Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, adamB5FL napisał:

Oficjalne Aktualizacje z VW na RNS510 już nie wychodzą. Ostatnia aktualna zrobiona przez jakiegoś dobrego człowieka nosi oznaczenie v16. 

p.s. @ADMIN proponuję trochę uporządkować wątek. Z istniejących 175 stron, przydatnych jest max 5 ?

nie wierze, sam na to wpadłeś czy ktoś Ci pomogł:

https://shops.volkswagen.com/en_GB/web/zubehoer/p/navigations-dvd-rom-cy-europa-west-v16--1t0051859aq-11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakbym uporządkował dość znacząco ten wątek to i tak nadal byś wypisywał głupoty.

ostatnio kilkanaście postów poszło do kosza...jak znajdę chwilę to będę zaglądał i czyścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ElNinijo napisał:

Na podstawie lektury tego tematu. Co jak widać potwierdza moją teorię. 

Jednocześnie dziękuję za uświadomienie. 

No i cóż na koniec uprzejmie dziękuję koledze artmin za super podejście do sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej twierdzisz ze vw nie wypuscil map dla RNS510?

Słyszesz ze dzownia ale nie wiesz w ktorym kosciele

otóż vw wypuścił mapy rns510 WEST v16 i tylko takie

vw EAST v16 nie wypuścił i już nie wypuści

mapy vw EAST v16 zostały przekonwertowane z BMW przez jak to nazwałes "dobrego człowieka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to juz bylo opisane w tym watku. wystarczy poczytac. chyba pora przestac karmic lenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego uceglonego RNS'a ?
Przez cały weekend radio leżało w domu, odpięte od instalacji, więc "zimny reset" ma za sobą.
Rozłożyłem napęd płytę wyjąłem, wszystko poskładane do kupy, odpaliłem na stole z zasilacza i niestety bez zmian, nagrałem filmik jak to wygląda.

Najpierw podświetlają sie klawisze, poźniej ekran, po jakiejś pół minucie wszystko gaśnie i seans zaczyna sie od początku..?
Coś jeszcze mogę sprawdzić we własnym zakresie? Czy od razu walić do jakiegoś szpeca od elektronik? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wczytać niski soft, np 1100. Nagraj na CD, włóż płytę do napędu i zobacz, czy wystartuje.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę włożyć płyty, ponieważ napęd się nie dzwignął po wyjęciu poprzedniej płyty. Nadal jest w pozycji tak jakby miał w środku płytę. dodatkowo z przodu są takie jakby zastawki które uniemożliwiają włożenie płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem laser i coś poszło nie tak.Teraz mi wyrzuca płyty i pisze błąd DVD. Czyżbym uszkodził laser. Użyłem Izopropanol i patyczek do uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CD_8522 Eastern Europe przerobiona z BMW - ponoć to V16 East, jak wcześniej ktoś pisał. Otóż mam wątpliwości. Jak dałem Chorwację i Dubrownik to mapa pokazała drogę nad morzem. A przecież od kilku lat jest łącznik od autostrady w górach (tunel), tuż przed samym Dubrownikiem. Poza tym, chyba ze względu na rozmiar płyty, kraje (miasta też z resztą) można wyszukać tylko w j. rodzimym danego państwa. Nie wpisze się "Chorwacja", bo pod literą "C" są tylko Czechy i Czarnogóra. Natomiast Chorwacja to Hrwatska. No ale zawsze coś, ale trasę źle wytycza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szukam info czy najnowsza rns 510 R z 2017 z softem 6xxx nie będzie rozładować aku w b6. Gateway zmieniony na L. Mogę taką stację spokojnie wkładać, czy nie wyda? Czy trzeba by jeszcze jakąś inną  bramkę montować z b7? Nie moglem nigdzie takiej informacji zdobyć. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam rns510, dość długo uruchamia mi się gdy auto dłużej stoi , czy zmiana softu pomoże ?  jeśli tak to jaki mogę wgrać nowy soft ?

1T0 035 680 F rns z 2012r

Teraz mam taki soft jak na foto:

483791425_WhatsAppImage2019-02-02at22_28_40.thumb.jpeg.287b0e256c49b04ee07eac4e681e02ba.jpeg

Edytowane przez jachu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Otóż w mojej navi padł soft, z punktu widzenia technicznego Navi jest sprawne. usterka polega na bezustannym restartowaniu się Radyjka. Model 1T0 035 680 A (1T0035680A) from software version 0421, 0520, 1000, 800 and 900 to version 1100. Są podane softy. Niestety dopiero znalazłem jedynie 1100 a miałem wersję 1000. Czy one są wypisane od najstarszego do najnowszego czy o co z tym chodzi? Jeżeli uda mi się zainstalować 1100 to czy kamera cofania którą posiadam, będzie funkcjonować? Przeszukałem internet i jest duży problem z pobraniem tych softów. Macie może Koledzy softy gdzieś gdzie można pobrać? Czy jeśli radio się restartuje i nie reaguje na nic to czy po włożeniu płyty uruchomi się instalacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paaaaanyyyy pomocy :D

 

Moja navi nie czyta płyt z mapami które nagrywam. Zmarnowałem już kilka DVD. Ktoś mi powie co robię źle?

Laser w navi wyczyszczony ręcznie, płyty CD i DVD z muzyką czyta.

Płyty to Verbatim DVD+R DL

Programy którymi nagrywam: ImgBurn, CloneCD, CDBurnerXP

Nagrywarka Pioneer DVD-RW DVRTD11RS SATA

Obraz płyty z chomika

Nagrywane z najniższą prędkością

 

Co zrobić by to ruszyło?

Czy zaryzykować i instalować z karty?

http://hobbyspace.pl/rns-510-aktualizacja-mapy-z-karty-sd/?fbclid=IwAR0zbtuueL7gTtYVdD7YUf2I7_eQBzBFhVs2EXHdaNFDqmKDz6FXUYfmScM

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam problem. Wgrywalem softa z różnych płyt i dwóch napędów po czym uznałem, że poprzedni jest po prostu zepsuty. Teraz wgrywalem innego i to samo się dzieje. Staje mi instalacja przy 5 procentach appl. O co chodzi? Proszę o wskazówki.

20190207_163047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu czekales? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do momentu aż mi płytę wyrzuca. Po jakichś nie wiem 2 czy 3 minutach. Gdy ponownie wkładam płytę dalej ją wyrzuca. Zachodzi to samo przy dwóch różnych softach nagrywanych na różnych płytach różnymi nagrywarkami. Czy to może mieć związek z systemem godzinnym na nawigacji? Czytałem coś, że jak jest 12 godzinny to nie wgrywa. Nie mam możliwości zmiany bo soft mi padł a nie że go aktualizuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gdy padł całkiem soft to bez problemu wygrało nowy tylko że po numerze rns dobieralem jaki mogę mieć najwyższy możliwy. Może tu jest problem. Czytałem gdzieś że na początek najlepiej wgrać najniższy soft np. 1300 a potem próbować z nowszymi. 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności