Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ty piszesz o oddanym a ja o trasie która dopiero będzie oddana do użytku w połowie roku (lub trochę wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę startową mam tylko nie wiem skąd pobrać ten program do przerobienia mapy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2018 o 17:41, Zioolko00 napisał:

Jak i rok temu batalia z wgraniem map :P

V15 Rok temu RNS był na stole 3 razy (czyściłem laser) płyta kolegi poszło po czyszczeniu, przed nim był problem (pasek leciał od nowa)

V16 nagrałem obraz sam :P początkowo błąd CD DVD po chwili magiczne INSTALUJ no i leci :P stare mapy skasowało ... pasek leci i tak 3 razy do tego samego miejsca i od nowa :P poddałem się. Dziś kupiłem nowa nagrywarkę firmy LG (stara Lite On) za 60zł i ku mojemu zdziwieniu nie można zmienic booktype :P ale domyślnie jest dvd-rom, więc szczęście w nieszczęściu... płyta wypalona. i do auta... i? to samo :P potem pasek do tego samego miejsca co wczoraj, za drugim razem prawie pod koniec :P i od nowa i NERW :P za trzecim 

Mialem podobna sytuacje na poczatku roku ...

W koncu jak juz widzialem, ze pasek dochodzi do miejsca, w ktorym zaczynal od poczatku, recznie wysuwalem plyte ...

Czekalem, az RNS "ostygnie" i wkladalem. PRoces kopiowania zaczynal sie od miejsca, w ktorym skonczyl poprzednio.

Tak z 2-3 razy wkladalem/ wyjmowalem i poszlo ...

A kilka plyt nagralem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do driver78 napisał Ci artmin: poczytaj wątek.

do kolegi SzMuD: nie trzeba nic wyciągać.Pasek postępu nie pokazuje od 0 do 100% instalacji tylko jakieś jej kolejne etapy. Stąd czasami kilkukrotny start paska od zera.Należy wsadzić płytę i zapomnieć,aż do momentu jej wyplucia.Przerwy w zasilaniu RNSa nie szkodzą.Mapa się doczytuje  od momentu "utraty wątku".Fakt,trwa to nieco dłużej niż np.w czasie dwugodzinnej jazdy:-)

To wszystko przy założeniu,że laser ok i płyta ok.

Edytowane przez wektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mapę programe Maps-tool 2,0 i wszystko ponagrywałem wg instrukcji ale radio niby zaczyna instalacje ale jej nie kończy.Efekt taki że na szczęście radio gra ale mapy brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartą możesz nagrzebać :P nawet że radio Ci padnie :P laser czyściłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2018 o 14:34, ElNinijo napisał:

czy dla nagrywanych plyt zmieniasz book-type plyty na dvdrom?

Ja nagrywałem Mapy i Soft przy użyciu CloneDVD. Płyta z softem miód malina - instaluje się, a mapy mieli do 70% i zaczyna od nowa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zioolko00 napisał:

kartą możesz nagrzebać :P nawet że radio Ci padnie :P laser czyściłeś?

Robiłem już tak z wgrywaniem V15 i poszło.Teraz próbuje z V16 i lipa.Z płyty wgrać nie che bo non stop zaczyna od nowa. Laser czyściłem płytą do czyszczenia laserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo zeby Ci to zadzialalo to musisz miec odpowiednia wersje map-toolsa

podjedz do @Zioolko00 w ostrowie i niech CI on to wrzuci z plyty i bedziesz mial porzadnie ogarniety temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, driwer78 napisał:

Robiłem już tak z wgrywaniem V15 i poszło.Teraz próbuje z V16 i lipa.Z płyty wgrać nie che bo non stop zaczyna od nowa. Laser czyściłem płytą do czyszczenia laserów.

Możesz precyzyjnie to opisać? System jest powolny.Mapa to kilka GB,to musi trwać.Cierpliwości.Czasem z różnych powodów prędkość odczytu maleje.Jakie masz komunikaty?Wywala płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wektor napisał:

Możesz precyzyjnie to opisać? System jest powolny.Mapa to kilka GB,to musi trwać.Cierpliwości.Czasem z różnych powodów prędkość odczytu maleje.Jakie masz komunikaty?Wywala płytę?

Nie wywala płyty ale nie pokazuje paska postępu.Co chwile się restartuje pokazując ekran powitalny VW.Na początku aby jest wgrywanie plików z Maps Tool na HDD radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, tak sledze temat od kilku lat i nie kojarze. Jak cos to mnie poprawcie. Jaka jest najlepsza nagrywarka dvd dl dostepna na rynku do wypalania map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuje zainstalować mapę z płyty ale brak efektu.Będę chyba zmuszony wyczyścić laser.Widzę że dostęp do radia jest nie trudny.Tylko pytanie jakim środkiem czyścić?Kupić jakiś specjalny środek do tego?Nie chcę spieprzyć czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz temat o czyszczeniu soczewki, na trzeciej stronie wkleiłem link do filmu. Czyściłem u siebie w B6 ostatnio laser i wszystko było dość podobnie jak na nagraniu.

 

 

Czyścić polecam izopropanolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na chetnego zeby przetestowac wgrywanie map z karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten środek izopropanolem to w komputerowym kupię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyściłem laser,nagrałem chyba z 10 płyt na różnych nagrywarkach,próbowałem instalacji z karty za nic nie udało mi się zainstalować. Wkurzyłem się i kupiłem nowy laser, po wymianie poszło od strzału. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomolowski napisał:

Ja czyściłem laser,nagrałem chyba z 10 płyt na różnych nagrywarkach,próbowałem instalacji z karty za nic nie udało mi się zainstalować. Wkurzyłem się i kupiłem nowy laser, po wymianie poszło od strzału. 

U mnie instalacja mapy V15 poszła właśnie z karty bez problemu.Niestety z V16 nie chce iść.Nie wiem co jest powodem.Próbuje na upartego z płyty instalować.Jaki jest koszt nowego lasera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ktory konkretnie? Jakis link? Ja rok temu sciagalem z aliexpress dwa rozne i bez efektu. Nawet gorzej niz na moim po czyszczeniu, bo na nim chociaz ruszylo kopiowanie. Na tych z ali nawet nie startowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser zależy jaki macie w radiu,są 2 rodzaje,kupiłem od gościa na alledrogo.

Ż przesyłką wyszło około 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności