   Part No SW: 1T0 035 680 L    HW: 1T0 035 680 C
   Component: RNS-MID       H50 5238  
   Revision: AB001001    Serial number: VWZ6Z7L6056061
   Coding: 04000402040000A02000
   Shop #: WSC 05314 123 12345
   VCID: 377AE797864965FA4D-8062

No fault code found.

Wersja mapy: 

West Europe

Navteq

Była 8515 przeprowadziłem aktualizację na 8536 ale bez żadnego rezultatu.

Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek sugestie w tym temacie. 

Pozdrawiam,

Kamil

 

Gdyby ktoś się kiedyś zastanawiał to znam już odpowiedz.

Soft radia ma znaczenie przy funkcji czytania znaków. U mnie czytanie znaków zadziałało na sofcie 4120A. Na poprzednim 5238 nie chciało i kamera wywalała takie błędy:

2621440 - Magistrala danych

U1121 00 [009] - brak informacji

2686976 - Magistrala danych

U1121 00 [009] - brak informacji

Znaki działają z mapą jak i bez. Różnica taka, że brak mapy powoduje wyświetlanie tylko znaków które widzi kamera na drodze oraz wyskakuje informacja że sing assist działa w ograniczonym zakresie, a z mapami wyświetlana jest prędkość zapisana na mapach, a jeśli na drodze widnieje ograniczenie inne niż zapisane na mapie zostaje na nie zmienione. 

Edytowane przez kamillo890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sing-śpiewać

sign- znak

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 12.03.2019 o 09:25, wektor napisał:

sing-śpiewać

sign- znak

?

Dzięki, Poprawione. :)

Edytowane przez kamillo890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy, jak to zrobić . Mapy EU nie wgrywają się, polskiego lektora brak , menu angielskie  . Czy przyczyną jest wersja US samochodu i navi RNS510 ?  Jak to ogarnąć, czy można zrobić to samemu ?  Ewentualnie czy w trójmieście ktoś takie rzeczy wykonuje ?

IMG_20190220_120008_resized_20190220_014228002.jpg.bdf78fd65f206be6e36a05c76140be62.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wersja auta nie ma nic do rzeczy. 

Próbowałeś wgrać nowy soft? Mapę wgrywasz z płyty czy karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod wątek.

Parę miesięcy temu kupiłem Passata 2014 z problematycznym rns510 (DPN 1T003568OR). Radio raz startowało, raz mieliło na logo WV, chodziło ( lub nie) na wersji 6270, w pewny momencie gdy akurat działało wyświetliło komunikat "Obecnie kamera cofania jest niedostępna". Około 1,5 miesiąca temu odmówiło współpracy i cały czas "mieliło" logo. Poczytałem, znalazłem na chomiku obraz dla oprogramowania  6276, wypaliłem, poczekałem "małą" godzinkę i ruszyło. I pojawiły się 2 problemy:

1) kamera cofania jak nie działała, tak nie działa

2) nie czyta znaków, a jedynie wyświetla na żółto: Usterka Sign Assist. 

Byłbym wdzięczny za poradę jak aktywować te dwa systemy ewentualnie podpowiedź co zrobiłem źle i co z tym zrobić

Z góry dziękuję 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wgrania softu 4120A i daj znać jakie efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat w 4120 był bardzo dobry lektor-miał już poprawione wcześniejsze niedoróbki na trzecim zjeździe z ronda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam chyba 5238 i jestem zadowolony. W poprzednim Pasku miałem 4120A i również było okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

problem ujawnił mi się po naprawie nawigacji 1T0035680R (zmiana płyty głównej - podobno na wersję P) - błąd - sterownik nie zakodowany....

Dodam, że w aucie nie mam Bluetooth, mikrofonu, kamer. Mam tylko czujniki przód / tył (OPS) oraz wizualizacje klimatyzacji, nadmuchów, szyb, grzanych foteli. VW Passat b7 Variant

Przy starym kodowaniu jakie poprzednio nie wywalało błędu też wyświetla się błąd - sterownik niezakodowany

Radio po naprawie wróciło ze starym 4020 bez Radio Text i z bełkoczącym lektorem w navi.... wgrałem soft 5230 (Na chomiku są sw6276 - to chyba najnowszy soft? Niestety nikt nie podaje, czy przy tych softach jest DVD free oraz czy można wprowadzać adresy do nawigacji podczas jazdy.) Przed aktualizacją softu do 5230 nie wiem czy ten błąd też był..... brak radio text oraz bełkot nawigacji był wystarczającym powodem do zmiany softu...

Poproszę o pomoc w zakodowaniu (co jest nie tak) i co to za SLAVE Part number w opisie sterownika??? 

skan radia i navi:

Dane producenta modułu:

HW: 1T0035680R,    Numer Seryjny: VWZ6Z7P9232467,   ID Producenta: AB001001,   Data Prod.: brak danych

Wariant Modułu: H42,   ID Kontrolera: brak danych,   Nr kolejny: 765356

Slave Info

1T0919859B,   EU West V16 SW: 8536 HW:   ,    CODING:   ,

Nr testera: 0, przed naprawą: 23233

WSC: 0, przed naprawą 12343

NR importera: 0, przed naprawą: 765

Wersja SW: 5230 (obecnie), po naprawie 4020 - przed naprawą 6276

SCAN:

Adressword : 37
Nazwa : System nawigacji
Numer VAG : 1T0035680L
Opis ster. : J0506RNS-MID
Wersja SW : 5230
Kodowanie : 00000400040000AF0011
Komunikacja : TP2.0, CANT=300 CANE=4D8
DataSet: -----------
SLAVE[1] Part number: 1T0919859B
EU West V16 SW: 8536 HW:
Kodowanie :
Znalezione bledy
0412 Sterownik niezakodowany 1042(0x0412):60 Sterownik niezakodowany Lamp OFF
Koniec odczytu sterownika
Adressword : 56
Nazwa : Radio
Numer VAG : 1T0035680L
Opis ster. : J0506RNS-MID
Wersja SW : 5230
Kodowanie : 00000400040000AF0011
Komunikacja : TP2.0, CANT=300 CANE=4DA
DataSet: -----------
SLAVE[1] Part number: 1T0919859B
EU West V16 SW: 8536 HW:
Kodowanie :
Znalezione bledy
0412 Sterownik niezakodowany 1042(0x0412):60 Sterownik niezakodowany Lamp OFF
Koniec odczytu sterownika

Ponadto przy wykonywani testu elementów wykonawczych - (nie wiem czy to normalne - CD/DVD chodzi prawidłowo, bez najmniejszego problemu wgrywa softy, mapy, odtwarza muzykę i filmy DVD):

krótki test CD i DVD: usterka czyt DVD Przekr. War. gran. 3,00 0,00ms

test losowy CD i DVD: usterka czyt. DVD Przekr. War. gran. 168,00 0,00 ms

Status komunikacji ze zmieniarką CD (R41) Komponent Połączenie CD, Status Nieprawidłowo - nie mam zmieniarki

Ktoś pomoże?

ElNinijo dziękuję za Twój kod - wprowadziłem go, nawi przyjęła, ale błąd dalej jest....

oczywiście nawi po każdym zakodowaniu jest restartowana, kodowanie przyjmuje, zmienia rysunki auta, skórki menu, inne opcje, wszystko działa prawidłowo, ale cały czas utrzymuje się błąd sterownik niezakodowany.... W aucie nie ma żadnych innych błędów tylko navi/radio świeci na czerwono z błędem....

------------------------------------------------------

Widzę że forum coraz częściej staje się martwe.... tj. człowieku radź sobie sam ze swoim problemem.... no cóż... 

Dziękuję ElNinijo za próbę pomocy - na Ciebie zawsze można liczyć.

Dla zainteresowanych rozwiązaniem problemu

przyczyna błędu była dość dziwna.... Problem był w tych polach:

Nr testera: 0, przed naprawą: 23233

WSC: 0, przed naprawą 12343

NR importera: 0, przed naprawą: 765

W miejsce zer wpisałem wartości sprzed naprawy i błąd niezakodowanego sterownika udało się trwale usunąć. Nawigacja chodzi poprawnie. Nie wiem do końca co to za pola, do czego one służą, jakie mają znaczenie... mogło by się wydawać że żadne, a jednak sprawiły tyle problemu. Nie wiem czy jak bym wpisał inne wartości też by zadziałało, nie sprawdzałem też czy pojedynczo wpisywane pola coś zmieniają, czy trzeba wszystkie zmienić. Ja wpisałem wszystkie wartości za jednym razem. Zadziałało... nie ruszam tego.

 

Edytowane przez przemyslawch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się do wątku o sofcie i mapkach.

Aktualnie posiadam (chyba wgrywane fabrycznie) oprogramowanie jak na zdjęciach. Czy mógłby ktoś polecić jakiś nowszy soft, który umożliwia oglądanie filmów w trakcie jazdy? Oczywiście z  bajerkami typu pełni spolszczone menu (włącznie z polskimi znakami ą,ę,ó,ł,ż,ź,ć,ś), odblokowane ukryte serwisowe menu, obsługę kart pamięci SDHC do 32GB, wyświetlanie grafiki z czujników cofania (przód i tył) oraz widok z kamery cofania w tym samym czasie,  grafika z nowego typu climatronica, większy obraz z kamery cofania (full screen) itp. 

Co do mapy do potrzebuję Europę wschodnią. Podobno najnowsza to V14 (East Europa), a mógłby ktoś podrzucić wersję te mapy?

 

Z góry dziękuję :)
 

VW - Navi 2.jpg

VW - Navi 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jakub.88,

w zakresie map:

wschodnia - V13 (nie wiadomo dlaczego VW od 3 lat przestał wspierać w zakresie map ten region - w RNS315 ostatnia była V8) - słyszałem też że podobno mapy z BMW przerabiają, jednak nie widziałem, ani nie sprawdzałem.

zachodnia - V16 

Tak więc najlepiej zainstaluj sobie zachodnią V16 - względnie aktualne pokrycie polski... a na Europę wschodnią załączaj sobie w razie potrzeby z płyty. Jeżeli ktoś ma możliwość poprawnego wypalenia płyt (tj. tak  żeby działały z płyt, nie z kartą) v16 zachód i v13 wschód to proszę o info na pw.

Co do softu - wygląda na to, że masz najnowszy... podłącz vaga lub vcdsa - u mnie na radiu też wyświetlało się 6270, a był 6276. Na chomiku są dostępne oryginalne 6276 i modyfikowane (DVD Free i ukryte menu) - nie wiem czy mają odblokowane wprowadzanie adresu w navi podczas jazdy.... trochę to upierdliwe, gdy nie można wpisać ulicy....

Są też płytki odblokowując DVD Free i ukryte menu bez zmiany softu.

Co do dalszych oczekiwań, to nie wiem, nie znam się, ale takie oczekiwania to chyba już od Discovery Pro a nie od RNS510... chyba, że ktoś coś wie??? Być może w pewnym zakresie musisz coś przekodować lub zmienić sterowniki....

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. 

Co do softu to w zasadzie mam polskie menu (bez polskich znaków, ale na tym mi akurat specjalnie nie zależy)wyświetlanie grafiki z czujników cofania (przód i tył) oraz widok z kamery cofania w tym samym czasie. Brak ukrytego menu serwisowego ale to też mi chyba nie jest potrzebne.

Najbardziej zależy mi na DVD Free

Mapa V16 (WEST) jak najbardziej, ale przeglądając forum podobno jest V14 (EAST) - myślałem, że jest to jakaś wersja na 2018/2019r. ale jeżeli nie to proszę wyprowadzić mnie z błędu

11 minut temu, przemyslawch napisał:

Tak więc najlepiej zainstaluj sobie zachodnią V16 - względnie aktualne pokrycie polski... a na Europę wschodnią załączaj sobie w razie potrzeby z płyty

Jest jakiś patent na odpalanie mapy z płyty np. Europy Wschodniej, jeżeli na HDD jest Europa Zachodnia? Jakiś inny format?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i to bardzo prosty. Jeżeli masz już na hdd zainstalowany zachód ,to po włożeniu płytki ze wschodem po prostu klikasz na ekranie aby korzystał z płyty a nie instalował na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mnieteczek napisał:

Jest i to bardzo prosty. Jeżeli masz już na hdd zainstalowany zachód ,to po włożeniu płytki ze wschodem po prostu klikasz na ekranie aby korzystał z płyty a nie instalował na hdd.

Dzięki ! Niby banalnie proste, ale jak się nie miało z tym do czynienia to się nie wie ;)

1. W takim razie czy mógłby ktoś podrzucić jakiś dodatek do wgrania DVD Free ? 

2. Mam obraz mapy V16 o wielkości 4,68 GB (bajtów: 5 028 925 440), której jeszcze nie nagrywałem, nie weryfikowałem. Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy jest szansa, że ta mapka będzie hulać?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj DVD FREE-VIM Unlock do RNS510 - odblokowania VIM ( Video in Motion ) i dostęp do Menu Serwisowego. plik ma około 4 mb wypalasz na płycie i instalujesz jak soft (włączone radio bez kluczyka. menu serwisowe możesz też uruchomić vagiem.

Co do mapy to zależy od nagrywarki - zachodnia na dwuwarstwowej płycie. Wschodnia kiedyś była na zwykłej płycie i odpalała bez problemów, ale gdy urosła rozmiarem(chyba od V12 lub 11), to już pojawiły się problemy z jej nagraniem.... mi się nie udało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jakub.88 napisał:

Dzięki ! Niby banalnie proste, ale jak się nie miało z tym do czynienia to się nie wie ;)

1. W takim razie czy mógłby ktoś podrzucić jakiś dodatek do wgrania DVD Free ? 

2. Mam obraz mapy V16 o wielkości 4,68 GB (bajtów: 5 028 925 440), której jeszcze nie nagrywałem, nie weryfikowałem. Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy jest szansa, że ta mapka będzie hulać?

 

Na PW ci posłałem obraz iso VIM UNLOCK(DVD FREE) ,a co do V16 masz jakiś twór bo ona ma jakieś 6,11GB.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! 

Też znalazłem ten VIN UNLOCK (nawet chyba ten sam) ale co polecony prze kolegę z forum to polecony. Co do mapki to po rozpakowaniu i wypaleniu na płytę też ma ok 6,11 GB więc jest szansa.

Dam znać jak poszło.

 

Mapa Europy Zachodniej wgrana. Poszło za pierwszym razem, bez problemów. Dla zainteresowanych - wypalona na płycie Verbatim, ale myślę, że nie ma to znaczenia - stawiam na czysty laser. 

Co do VIM (Video in Motion) to tutaj pojawił się już problem. Płytkę wywalało, ale trzeba się uzbroić w cierpliwość i wkładać "do skutku". Po ok 10 razach odpala, jednak u mnie pomimo załadowania się całego paska ostatecznie wywaliło błąd - SOFTWARE LOADING ERROR (010306), SWL ERROR, Error Description.

Być może stary? dodatek do zbyt nowego softu? 

Jakieś pomysły? Albo inny dodatek VIM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiałbym zbyt stary VIM.... na jakimś chomiku widziałem dedykowany do 6276, trzeba poszukać, poczytać opis, nazwy folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności