Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lysy78_03 napisał:

Wyczyścić laser. Tylko tyle. 

Wiąże się to pewnie z  wyciaganiem i rozbieraniem urządzenia? Jesli tak to odpada- brak zdolnosci manualnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest poradnik na forum.To proste.Ew nagrywaj na inne płyty, ale to b.mała szansa powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Państwa

Posiadam volkswagena o fabrycznym radiu numer RNS 510. Problem tkwi z aktualizacją map w nawigacji.  
Po wejściu w ukryte menu wyświetla się informacja o nawigacji, oraz o mapach co najważniejsze, która podaje mi że "Map version HDD  8117".
Potrzebuje przede wszystkim pomocy w odczytaniu tego kodu, czyli  roku tych map. 
Kod 8117 mam rozumieć że jest to 81 dzień 2017 r. ? 

Kolejną kwestią i liczę tutaj na wyrozumiałość,  jak powinien wyglądać zapis płyty z nową nawigacją ?

Z góry bardzo dziękuje za pomoc 

By marcin_pesel,

temat połączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8117 to wersja chyba V11, mniej więcej z 2013/2014r. Więc są już nowsze mapy.

Wystarczy poszukać sobie na google.pl ?

Poza tym na wszystkie pytania masz odpowiedzi na forum (linków do map u nas nie znajdziesz)-wystarczy użyć wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2018 o 09:50, artmin napisał:

No wlasnie mniej. Juz trzy auta zrobilem przez karte sd.

OK a na jakiej wersje map tool robiles v15? Da sie w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nigdy nie zadziałało i zawsze musiałem od nowa soft wgrywać. Nie pojawiał się nigdy ekran że odnalazło na płycie poprawny plik SWL. Tylko zatrzymywało się na ekranie Searching SWL CD Image....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, od wersji V14 nie dziala map tool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego ale 100km odemnie i on robil na v15. Ja zrobilem tak jak on i lipa nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ellah napisał:

OK a na jakiej wersje map tool robiles v15? Da sie w ogole?

2.0.2 albo 2.1.3 - w tej chwili nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakie znacie sprawdzone metody wgrania V15 mapy ? 

Map tool ? Karta sd płyta itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty laser i dvd.

Zawsze tak wgrywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka postów od początku, to znajdziesz informacje jak nagrać taką płytkę. 

W skrócie: najniższa możliwa prędkość nagrywania + dobrej jakości płyta DVD+DL lub DVD-DL.

Istotne jest przy nagrywaniu zaznaczyć Booktype na DVD ROM. Wtedy po wrzuceniu płyty do odtwarzacza, radio myśli że ma normalną płytkę i odczyt przebiega bez problemów. 

Twoja mapa jest z 27.1.2014 V11.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgralem u siebie z dvd-dl. u dwoch kolejnych tez z dvd. u trzech nastepnych poszlo z sd bo z dvd sie zacinalo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program polecacie do nagrywania takiego rodzaju płyt ?

Mam już taką płytę nagraną i miała być super jakość ale niestety radio nie czyta płyty. Słyszałem że najlepsza firma płyt to Verbatim, zgadzacie się z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest czysty laser, to z każdej płyty odczyta. Ja używałem najczęściej Emtec, ale nagrywałem też Sony i Verbatim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapis plików jest w porządku ?

IMG_20180705_181544.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie to jak powinna nazywać się płyta ? Bo wiem że to jest ważne i może coś pomyliłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, czuprus napisał:

Jaki program polecacie do nagrywania takiego rodzaju płyt ?

Mam już taką płytę nagraną i miała być super jakość ale niestety radio nie czyta płyty. Słyszałem że najlepsza firma płyt to Verbatim, zgadzacie się z tym ?

imgburn oraz verbatim.

wroc do czytania tego watku - juz wiekszosc Twoich pytan byla wyjasniania (i to kilka razy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się znaleźć wszystko czego szukam w tym stosie stron i informacji, a tymczasem dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, 

wczoraj wreszcie się wziąłem za RNS 510 i wgrałem do moje wersji "A" (H04 SW 1020) soft by josi via pab567 tj.firmware 5238 (NO-Gateway-Update) z płyty CD (EMTEC)

a następnie wgrałem mapę VW V.15 z DVD+DL (Orion). Program ImgBurn (szybkość nagrywania x1). DVD+DL - zamknięcie księgi dla DVD-ROM.

Jedno i drugie bez problemu. Wcześnie wyczyściłem soczewkę napędu CD/DVD płytą CD-Cleaner (z super miękką szczoteczką - czas 1.5 minuty) - płyta Made in Germany,

i sprawdziłem odtwarzanie DVD.

Inna sprawa … nigdy nie słuchaliśmy z żoną żadnych płyt CD/DVD (soczewka z czasem matowi się od lasera - więc to naturalne, a często jest mylone z typowym zakurzeniem soczewki).

 

CZTERY UWAGI (może komuś się przyda a może nie ;):

 

1) Zmierzyłem pobór prądu w stanie czuwania (bez alarmu i centralnego zamka) = 20mA (po 30 min.) po zainstalowaniu firmware 5238 = 20mA.

2) Naładowałem porządnie akumulator (przez ok. 10 godzin prądem ~1A).

3) Podłączyłem miernik cyfrowy (woltomierz) kontrolując z kabiny napięcie na klemach akumulatora (przewody pod zamkniętą maską, aby nie świeciły zegary).

4) Podłączyłem klemy od prostownika do akumulatora - w razie czego (gdyby napięcie akumulatora znacznie spadło - <12V). 

 

I na koniec DWIE sprawy.

Zainteresowałem się "szumem" pochodzącym z RNS 510  po wyłączeniu zapłonu … gdyż wcześniej (jakoby?) tego NIGDY nie słyszałem (!?)

1) Są dwa (2) szumy. Od wentylatora i dysku twardego. Ten pierwszy po intensywnej pracy wyłączył się w okresie 10 min. (drugiego nie słyszałem).

     UWAGA: otwarcie drzwi kierowcy (od strony pasażera tego nie sprawdzałem) z "automatu" niejako uruchamia wentylator RNS-a (czas pracy ok. 1 min.-  po tych 10 min.)

                    Szum od dysku słyszałem, kiedy jeszcze RNS nie był nagrzany, i trwało to dość długo (nie czekałem jednak na pomiar czasu).

2) Kodowanie Navi - Kanał 37: JEST "00000400040000020000" - było "000004000400000200" (dwa zera więcej, tj.  dodany dziewiąty bajt)

    9 bajt: "Standardowy system parkowania & wizualizacji aut. wg CAN"

 

PS.

Obraz z kamery jak był tak jest i teraz. Kierownica wielofunkcyjna też działa. Radio działa. Nie sprawdzone jedynie kierowanie Navi z zegarów (menu na zegarach jest - po włączeniu Navi). Samochód Tiguan z czerwonymi zegarami.

Edytowane przez leotdipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności