Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za pomoc.

W końcu udało się wgrać mapy v 15. Ale nie obeszło się bez demontażu rns-a i czyszczeniu soczewki. Po wyczyszczeniu instalacja poszła bez problemu z płyty TDK dvd+r dl. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś dla podróżujących  do Chorwacji czy Ukrainy :)

Mapy zawarte w CD_8517 są importem z BMW. U mnie bez problemu działają.

Date: 9.8.2017
db: EEU (2017Q1)
Area: East Europe
Subarea: East
Customer Version: V15
Customer: 1627386751
Customer Info: VW
Features: V10
TPD: 2015050002
SVD: EDB_20150513
TMC: 20150318
Phoneme: Navteq

Bulgaria, Belarus, Croatia, Estonia, Finland, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Norway, Poland, Romania, Russia, Sweden, Slovakia, Ukraine

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gateway z literka L i dokładany

Mam gateway z literka L i dokładany rns510 z softem SW VERSION 5274 

Rozladowuje mi się aku. Pobór prądu mam 0.17A czy to jest wina radia czy coś innego? Mój gateway jest odpowiedni do tego radia?

20180519_134823.thumb.jpg.8279f279f1bbf035e6ffa3175863a419.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1T0035680L to nie jest kod Gatewaya.

Tak czy inaczej w modelu z 2011r powinieneś mieć już wystarczająco wysoki model Gateway, żeby nie rozładowywał się aku. Pobór sprawdź 30min od wyłączenia navi.

Być może masz już stary aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hans22 napisał:

20180519_134823.thumb.jpg.8279f279f1bbf035e6ffa3175863a419.jpg

Panienko Przenajświętsza od pompowtrysków. Co ty masz na tych dekorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82 wiem, że to nie jest kod gatewaya. Kod zczytany został vcdsem i tam na końcu bylo L. Pobór prądu mierzyłem przez około 40 minut na zamknietych zamkach i dodatkowo też srubokretem zatrzasnalem zamek od maski żeby czujnik otwarcia nie pokazywał otwartej maski. 

Miernik cały czas pokazywał 0.17A akumulator wygląda na nowy, poprzedni właściciel twierdził że na zimę wymieniał a jak rozkodowalem datę produkcji to wychodzi na bodajże 12 tydzień 2017. Więc zgadzało by się. 

 

 

A co mam na dekorach? Coś jakby alcantara. Robił to poprzedni właściciel ja nie chce tego zrywać bo wg mnie nie wygląda najgorzej ???

20180519_161702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór nie powinien przekraczać 0,02A. Masz dynaudio?

 

image.thumb.png.eb26045f710f9401b1d7e9681ad3238a.png

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Standardowe audio mam.

 

 

EDIT:

problemem okazała się kamera cofania. nie była podłączona po zapłonie tylko była aktywna cały  czas.

Edytowane przez Hans22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj też dołączyłem do szczęśliwego grona posiadaczy mapy V15 ;)

Zastanawiam się tylko czy mi nie wyssie akumulatora, bo skorzystałem z softu 5238 by Josi 60\35\5 dla dysków 30GB.z updatem gatewaya 

Navi fabrycznie wersja "A". Gateway CAN, wersja "E" z firmware H080. Na jakimś zagranicznym forum doczytałem że problem był w autach do MY07. Ja mam 08, więc liczę że będzie dobrze. 

Znalazłem też info że bramka CAN "E" jest wadliwa do wersji softu 0048 włącznie, ale ile w tym prawdy, to nie wiem. 

Może ktoś miał podobną do mnie konfiguracje i się wypowie ? 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z forum pisali, że gateway w wersji E jest wystarczający.

Ja natomiast w poprzednim B6 miałem gateway w wersji C, navi z dyskiem 30GB i nie wchodziłem już powyżej sw4120A, bez aktualizacji gateway. Ale w tamtym pasku skończyłem na mapie z 2014r, bo wtedy go sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakby E był wystarczający, bo kierownica aż się prosi o multifunkcję  ;) 

Chciałem wgrać 4120A, ale jakoś nie znalazłem wersji z podziałem partycji 60/35/5, a nowsze mapy robią się już tylko większe 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mariuszz napisał:

Dobrze by było jakby E był wystarczający, bo kierownica aż się prosi o multifunkcję  ;) 

Chciałem wgrać 4120A, ale jakoś nie znalazłem wersji z podziałem partycji 60/35/5, a nowsze mapy robią się już tylko większe 

 

Mam 4120A i najnowsze mapy, dużo muzyki i wszystko działa bez problemów. Ale podziały nie wiem jakie są

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtych czasach nie potrzebowałem innych podziałów partycji.

Tak czy siak 5238 będzie sprawować się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czym konwertować POI np z GPX do DB3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Posiadam vw cc(2013). Zaczęło  mnie już trochę irytować brak aktualnych map.Nie mam pojęcia z którego roku są wgrane akualnie.Naczyłem się trochę odnośnie tego ale dalej mam obawy czy poprzez ingerowanie samodzielne w system (nie umiejętne próby z mojej strony) nie wysypią jakiś plików , które zaburzą działanie np: kamerki cofania , parktroniców itp.Pytanie kieruję to do kogoś co już takiego robił .Dodam mam już aktualne mapy do tego modelu .Proszę o jakieś porady fachowców od rns510 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli boisz się czegokolwiek samemu robić w navi, to jedź do fachowca.

Bo tyle się nauczyłeś, że niczego się nie nauczyłeś, skoro nie potrafisz sprawdzić, jaką masz wczytaną mapę.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Pacjent to CC z 2012 roku. Mapy nieaktualizowane od samego początku. Ostatnio zacząłem więcej jeździć i zaczyna mnie denerwować bezużyteczny wyświetlacz z którego praktycznie nie korzystam ze względu na nieaktualne mapy. Chciałbym zaktualizować mapy do najnowszej wersji (z 2017 lub 2018) i teraz mam pytania (coś poczytałem o tym):

- czy do tej wersji nawigacji podejdą najnowsze mapy na zasadzie plug&play (wkładam płytę i robię aktualizację) czy muszę grzebać w systemie (gateway etc) ?

- jeśli podejdą najnowsze mapy czy ktoś może mi podać link z instrukcją jak to zrobić krok i skąd ściągnąc materiały ?

- ewentualnie czy ma ktoś płytkę i mapy którymi mógłby się podzielić (oczywiście za stosowną odpłatnością). 

W zdjęciach dane systemowe na temat posiadanej wersji. 

Uprzejmie dziękuje za podpowiedź. 

IMG_3995.JPG

IMG_3996.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę z mapa wrzucasz i masz pytanie czy używać czy instalować. Wybierasz instalować i tyle.

Na twoim zadziala bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Czyli wersja V15 podejdzie.

Może i głupie pytanie ale zadam. Można zainstalować wersję WEST i EAST czy jedną albo drugą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna albo druga. Np instalujesz WEST a EAST używasz wtedy z DVD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności