Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz starą navi rns510, to bezpieczniej będzie wgrać 4120A. Będzie polski lektor, soft jest stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, neek napisał:

Czy przy instalacji softu 4120A bede musial od nowa kodować RNS'a? (Wyczytałem coś takiego w watku, ale chciałbym sie upewnic)

Ja musiałem. Ale skopiuj sobie przed aktualizacją i później wklej kodowanie.

Edytowane przez mientki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, ma ktoś dostęp do sprawdzonego softu 4120A ? Nie chciałbym wgrywać czegos przypadkowego z chomika.. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum my-gti może coś odnajdziesz-tam masz dokładne opisy, co każdy soft posiada, co zostało w nim uaktualnione itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Posiadam fabrycznie rns510. Poprzedni właściciel już najwidoczniej coś grzebał w nawigacji bo soft jest wyraźnie nowszy. Moje pytanie jest takie. Jakie najnowsze mapy mogę zainstalować no i jaką kartę pamięci obsłuży ta navi. Sprzętowo chyba SD 2gb ale soft powinien widzieć też SD 8gb.

Dziwna sprawa z oznaczeniem. Na naklejce jest B, a w sofcie już L

 

obraz.thumb.png.fc4fae4a488a79a8cc5e8c45ef949ec8.png

 

Edytowane przez adamw336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty widział by gdyby HW było 04 I w górę. A że zmiana litery na L to tak jest ze wygrywając te wyższe softy to zmieniają literkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czym rożni się wersja 5238 czysta od 5274 mod .Nie chodzi mi o to co było modyfikowane ,tylko czym ogólnie się różnią? I co to ten DAB 

ps. Mam wersje L  z tzw.gwiazdką czyli LED i obecnie mam wgrany 5238 i v15. Zastanawiam się czy wgrywać 5274?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno 5238 jest najlepszy... wiec nie wiem czy jest sens zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być powodem że po aktualizacji z 3930 na 4120a nawigacja nie chce do mnie mówić? :gathering:

Wszystko działa, muzyka, sterowanie, mfa, nawi pokazuje drogę tzn prowadzi ale nic nie mówi. Komunikaty nawi w opcjach są włączone, próbowałem robić głośniej. Kodowanie wydaje się być ok. Nie mam pojęcia gdzie jeszcze szukać. Na 3930 i mapie 8515 działało ale ten dziwny bełkot przy zjazdach z rond itp wkurzały a teraz sobie polepszyłem bo nie gada nic :D

Pomoże ktoś? o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki typ lasera/napędu mam kupić do RNS510 auto z 2011r. bo widzę że jest parę rodzajów: SF-HD8, SF-HD4??

Czy zna ktoś jakiś punkt w Tarnowie lub okolicach w którym można dokonać wymiany lasera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zadał sobie trochę trudu i cofnął posty o jedną stronę, to masz tam informacje, których szukasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały problem w moim passacie. Zaktualizowałem moje rns 510 do 4120A, wszystko działa dobrze, odczytuje piosenki z karty sd, otwiera filmy itd.

Problem wystepuje czasem i polega na niewykrywaniu radia przez komp pokładowy. Czasem po uruchomieniu silnika radio włącza się automatycznie, a czasem nie i muszę je uruchomić "z guzika". Podobnie przy wyłączaniu samochodu, po wyjęciu kluczyków radio automatycznie się wyłącza ale czasem pozostaje włączone i muszę wyłączyć je z guzika. kiedy radio samo się nie wzbudzi to komp pokładowy go nie wykrywa(nie wyświetla zakładki audio/navi i nie działają przyciski na kierownicy sterujące radiem), ale czasem podczas jazdy komp nagle wykrywa radio i wszystko wraca do normy, czasem też podczas jazdy komp pokładowy 'gubi" radio...

Jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

W moim radyjku w końcu siedzi najnowsza mapa. Trochę mi zeszło bo czekałem na kabel aby zgrać kodowanie (na wszelki wypadek) , następnie zmiana softu z 1120 (Navi typ B) na 4120a (poszło bez problemu) a potem wgranie mapy. Zakupiona nie chciała pójść w ogóle a wypalona przeze mnie poszła od razu, chociaż wypalałem jeszcze raz bo w czasie kopiowania wyskoczył błąd DVD. Zacząłem z TDK a skończyłem na Verbatim.

@Wojti77 - wielkie dzięki za pomoc i udostępnienie czego trzeba :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest możliwość ściągnięcia nowszej mapy na Chorwację ?

obecnie mam v13

czy jest sens wgrywać v14? 

Zalezy mi bardzo na mapie do Chorwacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V14 east.Zawsze warto mieć nowe.Chorwaci sporo dróg budują:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V14 east nigdy nie została oficjalnie wydana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wektor napisał:

V14 east.Zawsze warto mieć nowe.Chorwaci sporo dróg budują:-)

 

2 godziny temu, ElNinijo napisał:

V14 east nigdy nie została oficjalnie wydana

No właśnie i co w końcu?

wgrywac czy nie ma sensu?

Edytowane przez Michus1505733178
Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kraju do którego jedziemy zawsze jest dobrze mieć jakąś mapę niż żadną

Mapa nazwa przez kogoś v14 east to tak naprawdę przerobiona mapa z bmw z zeszłego roku

I jeżeli ja bym jechał do Chorwacji to bym tej mapy użył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Ostatnio sie pochwaliłem instalacja softu oraz mapy (4120a oraz V15)i to śmiga jak trzeba. Jednak jest delikatny niedosyt bo nie aktywowało mi się DVD free czyli mam nadal czarny screen podczas jazdy.

Zapodałem wiec swl_vim by Josi (plik 156kb) jednak instalacja nie ruszyła z powodu, którego widzicie na screen-ie.

Nie za bardzo mam chęć na wgrywanie nowszego softu i kolejnej instalacji bo różnie to bywa.  Nie chciałbym niczego sknocić. Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Tutaj jeszcze coś znalazłem ale nie ma pewności na którym sofcie to działa.

IMG_6847.JPG

Edytowane przez JP_Jaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trzebaby wymusić update softu bo jak widać jest to ta sama wersja softu i chyba dlatego nie chce wgrać.

Wciśnij SETUP + EJECT+ guzik obok EJECT. Wrzuć potem płytę z softem i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności