Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Czy mając radio 1T0 035 680 B z SW 0900, HW H04. Mogę odrazu załadować soft z my-gti 5274 lub 5269? Czy muszę najpierw jakiś niższy? Dziękuję i Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz od razu ale lepiej 4210a albo 5238 - jest to wystarczajace zeby sprawnie dzialalo navi z najnowszymi mapami.

Jak chcesz wrzucaj 5274 lub 5269 i podziel sie opiniami co i jak dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2018 o 17:44, nagdob napisał:

Nie ma. East Europe jest tylko na V13.

Właśnie wróciłem z Chorwacji na nieoficjalnej V15. Brakowało tylko jednego ronda w Słowacji. Zaliczyłem Istrie, Rab, Krk, Trogir. Bez braków i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nieoficjalnej V15, ani oficjalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mam 510 w wersji 6276 i mapy 8196, a chcę najnowsze. 

Czy wystarczy jedna płyta do 8515? 

Chyba mam v13, bo była zmieniana by była Chorwacja - (wtedy nie było jej na v15)

Edytowane przez H@M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Szybkie pytanko,

Mam RNS510 

DELIVER. PART  NR. 1T0035680D

HW-Version  H03

SW Ver. 3810

 MAP VER. HDD 8350

Radio ma odblokowane odtwaranie w czasie jazdy, i menu serwisowe, wiec ktos juz w nim grzebal kiedys pewnie.

 

Nie bardzo znam sie na versjach itd, moje pytania to:

 

1. jaka to wersja ABC ?

2. Jakie oprogramowanie mogę tam najnowsze wgrać i czy będę musial coś rekodowac interfejsem czy parktronic i nawigacja po wgraniu nowego softu bedzie dzialac od reki ?

3. jaką mapę mogę teraz tam wgrać , czy jak mapa V15 to robi roznice do jakiej wersji HW/SW czy po prostu kazda v15 bedzi dzialac ? czymusze mieć V15 dla softu 3810 itd itp.  ?

4. Czy są jakieś realne różnice w pracy oprogramowań nowszych od 3810

5. Czy moje radio moze rozladowywac akumulator po wgraniu nowszej wersji (ponoc bylo takie zagrozenie dla niektórych wersji H)

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Jeżeli odpowiedzi na te pytania juz byly na forum, a nie widzialem ich, przepraszam, proszę wskazać topic i doczytam.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. HW0003 wskazuje na wersje A

Ad. 2. Poczytaj kilka postów wstecz-masz tam wymienione właściwe softy... np post nr 3223 w tym temacie.

Ad. 3. Możesz wczytać najnowszą West Europe, ale najpierw musisz zmienić soft na modyfikowany, który we właściwy sposób podzieli dysk na partycje, bo masz pewnie dysk 30GB.

Ad. 4. Tak-poprawiony lektor, szybsze uruchamianie itp-też w temacie jest wszystko opisane.

Ad. 5. Zależy od wersji Gateway.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja już po zwycięskiej bitwie.

@artmin dziękuje za podpowiedz.

Pacjęt to 1T0 035 680 B z SW 0900, HW H04.

najpierw zaktualizowałem do "2680 factory" pobranej z my-gti, po aktualizacji trzeba kodowanie radia zrobić!  , następnie aktualizacja za radą kolegi @artmin do "5238 Modified" również z my-gti. Soft wgrał się elegancko po rozkręceniu napędu i  przeczyszczeniu lasera (wacik +IPA).

Mapy próbowałem wgrać mapy west v15 przy pomocy płyty "Platinium" i "Esperanza"(czy jakoś tak) za każdym razem był error dvd/cd. (czytałem ze "Verbatim" daje rade niestety w mojej okolicy brak).

Ostatecznie wgrywałem  west v15 kartą SD. Program Maps Tool 08b (metoda podobno uwala radyjka, ja miałem szczęście i działa), zrobienie karty i płyty według poradnika jest proste. Z dusza na ramieniu odczekałem 30 minut i stałem się szczęśliwym posiadaczem polskiego menu i nowych mapek.

Nie instalowałem najnowszego softu bo wyczyłałem ze robi problemy z wgraniem map i w opisie  jest napisane ze jest do radii C10/C12 (bałem się ryzykować)

Pozdrawiam

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 

Nagrałem dzisiaj płytę marki Verbatim ale nadal mam problem, mianowicie gdy wrzucam do radia to najpierw przez pare minut pisze "proszę czekać" potem wyskakuje okienko że błąd płyty a następnie zapytanie czy zainstalować dane z płyty i jest też komunikat głosowy żeby włożyć płytę nawigacyjną ale wychodzi błąd, co byś poradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymontować navi, zdjąć obudowę, wyciągnąć napęd, wyczyścić laser (ja używałem skinseptu, raz kolega mi dał jakiś spirytus w kieliszku i czyścilem patyczkiem higienicznym), zmontować wszystko do kupy i wczytać mapkę z DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję użyć do czyszczenia soczewki. Kosztuje grosze w aptece. 

1513440286384-326169977.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takiej płytce z szczotkami do czyszczenia napędów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zadziałała,ale inni odnotowali sukces?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, czuprus napisał:

A co sądzicie o takiej płytce z szczotkami do czyszczenia napędów ? 

Plytki czyszczące nie są polecane na forum. Polecamy ręczne czyszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czyszczenia jest osobny temat -

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Temat nagrywania był powielane na różne sposoby ale nie mogę znaleźć który by odpowiadał mojemu przypadkowi, mianowicie nagrałem dzisiaj jeszcze jedną płytę prędkością 2.4 x ale niestety bez poprawy ponieważ gdy wkładam płytę to napoczatku przez minutę wychodzi komunikat proszę czekać a potem wychodzi komunikat że jest nowa płyta ale potem wyskakuje błąd, co byście poradzili?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, czuprus napisał:

Dzięki wielkie.

Temat nagrywania był powielane na różne sposoby ale nie mogę znaleźć który by odpowiadał mojemu przypadkowi, mianowicie nagrałem dzisiaj jeszcze jedną płytę prędkością 2.4 x ale niestety bez poprawy ponieważ gdy wkładam płytę to napoczatku przez minutę wychodzi komunikat proszę czekać a potem wychodzi komunikat że jest nowa płyta ale potem wyskakuje błąd, co byście poradzili?

 

Poczytać wątek przynajmniej od 55 strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, 

wczoraj wreszcie się wziąłem za RNS 510 i wgrałem firmware do moje wersji "A" (H04 SW 1020) soft by josi via pab567 5238A (bez NO-Gateway-Update) z płyty CD (EMTEC)

a następnie wgrałem mapę VW V.15 z DVD+DL (Orion).

Jedno i drugie bez problemu. Wcześnie wyczyściłem soczewkę napędu CD/DVD płytą CD-Cleaner (z super miękką szczoteczką - czas 1.5 minuty) - płyta Made in Germany,

i sprawdziłem odtwarzanie DVD.

Inna sprawa … nigdy nie słuchaliśmy z żoną adnych płyt CD/DVD (soczewka z czasem matowi się od lasera - więc to naturalne, a często jest mylone z typowym zakurzeniem soczewki).

 

CZTERY UWAGI (może komuś się przyda a może nie ;):

 

1) Zmierzyłem pobór prądu w stanie czuwania (bez alarmu i centralnego zamka) = 20mA (po 30 min.)

2) Naładowałem porządnie akumulator (przez ok. 10 godzin prądem ~1A).

3) Podłączyłem miernik cyfrowy (woltomierz) kontrolując z kabiny napięcie na klemach akumulatora (przewody pod zamkniętą maską, aby nie świeciły zegary).

4) Podłączyłem klemy od prostownika do akumulatora - w razie czego (gdyby napięcie akumulatora znacznie spadło - <12V). 

 

I na koniec DWIE sprawy. Zainteresowałem się "szumem" pochodzącym z RNS 510  po wyłączeniu zapłonu … gdyż wcześniej (jakoby?) tego NIGDY nie słyszałem (!?)

1) Są dwa (2) szumy. Od wentylatora i od dysku twardego. Ten pierwszy po intensywnej pracy wyłączył się w okresie 10 min. m(wtedy i drugiego nie słyszałem).

     UWAGA: otwarcie drzwi kierowcy (od strony pasażera nie sprawdziłem) z "automatu" niejako uruchamia ten wentylator (czas pracy po tych 10 min. był ok 1 min.

                     tj. kiedy RNS nie jest nagrzany, otwarcie drzwi inicjuje pracę wentylatora RNS-a na czas 1 min.

2) Kodowanie Navi - Kanał 37: JEST "00000400040000020000" a było "000004000400000200" (dwa zera więcej, tj.  dodany dziewiąty bajt).

    9 bajt: "Standardowy system parkowania & wizualizacji aut. wg CAN"

 

PS.

Obraz z kamery jak był tak jest. Kierownica wielofunkcyjna też działa. Samochód Tiguan z czerwonymi zegarami.

 

EDIT:

NIE jest tak pięknie jak się wydawało. Wprawdzie po prawej stronie 3-ramiennej kierownicy przyciski działają, i po włączeniu RNS-a pojawia się menu AUDIO oraz NAVIGATION, ale wejść w nie (przyciskiem OK) już NIE mogę (czyli np. w menu AUDIO nie mogę sterować wyborem listy/stacji). A po lewej stronie brak jest niestety sterowania głośnością radia.

 

Podjęta (-e) próby zmiany kodowania j.w. NIE powiodły się. Podczas "nowego" długiego kodowania pojawia się Błąd 31 (wartość niedozwolona). Zamieszczam błąd i oryginalne kodowanie. Nie zwracajcie uwag na 0C na fotce … To była próba. Normalnie jest tam - jak pisałem 00 (dodany 9 bajt - a było ich tylko 8 …) i jest kodowanie 10-bajtowe, a było 9-bajtowe. I tego 9-Bajtu nie jestem w stanie się pozbyć (lista wyboru nie pozwala na to).

W jaki sposób mogę to kodowanie zmienić? Czy to nie jest tak, że pomoże tylko wymiana Gateway na "S"? … bo tak to sugeruje ostatnie zdjęcie!

Poniżej podaję jeszcze kodowania (Gateway "L" - jak pisałem - NIE aktualizowałem), Multi-kierownicy, MFA+ oraz Nawigacji. Poza wspomnianą nawigacją pozostałe 3 kodowania są identyczne jak przed update. Nie mam optycznego systemu parkowania/wizualizacji (grafiki OPC) … a tylko kamerę cofania.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Adresse 16: Lenkradelektronik        Labeldatei: DRV\1K0-953-549-MY8.lbl
   Teilenummer SW: 1K0 953 549 BP    HW: 1K0 953 549 BP
   Bauteil: J0527           752 0101  
   Codierung: 0002002
   Betriebsnr.: WSC 01324 785 00200
   VCID: 010E1D2B581AAD3652-8054

   Subsystem 1 - Teilenummer: XXXXXXXXXXX 
   Bauteil: E0221           002 0010

Kein(e) Fehlercode(s) gefunden.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adresse 17: Schalttafeleinsatz        Labeldatei: DRV\1K0-920-xxx-17.lbl
   Teilenummer SW: 5N0 920 870 C    HW: 5N0 920 870 C
   Bauteil: KOMBIINSTRUMENT VDD 2422  
   Revision: V0004000    Seriennummer: VWX7Z0H43N90JV
   Codierung: 0007104
   Betriebsnr.: WSC 46954 067 57207
   VCID: 306888EFA330F4BEED-8064

Kein(e) Fehlercode(s) gefunden.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adresse 19: Diagnoseinterface        Labeldatei: DRV\1K0-907-530-V3.clb
   Teilenummer SW: 1K0 907 530 L    HW: 1K0 907 951 
   Bauteil: J533  Gateway   H07 0052  
   Revision:   H07 01    Seriennummer: 090508F1000217
   Codierung: F9837F064042026002
   Betriebsnr.: WSC 01324 785 00200
   VCID: 306888EFA330F4BEED-8064

Kein(e) Fehlercode(s) gefunden.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adresse 37: Navigation (J0506)       Labeldatei: DRV\1T0-035-680.clb
   Teilenummer SW: 1T0 035 680 L    HW: 1T0 035 680 A
   Bauteil: RNS-MID       H04 5238  
   Revision: AB001001    Seriennummer: VWZ6Z7H9118090
   Codierung: 00000400040000020000
   Betriebsnr.: WSC 01324 785 00200
   VCID: 377AB3F3865E2386AC-8062

Kein(e) Fehlercode(s) gefunden.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fehler_31_Wertbereich_ungültig-Codierung_nicht_akzeptiert.png

RNS510_Ori_kodowanie.png

 

NOWY_kod.png

RNS510-Mój-GATEWAY_1K0.907.530.L_HW_1K0.907.951.jpg

Edytowane przez leotdipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może soft uwalony?

DVD z filmami czyta? CD Audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam sofy 4120a wszystko działało pół roku Ok teraz radio nie wlancza się ze stacyjką i odwrotnie, wgrałem nowsze oprogramowanie i  padł mi aku, wgrałem ponownie 4120a i nadal nie wlancza mi się ze stacyjka, co to może być ?

co z aku to zobaczę rano czy nadal padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności