Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

a soft lepiej nagrać na płycie CD czy DVD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf90 napisał:

a soft lepiej nagrać na płycie CD czy DVD ??

zdecydowanie CD, szerzej wypalana spiralna ścieżka płyty.

Nie zapomnij o akumulatorze. Jeśli słaby podładuj, a jeśli
b.słaby to lepiej online podłączyć prostownik (zanik napięcia
podczas flashowania zakończy się Errorem update).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawny laser przeczyta i to i to.Zrobisz upgrade,za chwilę mapy.Na 1 wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2018 o 17:37, Sility napisał:

Cześć,

Kilka razy robiłem upgrade softu i map i nigdy nie miałem problemu, aż do dziś :(

Wersja 80H mam/miałem SW 4120 podnosiłem do AU_FW_5238_90_5_5.iso pobrane z oficjalnej strony VW

Map już nie zdążyłem zaktualizować 8348->8515

Po wciśnięciu SETUP+EJECT+* po 30 sek lekko przygasa i nic się nie dzieje, nie chce oddać płytki CD... złośliwiec

Co robić?

Pozdrawiam Sil

RNS510 uratowany, śmiga wersja 5238 i mapy 8515, usterka uszkodzony laser, który przerwał zapis w trakcie upgrade i rozłożył NAVI na głucho, bez odpowiedzi nawet przez VAG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następującą wersje mojego RNS :

IMG_20180115_071103.thumb.jpg.3ae9d5a5f37175d8f1dcc3b401241a75.jpgIMG_20180115_071058.thumb.jpg.c5c534db32e63f6bc20951364e264de3.jpg

Czy mogę wgrać mapę v14.8477 lub czy mogę wgrać od razy mapę 15 8515 West Europa 2018 + Maps-tool 2.0.2 i może użyć tego "maps tool" i wgrywać mapę v15 z karty sd.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. East Europe jest tylko na V13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich forumowiczów.

Na wstępie chciałbym podziękować za okazaną pomoc z ogarnięciem wgrania odpowiedniego softu i map Koledze ElNinijo, wielkie dzięki :-)

Skoro już soft i mapy mam wgrane to podzielę się swoimi doświadczeniami, może komuś to pomoże. Mój RNS, okazało się, że jest uczulony na płyty CD/DVD marki Verbatim, TDK, Esperanza (lasera nie czyściłem, brak czasu oraz chęć szybkiego uaktualnienia RNSa). W akcie desperacji soft (5238) wgrałem na to co miałem jeszcze pod ręką, DVD-R SONY i o dziwo poszło za pierwszym strzałem, bez zająknięcia (nagrane na płytę tak jak poprzednie programem ImgBurn). Mapy (V15 West 8515) z uwagi na to, iż nie miałem DVD+R DL Sony wgrałem przy pomocy karty EMTEC Micro SD HC 16 GB i płyty DVD-R SONY (przygotowane programem maps-tool-0.8b), poszło bez najmniejszych problemów. Dodatkowo w ramach ulepszeń za pomocą VCDSa, zmieniłem szatę graficzną RNSa na Sportsline (dla mnie kolorystyka miła dla oka).

Nie mam wyświetlania graficznego klimatronika na panelu ale to chyba wina starszego panelu od klimy, mam jedną diodę na przycisku do obiegu zamkniętego a z tego co wiem powinny być dwie i wtedy grafika klimy pojawia się na RNSie.

Mankamentem nowego softu jest to (w moim przypadku), iż pomimo ustawionego maksymalnego podświetlenia,  ekran RNSa w nocy dla mnie jest zbyt ciemny (na starym sofcie było ok), a po wybraniu podświetlenia "ciemny" to praktycznie nic na nim nie widać. Jedynym rozwiązaniem jest świecenie lampką w czujnik natężenia światła ale jest to kiepskie rozwiązanie. W związku z tym problemem mam pytanie do Was, czy jest jakiś patch do softu, który modyfikuje jasność ekranu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy po aktualizacji softu jest mozliwe że zmienila sie konfiguracja resetowania nawigacji ?? Bo nie moge wgrac map bo wcześniejsza kombinacja nie uruchamia resetu nawigacji 

Edytowane przez raf90
Nieaktualne, ogarniete ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś patch do softu, który modyfikuje jasność ekranu? 

Ma ktoś oprogramowanie do edycji softu do RNSa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktos taki problem ze przy wgrywaniu map z karty sd wszystko ladnie przeszlo a pozniej sie okazalo ze mapy sie nie wgraly i pisze wloz plyte dvd ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w piekle ..., romantyzm instalacji map z kart sd

Nagraj mapy na plycie dvd-+r dl i instaluj z plyty pomoze CI to uniknac problemow, których zalażka wlasnie doswiadczasz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram.Od kilku lat instaluję tylko z płyty.Problemy z czytaniem rozwiązałem czyszcząc laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak zmienić booktype w imgburn bo dla nagrywarki samsunga nie moge zmienic ? Albo jaki program do nagrania plyt polecacie zeby zmienic booktype z plyty dvd+r dl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie twoja nagrywarka nie obsługuje bitsettingu,rada zmienić nagrywarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie mogłem u siebie booktype zmienić, a nagrywałem zawsze obraz płyty i w kilku nawigacjach mapy szły... jeśli nie szły, to trzeba było wyczyścić laser i... szły mapki jak ta lala :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf90 napisał:

Miał ktos taki problem ze przy wgrywaniu map z karty sd wszystko ladnie przeszlo a pozniej sie okazalo ze mapy sie nie wgraly i pisze wloz plyte dvd ??

No to włóż płytę. Miałem podobnie z v14, poszło z karty ale nie było map. Po włożeniu płyty coś tam sobie pomielił i poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Ostatnio wgrywałem koledze i za pierwszym razem było 'complete' a map nie było. Więc drugi raz i to samo, a ciągle wołał włóż płytę. Więc włożyliśmy płytę z v15 i nagle okazało się że mapy są wgrane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności