Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wgranego 1000, próbowałem wgrywać 1100 bo takiego samego nie mogłem znaleźć, następnie wgrywałem 5238 bo niby podchodzi prawie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.my-gti.com/3868/volkswagen-rns-510-firmware-download-repository

Na tej stornie masz 900 i 1100 i resztę softow może coś pomoże. 

5238 to trochę wysoki soft i do rns minimum D, ja mam A i wgrałem 4120 choć nie zalecane ale śmiga, możesz sprubowac też 3810.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zaraz będę wgrywał 900 i 3810. Też mam w wersji A. Chciałem zapytać jak to w ogóle idzie rocznikowo, które softy są najstarsze a które najnowsze?

 

Kolejny soft zatrzymuje się w tym samym miejscu. Mam już dość tego śmiesznego passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowanie,

Zaktualizowałem mapy do HDD 8536, natomiast soft mam wersję 3970 i pytanie brzmi czy jest sens aktualizować ten soft ? Z tego co piszecie to zmiany są minimalne, a nie chce zamulić tego radia. Co radzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich  mam problem z językiem w rns510 mianowicie wysypał się angielski i zapisał automatyczny (Niemiecki) w żaden sposób nie można zmienić na inny przy wybieraniu języka na angielski (lub inny z listy) zmienia się język w menu, na pasku postępu nic się nie dzieje  po minucie mówi ze nie może go załadować i wraca sam z powrotem do niemieckiego.

Moje pytanie wina softu? czy inna usterka może jest ktoś z Trójmiasta kto OGARNIA takie tematy. Z wklejki odczytałem ze jest to 1T0 035 680 C  HW:HO6  SW:2680

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czuprus napisał:

Panowanie,

Zaktualizowałem mapy do HDD 8536, natomiast soft mam wersję 3970 i pytanie brzmi czy jest sens aktualizować ten soft ? Z tego co piszecie to zmiany są minimalne, a nie chce zamulić tego radia. Co radzicie ?

Wstaw bezpieczny 4120 i możesz na tym poprzestać.

Możesz również poeksperymentować z wyższymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, wektor napisał:

Wstaw bezpieczny 4120 i możesz na tym poprzestać.

Możesz również poeksperymentować z wyższymi.

 Jest sens ? Będą zmiany na tyle widoczne że warto to zrobić ?  

 

HW H55

SW 3970

Edytowane przez czuprus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz to zrobic na sofcie 3xxx lektor pieprzy glupoty na rondach, dopiero od wersji 4xxx jest to poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam soft 4120 i radio się dość długo włącza.Dopiero co wgrałem V16 mapę i teraz jakbym chciał wgrać wyższy soft to mapa się skasuje?

Czy jest sens w ogóle zmieniać ten soft? Jak radio się włączy już to działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od tego jak masz podzielony dysk

jezeli dysk masz podzielony na 3 wlasciwe pod wzgledem pojemnosci partycje (a na to wskaujze to, iz udalo CI sie zainstalowac mapy v16 ktore tego wymagaly) to aktualizacja softu nie powinno CI map wywalic

jezeli masz dab to 5238 jezeli nie masz to szkoda czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAB tzn  radio cyfrowe? Nie mam. To jest RNS510 a auto z 2012 roku. Mapę wgrał mi gość z płyty oryginalnej bo nagrywane nie chciały ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można instalować softa wyciągając dysk z z radia i popijając pod komputer? Będzie wtedy śmigać?próbowałem już wszystkiego. Nie da się zainstalować i nikt tego nie zrobi. Da się z kompa na dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, ElNinijo napisał:

musisz to zrobic na sofcie 3xxx lektor pieprzy glupoty na rondach, dopiero od wersji 4xxx jest to poprawione

Właśnie to zauważyłem że lektor na rondach gada w jakimś dziwnym języku.... 

Kolejna rzecz to już wiele wspominana Chorwacja napisana w dziwaczny sposób

 

Czyli mówisz żeby zainstalować soft 4120 i powinno być ok ? 

Jakieś wskazówki do instalacji softa bo nigdy wcześniej tego nie robiłem i będę sie wspierał internetem a nie chce coś zepsuć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz DABA to instaluj 4120 ale wersje modified (szukaj 4120A) zebys nie musial kodowac polowy auta po instalacji

targasz soft, wszucasz na plyte cd (ja nagrywam na verbatimach), idziesz do auta, wrzucasz do navi,

 

kluczyk wyciagnij ze stacyjki, tylko uruchomione radio

czekasz 30-40 minut i masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ja mam 4120 to mogę zmienić najlepiej na 4120A? Czy jak mam wszystko ok to nie ruszać?

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie

4120 to soft fabryczny

4120A to soft fabryczny ale przerobiony bo np ma dodane ukryte menu, odblokowane dvd w czasie jazy czy tam np wylaczona aktualizacje gatewaya przy instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie DVD działa w czasie jazdy.

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega driwer78 w podobnej sytuacji co Ja... reasumując:

DAB czyli multimedialne radio w samochodzie 

tak samo jak w moim jak i w przypadku driwera78 instalowanie wyższego softa niż 4120a nie ma sensu ponieważ mogło by zmulić radio albo nie zainstalować się

a co do samego zainstalowania softu to jest możliwość instalowania go z karty sd? Bo jak pamiętam to z mapami miałem taki problem że z płyty nie chciało pójść a dopiero  w połączeniu płyty z kartą sd poszło i chciałem uniknąć tego problemu 

Dobrze rozumiem ?

Moje dane radia : HW: H55

                                 SW 3970

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacja softu z karty niemozliwa - tylko plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Wie ktoś coś o takim sofcie? Radio w passacie USA. Soft z ikonkami stacji radiowych. Jak by nie było to RNS 510.

IMG_20190213_201936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności