Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam do was prośbę o pomoc. West Europe V15 2017 włożona do DVD wszystkie pięknie poszło, 10 minut czekania i mogłem jechać ale okazało się, że po wyjęciu płyty nawigacja woła o jej włożenie. Czy można jakoś zainstalować ją na hdd żeby nie było konieczne jej władanie i blokowanie napędu np na muzykę? Mapa wraz z autem, który dostałem x lat temu nie musiała być w napędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybrac opcje - zainstaluj na dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widziałem takiej opcji. Pierwsze okno to było akceptacja a drugie miałem opcje przechowaj.

 

A jak zmusić system do ponownej instalacji mapy? Bo teraz tylko włóż i nawiguje a faktycznie jakbym chciał ją zainstalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jak wrzucisz plyte z mapa to system pyta czy instalowac na dysk czy korzystac z plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tyko w tym rzecz, że mi się nie pyta. Po pojawieniu się informacji o konieczności włożenia dvdrom i jej włożeniu odpala się od razu mapa bez jakichkolwiek zapytań. Pomoże włożenie map z 2016 rok, ich instalacja a potem 2017 żeby wywołać okno instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Na pewno nie zaszkodzi.

Albo jeszcze sprawdź, czy nie masz ustawionego jakiegoś celu w navi. Bo wtedy może od razu wyznaczać cel.

Edytowane przez nagdob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, bartek_dk napisał:

No właśnie tyko w tym rzecz, że mi się nie pyta. Po pojawieniu się informacji o konieczności włożenia dvdrom i jej włożeniu odpala się od razu mapa bez jakichkolwiek zapytań. Pomoże włożenie map z 2016 rok, ich instalacja a potem 2017 żeby wywołać okno instalacji?

Powinno pomóc. Mnie kiedyś pomogło na taki sam mnie więcej przypadek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Panowie,

potrzebuję opinii fachowców, próbowałem instalować mapy v15 z karty SD, jednak instalacja stoi na 31% i po połowie godziny system się wyłącza i później instalacja leci od nowa. Czytałem w tym temacie że niektórzy mówią że się nie a z SD, inni mówili że się da. Czy instalacja z płyty DVD w tym wypadku poleci? Czy dobry mam soft? Samochód Jetta 2008r. 

Info o sprzęcie i sofcie: 1T0035680L H03
Firmware 5238 60/35/5 z gateway'em by josi.

 

Edytowane przez nester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft ok, instalacja z plyty jest taka jaka wdraza producent nawigacji

 

instalacje z karty zrobili uzytkownicy, generalnie jak masz czysty laser i dobrze nagrana plyte to instalka powinna przejsc

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

płyta nagrana, czyta jak złoto, mapy działają, jednak po włożeniu płyty system nie pyta o to czy zainstalować mapy czy czytać z płyty, czytałem gdzieś na zagranicznym forum że system sam wgra mapy na hdd podczas jazdy i wtedy da znać że mapy są gotowe do użytkowania, jednak jeżdżę już sporo i nadal po wyjęciu płyty nie ma map na dysku. Wiecie jak rozwiązać ten problem? 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz soft, jaki dysk, jak podzielone partycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmware 5238 60/35/5 z gateway'em by josi. Dysk 30GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wlozysz plyte po okolo  1-2 minurach (zalecam 2 bo najnowsze mapy dosyc dlugo sa odczytywane przez navi) jeden raz (ale tylko jeden) przycisnisz przycisk od wyjmowania plyty i napisz jaka jest reakcja

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nester napisał:

Firmware 5238 60/35/5 z gateway'em by josi. Dysk 30GB.

No to zostaje wyczyścić dobrze laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sugeruję nagrać mapę V14 wgrać ją i dopiero potem V15. Zobaczysz czy V14 wgra. Miałem kiedyś taką sytuację u znajomego. V15 nie wgrywał a wgrał v14 i dopiero na v14 jak włożyłem v15 to zapytał czy instalować czy używać z płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stopniowe nagrywanie map nie ma nic do rzeczy. Jeśli jest czysty laser, jest dobra proporcja partycji, to najnowsza mapa od razu zaskoczy i się zapisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2018 o 17:20, ElNinijo napisał:

jak wlozysz plyte po okolo  1-2 minurach (zalecam 2 bo najnowsze mapy dosyc dlugo sa odczytywane przez navi) jeden raz (ale tylko jeden) przycisnisz przycisk od wyjmowania plyty i napisz jaka jest reakcja

 

Po kliknięciu wysunięcia po dwu minutach płyta wychodzi i pisze coś w stylu „trwa wysuwanie płyty nawigacyjnej”, za moment na sekundę „sprawdzanie danych nawigacji” i tyle, mapy przynajmniej na miejscu są dopóki się nie wyłączy systemu. 

Edytowane przez nester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczenie lasera: tak jak napisał kolega @Krawcol82 nie zaszkodzi

nagraj jeszcze raz te mapy na innej plycie, generalnie zachowanie navi pownno byc takie:

1.wrzucasz plyte z mapami, navi probuje ja odczytac

2.jak navi poprawnie zacznie odczytywac dane z plyty to wyskoczy komunikat: czy zapisac dane na dysku twardym czy uzywac danych z plyty?

3.odpowiadasz zapisac na dysku twardym, po czym nastepuje proces instalacji

4.po okolo 1 minucie - 2 przyciskasz jeden raz przycisk od wyjmowania plyty dostajesz komunikat czy przerwac instalacje

5.Ty odpowiadsz ze nie i navi zostjae na ekranie instalacyjnym z widocznym paskiem postepu instalacji

6. pasek postepu instalacji dochodzi do konca i masz zainstalowana mape (prawie)

a) mialem przypadek ze pasek doszedl do konca niby mapa zainstalowala sie poprawnie a nie wyznaczal tras, musialem ponowic instalke z innej plyty i wtedy poszlo poprawnie ale to czasami takie rzeczy sie dzieja

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2018 o 09:58, ElNinijo napisał:

6. pasek postepu instalacji dochodzi do konca i masz zainstalowana mape (prawie)

Dodam że czasem ten pasek może się przewinąć kilka razy (tak jakby dla każdego pliku był osobny pasek postępu).

 

Ja miałem v13 i na nią wrzucałem v15. v14 pominąłem z powodu problemów z plikami dostępnymi w sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja map -jakichkolwiek

Do tej pory było wszystko ok. - po kupnie paska zainstalowałem soft 5238 by josi, instalowałem mapy v12, v13 i dopiero przy instalacji v14 instalacja doszła do około 70%. Próbowałem kilkukrotnie, ale nie wchodziła dalej. A teraz nawet jak próbuję wgrać starsze mapy to system, albo nie widzi płyt (pokazuje błąd cd/dvd), albo po kilku minutach gdy jest ok (mapa działa jak jadę) wyskakuje błąd płyty.

Laser powinien być raczej ok. - radio odtwarza oryginalne płyty dvd jak również nagrane (mam kilka koncertów, które działają bez problemu)

W tej chwili wygląda to tak:

1T0035680L H71 SW-Version 5238

Zastanawiam się czy możne kilkukrotne wgrywanie map skopało coś w sofcie?

1. czy wgrać od nowa soft (RNS510-5238A-josi-VIM-Testmode)

2. czy wgrać RNS510-5274-C6-josi - niw iem czym się różnią

3. czy wgrać mapę poprzez kartę sd

Nie mam kabelka i odpada jakiekolwiek kodowanie

Proszę o radę, w którym kierunku powinienem pójść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności