Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.01.2019 o 21:40, goście napisał:

Witam.

Proszę o pomoc, czytając ten wątek przez ciężkie godziny wiem wiele,ale nie wiem czy warto i czy ma sens?

 

1.czy warto wgrywać nowszy soft ( jak do tej pory zero problemów z stabilnością pracy NAWI )

2. jaką mam wersje map bo numer 8515 mało mi mówi

3. Jak poznać czy soft jest fabryczny czy taki po ingerencji zewnętrznej. Wcześniej miałem MFD a RNS kupiłem na aledrogo i nic na jego temat nie wiem

    (łącznie z tym czy nie jest ciepły )

4. pytanie do posiadaczy V16 z Poznania lub okolicy lub kogoś komu będzie się chciało sprawdzić,  czy jest już uwzględniony  Tunel pod torami na Dębcu

5. radio bez problemu czyta wszelki oryginalne płyty CD, a ma problem z nagrana płytą z V16 ( z wątku wskazuje na źle nagraną płytę ale czy może to być również wina lasera? )

moje auto to Passat 2007,

Gateway z literką E i wgranym softem w ASO dla dołożonego haka firmy WESTFALA

( jak na razie z obecnym softem radia zero problemu z rozładowywaniem AKU ) nie wiem co będzie z nowszym

 

 

 

1.jpg

2.jpg

pytanko, czemu nie zrobisz sobie aktualizacji mapy do V16 w firmie skoro pracujesz w ASO VW?

8515 to wersja V15 Zachód 2018.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest w takiej samej sytuacji jak większość z nas: musi kupić mapę.Zgaduję,że za minimum 8 stów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam. Oj tam. Wszystko można znaleźć w necie. I to za darmo!!! Nie z jakiegoś po...ego chomika i za sporo kasy. A i mapy tam niepewne, o czym pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, ravenpoz napisał:

pytanko, czemu nie zrobisz sobie aktualizacji mapy do V16 w firmie skoro pracujesz w ASO VW?

8515 to wersja V15 Zachód 2018.

Pytanie na poziomie GIMBAZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ty pewnie gdybyś pracował na stacji benzynowej jako sprzedawca mógł byś tankować swoje auto za darmo.

3 godziny temu, wektor napisał:

Bo jest w takiej samej sytuacji jak większość z nas: musi kupić mapę.Zgaduję,że za minimum 8 stów.

Dokładnie tak, a V16 kosztuje ponad 1000 zł  a dokładnie coś około 1400 zł w ASO,

Tak na marginesie to sprzedaż nowych legalnych płyt w ASO

do RNS-a w ostatnich latach spadła praktycznie do ZERA

domyślcie się dlaczego......................., ale i ja jestem po ciemnej stronie mocy -- takie życie i ceny w ASO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim ASO za 150 zł aktualizują mapy i dają na to fakturę, więc nie wiem o co się burzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ravenpoz napisał:

w moim ASO za 150 zł aktualizują mapy i dają na to fakturę, więc nie wiem o co się burzysz...

legalna aktualizacja map do RNS-a w ASO polega na tym że klient kupuje płytę z mapami i dostaje ją do ręki.

Może ją wgrać sobie sam lub może ją wgrać w ASO odpłatnie lub nie i zabiera ją ze sobą.

Jeśli kierownik serwisu, lub doradca serwisowy lub sprzedawca sprzedaje klientowi  nowe mapy do RNS-a

a nie daje mu płyty DVD do ręki po wgraniu map

a płyta  notabene jest wielokrotnego użytku to  w oczach VGP czyli centrali VOLKSWAGENA na Polskę 

oszukuje klienta, naraża VGP  na utratę dobrego imienia i  straty --- czyli oszukuje swojego pracodawce ....... 

co w przypadku wyjścia takiej sytuacji na jaw może oznaczać dla niego "aut" z firmy.( i pewnie jeszcze sprawę sądową)

Takie życie w autoryzowanym serwisie, pracuje tam 13 lat i takich absurdów to na pęczki.

A co do mojego RNS-a to już siedzi tam V16.

1.thumb.jpg.0b74029b883e8607b043148efaaca84e.jpg

problemem nie był brudny laser, ani zła płyta DVD ani problem z nagrywarką.

Problemem był program nagrywający płyty, dopiero "ImgBurn" sobie poradził.

 

Kończąc mój udział w tym temacie chciałbym podziękować wszystkim za pomoc i

potwierdzić tekst pisany wielokrotnie przez adminów i nie tylko

  W WĄTKU SĄ ODPOWIEDZI NA WSZYSTKIE PYTANIA TYLKO MUSI SIĘ CHCIEĆ CZYTAĆ TEMAT STRONA PO STRONIE

 

 

 

Edytowane przez goście
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich, forum czytam już od jakiegoś czasu, ale niestety przyszło mi się witać w raczej kiepskich okolicznościach.

Mam dość spory problem z moim RNS 510, wczoraj chciałem wgrać nowy soft (RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode-60-35-5) pobrany z chomika od pab567, więc soft z tego co wiem z pewnego źródła. Soft wypalony na Płytce CD Verbatim, najniższa prędkość.
Włożyłem CD do RNS'a najpierw wywaliło ERROR CD, ale płytki nie wypluł, i po chwili zajarzył. Mielił i mielił kilka minut, potem wskoczył ekran powitalny z logo z dwoma czerwonymi paskami u góry i na dole. W lewym górnym rogu wyswietlał sie biały prostokąt, z jakimiś nie do końca zrozumiałymi dla mnie informacjami. I na tym RNS umarł. Lewa strona ekranu zrobiła sie biała, prawa czarna i cały zgasł. Aktualnie sprawa wygląda tak, ekran podswietla sie na jakąś chwile, po czym gaśnie i tak w kółko płyty nie da się wyjąc.

Co o tym myślicie? jest to do ogarnięci? Czy cegła na amen?

Mój RNS:
1T0035680C part number
H41  HV- Version
2720 SW-Version
C_EU_9242_t500 SV SW-Version
0006 HW Radio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydłub w jakikolwiek (nieniszczący sposób) płytę i zapuść jeszcze raz. A nawet kilka razy.Jak nic nie ruszy wrzuć jakąś niższą wersję, jakiś 42xx.

Jak nie pójdzie, szukaj elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS wiesza się przy próbie połaczenia. Wywala błąd- Zbyt wiele błędów komunikacji aby kontynuować. 

Myślisz że wyciagniecie płyty coś da? Skoro napęd ani na sekundę nie startuje?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2019 o 15:41, goście napisał:

Pytanie na poziomie GIMBAZY 

Dokładnie tak, a V16 kosztuje ponad 1000 zł  a dokładnie coś około 1400 zł w ASO,

 

Jak  coś  co  kosztuje 160 euro może kosztować 1400 złotych? Skąd wziąłeś tą cenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, hakers_95 napisał:

Myślisz że wyciagniecie płyty coś da? Skoro napęd ani na sekundę nie startuje?

A Ty chcesz postawić navi w teorii, czy w praktyce?

Wyciągnij CD i zobacz, czy przyjmie później kolejny CD z innym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hakers_95 napisał:

VCDS wiesza się przy próbie połaczenia. Wywala błąd- Zbyt wiele błędów komunikacji aby kontynuować. 

Myślisz że wyciagniecie płyty coś da? Skoro napęd ani na sekundę nie startuje?

 

VCDS do bani.Albo kabel, albo soft. Albo OBD.

Nie pisałeś,że nie startuje. Może po wyjęciu płyty da się przeprosić. Ew. zimny restart czyli odpięcie aku, odczekania cwili i ponowne próby.

Może to nie zadziała, ale nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, hakers_95 napisał:

VCDS wiesza się przy próbie połaczenia. Wywala błąd- Zbyt wiele błędów komunikacji aby kontynuować. 

Myślisz że wyciagniecie płyty coś da? Skoro napęd ani na sekundę nie startuje?

 

Ja miałem kiedyś podobnie, tylko, że ekran cały czas był biały. Niestety trzeba było navi naprawiać na stole, przez ogarniętego gościa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, wektor napisał:

VCDS do bani.Albo kabel, albo soft. Albo OBD.

Nie pisałeś,że nie startuje. Może po wyjęciu płyty da się przeprosić. Ew. zimny restart czyli odpięcie aku, odczekania cwili i ponowne próby.

Może to nie zadziała, ale nic nie kosztuje.

VCDS wczesniej łączył się do navi bez problemu. Dzisiaj będę walczył z wyciągnięciem CD.

Edytowane przez hakers_95
Miałem wypięta kostkę z radia na jakąś godzin, nic się nie zmieniło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie odnośnie tego kiedy ukazują się aktualizacje map ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na rok w okolicach grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 2019 już jest ? Jaka jest ostatnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, arturzak napisał:

Czyli na 2019 już jest ? Jaka jest ostatnia ?

Przeczytaj kilka ostatnich stron tego tematu i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, arturzak napisał:

Czyli na 2019 już jest ? Jaka jest ostatnia ?

Oficjalne Aktualizacje z VW na RNS510 już nie wychodzą. Ostatnia aktualna zrobiona przez jakiegoś dobrego człowieka nosi oznaczenie v16. 

p.s. @ADMIN proponuję trochę uporządkować wątek. Z istniejących 175 stron, przydatnych jest max 5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności