Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, tomolowski napisał:

Laser zależy jaki macie w radiu,są 2 rodzaje,kupiłem od gościa na alledrogo.

Ż przesyłką wyszło około 100zł

Po nr seryjnym poznajesz rodzaj laseru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki. Nie pamietam teraz jakie ma oznaczenie. Jak rok temu patrzylem na alledrogo to to tez byly chinczyki. Ktos kupil wieksza partie i sprzedawal.

20171212_171221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, driwer78 napisał:

Po nr seryjnym poznajesz rodzaj laseru?

Niestety,musialem navi rozebrać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, driwer78 napisał:

A ten środek izopropanolem to w komputerowym kupię?

Stary,naprawdę przejrzyj ten wątek od początku.Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania w nim są.Nawet na te które zadasz za kilka dni, czyli: czy może być alkohol izopropylowy? a można czystym spirytusem? (tak) Jak rozebrać RNSa, czym czyścić,gdzie kupić(od kogo) nowy laser,jakie płyty jakie nagrywarki itd.Widac,że jesteś nowym userem,ale uszanuj miejsce na serwerze,czas i chęć darmowej pomocy.Nie naciskaj i nie poganiaj.Zajrzyj kiedyś na forum "Elektroda".To b.dobra szkoła netykiety.

Izopropanol kupisz też w necie. Każdy rozpuszczalnik jest ok, o ile nie zmatowi soczewki lasera i nie pozostawi osadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alkohol izopropylowy  masz aptece za grosze. 

Nadają się wyśmienicie. Składasz taki wacik na pół i rogiem wycierasz soczewkę. Zazwyczaj zużywam dwie sztuki. 

1546009910333423199159.jpg

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wektor napisał:

Stary,naprawdę przejrzyj ten wątek od początku.Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania w nim są.Nawet na te które zadasz za kilka dni, czyli: czy może być alkohol izopropylowy? a można czystym spirytusem? (tak) Jak rozebrać RNSa, czym czyścić,gdzie kupić(od kogo) nowy laser,jakie płyty jakie nagrywarki itd.Widac,że jesteś nowym userem,ale uszanuj miejsce na serwerze,czas i chęć darmowej pomocy.Nie naciskaj i nie poganiaj.Zajrzyj kiedyś na forum "Elektroda".To b.dobra szkoła netykiety.

 

Miło by było, gdyby ktoś z adminów/moderatorów uporządkował temat, spiął wszystko co trzeba w pierwszym poście a pozostałe 173 strony usunął ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A natrafił może ktoś na mapę w wersji Wschodniej?? przydałaby mi się Chorwacja (w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w zachodniej jej nie ma bo Niemców tam jeździ co nie miara).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, GumowyKurczak napisał:

A natrafił może ktoś na mapę w wersji Wschodniej?? przydałaby mi się Chorwacja (w ogóle nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego w zachodniej jej nie ma bo Niemców tam jeździ co nie miara).

Ja wczoraj ściągnąłem sobie z Chomika mapew wschodniej Europy v14, wypakowalem obraz płyty (około 4GB) który potem nagrałem na płytkę programem imageburn prędkością 1X i po włożeniu do napędu Rns510 odrazu wyświetlało komunikat aktualizowanie map czy coś takiego, po minucie wszytko śmiga jak nalezy tylko że płyta musi być w rns a tak to działa dzisiaj testowałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale to wersja v14, widziałem też wersję V15, ale nigdzie nie znalazłem V16 dla Europy Wschodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie v14, ale nowszej nie potrzebuje narazie dlatego taka ściągnąłem. V15 2018 widzialem i wschód i zachód ale na v16 jeszcze się nie natknąłem. Może by V15 wystarczyło?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie toście widzieli V15 East??? Bo z tego co wiem, to nigdy jej nie było. Ostatnia to właśnie V14 East.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet v16 EAST juz jest, tylko ze nie wydana przez VW a zrobiona inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie jest V15 czy V16 East, tylko jakiś twór nie od VW org. A skąd to można zaciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam problem troszkę z innej beczki. Aktualizacja do v15 z karty SD poszła bezproblemowo, ale już do v16 nie idzie, z płyty kopiuje na dysk SD tool chwilę myśli i uruchamia radio normalnie.

Na 2 radiach gdzie nigdy nie było instalowane z SD poszło bez problemu. Jak już aktualizowane z karty wcześniej było to nie idzie. 

Ma ktoś może jakiś pomysł co może być przyczyną? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[RNS 510] Witam, zaktualizowałem mapy do wersji v15 i wszystko przebiegło ok, tylko teraz jak wchodzę na mapy, to pokazuje moją lokalizację gdzieś w Niemczech. Przejechałem się kawałek, ale nadal mnie nie zlokalizował GPS. Wersja systemu to 5230. Jest na to jakiś sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Palbi: mialem to samo. Cos jest nie tak z nowa wersja MapsTool. Ludzie pisza na innych forach, ze warto sprobowac z wersja 2.02. Ale u mnie tez nie przeszlo :(

 

@Zi0michaL: Tutaj opisuja ten problem:

https://www.my-gti.com/3159/volkswagen-rns-510-regensburg-syndrome?fbclid=IwAR1eiWD29NmNR50Gb-9ZkXcZ4eIcPVYqrz0XsKKsf4xS9LSXKsaPiPTr1Rs

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, nagdob napisał:

A gdzie toście widzieli V15 East??? Bo z tego co wiem, to nigdy jej nie było. Ostatnia to właśnie V14 East.

na gryzoniu znajdziesz 'RNS510 Eastern Europe V15 (CD 8517)'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc, czytając ten wątek przez ciężkie godziny wiem wiele,ale nie wiem czy warto i czy ma sens?

 

1.czy warto wgrywać nowszy soft ( jak do tej pory zero problemów z stabilnością pracy NAWI )

2. jaką mam wersje map bo numer 8515 mało mi mówi

3. Jak poznać czy soft jest fabryczny czy taki po ingerencji zewnętrznej. Wcześniej miałem MFD a RNS kupiłem na aledrogo i nic na jego temat nie wiem

    (łącznie z tym czy nie jest ciepły )

4. pytanie do posiadaczy V16 z Poznania lub okolicy lub kogoś komu będzie się chciało sprawdzić,  czy jest już uwzględniony  Tunel pod torami na Dębcu

5. radio bez problemu czyta wszelki oryginalne płyty CD, a ma problem z nagrana płytą z V16 ( z wątku wskazuje na źle nagraną płytę ale czy może to być również wina lasera? )

moje auto to Passat 2007,

Gateway z literką E i wgranym softem w ASO dla dołożonego haka firmy WESTFALA

( jak na razie z obecnym softem radia zero problemu z rozładowywaniem AKU ) nie wiem co będzie z nowszym

 

 

 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2018 o 22:50, GumowyKurczak napisał:

na gryzoniu znajdziesz 'RNS510 Eastern Europe V15 (CD 8517)'

Znalazłem CD_8522 Eastern Europe przerobioną z BMW. Jest jeszcze CD_8523 Central Europe oraz CD_8521 Western Europe. I teraz pytanie: Jakie "V" ma ta CD_8522, bo nie pisze. Czy może to być V15 czy V16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności