Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mp3vodtwarzam z karty SD. Filmów na navi nie oglądam-kiedyś testowo wsadziłem tam ori DVD z filmem i odtwarzał.

Napęd zmieniłem, bo czyszczenie nic u mnie nie dawało-nie mogłem wczytać map ani softu. Ale teraz bym nie kupował całego napędu, tylko sam laser-jest tańszy o połowę i łatwy w wymianie :-)

Kupiłem na allegro od firmy ze Szczecina-linków już nie posiadam, to było ok 300zł.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z wgraniem mapy rozwiązany :-)

Kupiłem płytę czyszczącą na mokro Vivanco, zapodałem kropelkę alkoholu izopropylowego na jedną z dwóch szczoteczek na płycie (alkohol w zestawie), włożyłem płytę do  RNS'a i dwa razy puściłem dwuminutowy utwór muzyczny przy którym płyta pracuje. Zarzuciłem płytę DVD z mapą i zostawiłem samochód z włączonym radiem i kopiującą się na dysk mapą. Przyszedłem po dwóch godzinach, radio było oczywiście wyłączone. Odpaliłem - na ekranie żadnych komunikatów. Wyciągnąłem płytę z mapą i sprawdziłem czy mapa się wgrała na dysk - okazało się, że jest :-) Mapa 8515 siedzi na twardzielu i nawiguje, są też POI do wyboru. Jedyne co zwraca moją uwagę to fakt, że po wciśnięciu przycisku kompasu w prawym górnym rogu mapy powinno pojawić się chyba okno z liczbą wykrytych satelitów, a u mnie jest on wyszarzony i nie działa. 

Aha, tryb serwisowy dalej niedostępny - tak jak napisałem wcześniej wchodzi tylko w drugie okno z FM, AM i info o wersji. Trochę mnie to wkurza, ale lepiej mieć działającą mapę niż tryb serwisowy. Ktoś może podpowie mi co zrobić, żeby trzecie okno trybu serwisowego powróciło z zaświatów?

Podsumowując - wielokrotne powtarzanie o konieczności wyczyszczenia soczewki lasera w przypadku problemów z odczytem płyty z mapą ma sens. U mnie płyta DVD-R DL Verbatim, Alcohol120% i płyta czyszcząca Vivanco pozwoliły na wgranie mapy West v15 8515 na dysk.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wgrywaniu mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jaxa napisał:

Problem z wgraniem mapy rozwiązany :-)

Kupiłem płytę czyszczącą na mokro Vivanco, zapodałem kropelkę alkoholu izopropylowego na jedną z dwóch szczoteczek na płycie (alkohol w zestawie), włożyłem płytę do  RNS'a i dwa razy puściłem dwuminutowy utwór muzyczny przy którym płyta pracuje. Zarzuciłem płytę DVD z mapą i zostawiłem samochód z włączonym radiem i kopiującą się na dysk mapą. Przyszedłem po dwóch godzinach, radio było oczywiście wyłączone. Odpaliłem - na ekranie żadnych komunikatów. Wyciągnąłem płytę z mapą i sprawdziłem czy mapa się wgrała na dysk - okazało się, że jest :-) Mapa 8515 siedzi na twardzielu i nawiguje, są też POI do wyboru. Jedyne co zwraca moją uwagę to fakt, że po wciśnięciu przycisku kompasu w prawym górnym rogu mapy powinno pojawić się chyba okno z liczbą wykrytych satelitów, a u mnie jest on wyszarzony i nie działa. 

Aha, tryb serwisowy dalej niedostępny - tak jak napisałem wcześniej wchodzi tylko w drugie okno z FM, AM i info o wersji. Trochę mnie to wkurza, ale lepiej mieć działającą mapę niż tryb serwisowy. Ktoś może podpowie mi co zrobić, żeby trzecie okno trybu serwisowego powróciło z zaświatów?

Podsumowując - wielokrotne powtarzanie o konieczności wyczyszczenia soczewki lasera w przypadku problemów z odczytem płyty z mapą ma sens. U mnie płyta DVD-R DL Verbatim, Alcohol120% i płyta czyszcząca Vivanco pozwoliły na wgranie mapy West v15 8515 na dysk.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy wgrywaniu mapy.

u mnie ta płyta niestety nic nie pomogła dopiero rozkrecenie radia i mechaniczne czyszczenie... jest tez tam lusterko pod soczewka i ono bylo zakurzone płyta tego nie wyczyści :)

2 godziny temu, Krawcol82 napisał:

Mp3vodtwarzam z karty SD. Filmów na navi nie oglądam-kiedyś testowo wsadziłem tam ori DVD z filmem i odtwarzał.

Napęd zmieniłem, bo czyszczenie nic u mnie nie dawało-nie mogłem wczytać map ani softu. Ale teraz bym nie kupował całego napędu, tylko sam laser-jest tańszy o połowę i łatwy w wymianie :-)

Kupiłem na allegro od firmy ze Szczecina-linków już nie posiadam, to było ok 300zł.

laser sam okolo 150zł tylko jaka pewność że będzie dobry :P może ktoś też laser wymienił i sprzedaje trafiony :P w mieście obok 20km ma takie nowe napędy całe po 350zł ale jak się w końcu udało mapę wgrać to nie wymieniałem... a na teledyskach aż tak mi nie zależy :P grunt że mapa siedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja cały czas mam na myśli nowy napęd i nowy laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz namiary na sam nowy laser? nie caly naped i jaki koszt ? :)

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na allegro były wystawiane-musisz poszukać. Ja, od kiedy wymieniłem napęd u siebie, nie interesowałem się tematem.

Z tego, co pamiętam tam chyba siedzi laser sf-hd8. Jeśli ktoś się lepiej orientuje, niech mnie poprawi.

Na popularnym polskim portalu aukcyjnym jest taki jeden nowy laser za 89zł, a drugi za 130zł ;-)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad zmianą RCD510 w moim B7 na RNS510, jak myślicie warto?

No i mam dylemat- jaką wersję RNS 510 kupić?

Macie jakieś sprawdzone źródło gdzie można kupić pewny RNS510 bez żadnej miny?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienić warto. Wybierz jak najnowszą wersję. Najpewniejsze źródło to ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Panowie ilu z Was chcących dołożyć RNS510 do swojego autka kupiło go w ASO?

Jak najnowszą to określenie dość ogólne.....

Ale mimo wszystko dziękuję serdecznie za info:)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez mkpol
Nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio piszemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego pewnego źródła. Na każdym produkcie oprócz różnych numerów jest też zwykle data produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Krawcol82 napisał:

Z tego, co pamiętam tam chyba siedzi laser sf-hd8. Jeśli ktoś się lepiej orientuje, niech mnie poprawi.

a nie przypadkiem SF-HD88? na fotach inaczej trochę wyglądają, a mój po rozłożeniu wizualnie właśnie pasuje pod SF-HD88.

 

 

edit: jaki zatem jest model na focie?

20171212_171221.jpg

Edytowane przez ravenpoz
foto lasera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie temat dotyczący lasera w RNS 510 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg tego tematu rozbierałem :)

Ale zmyliło mnie info parę stron temu, że w oryginałach był laser SF-HD8, a mój jest oryginał i wygląda jak SF-HD88. Stąd moje pytanie czy ja dobrze zinterpretowałem zdjęcia lub czy te lasery są stosowane zamiennie i nie ma znaczenia jaki się wsadzi do RNS510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam radio number kończącym się na L. W trakcie słuchania muzyki z karty sd wyświetlają się bez problemu nazwy po rosyjsku ale po Polsku już nie. poza tym po wejściu w menu język (ustawiony mam angielski) jest do wyboru Polski, a po jego kliknięciu wyświetla się komunikat insert navigation CD i języka nie zmienia. SW 5238, HW H05. Map nie mam wgranych. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2018 o 18:00, Dudus8 napisał:

Jestem ciekaw Panowie ilu z Was chcących dołożyć RNS510 do swojego autka kupiło go w ASO?

Jak najnowszą to określenie dość ogólne.....

Ale mimo wszystko dziękuję serdecznie za info:)

 

Pozdrawiam

na allegro nowego z FV i gwarancją kupowałem chyba za 1800 wersja z DAB+

a cena w ASO to jedyne 10500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2018 o 17:23, mkpol napisał:

Zmienić warto. Wybierz jak najnowszą wersję. Najpewniejsze źródło to ASO

ASO może najpewniejsze zeódlo ale kto normalny da 16 tys w ASO za RSNa? hahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, mlodydy napisał:

Witam

Mam radio number kończącym się na L. W trakcie słuchania muzyki z karty sd wyświetlają się bez problemu nazwy po rosyjsku ale po Polsku już nie. poza tym po wejściu w menu język (ustawiony mam angielski) jest do wyboru Polski, a po jego kliknięciu wyświetla się komunikat insert navigation CD i języka nie zmienia. SW 5238, HW H05. Map nie mam wgranych. Jakieś sugestie?

Załaduj mapę nawet starą, ale istotne by była tam PL i problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, moglby mi ktoś przyblizyc jak bezpiecznie zaktualizowac mapy oraz soft w moim passacie? 

Aktualna wersja:

Map Version HDD 7690

Delivery part number 1T0035680B

HW-Version H03

SW-Version 1200

SV SW - Version C_EU_7.112_t1014

HW Vehicle 0xC201

SV DVD Drive Version - VW1_C0_C4.1

HMI XML - 1.12.21.0c(EU)

Text File Version  07.12.2007

Z góry dzieki za kazda wskazowke!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnij i wypal wersje softu 4120A. zaladuj do navi i ona juz sobie wgra.

co i jak znajdziesz w tym watku. Mysle ze juz od ok 100 posta znajdziesz informacje o tej wersji softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowne będzie wgrywanie softu : 5238 ? 

Przeglądając wątek, napotkałem się tylko na jedynie taki soft do pobrania.

 

##edit. Ewentualnie, czy ma ktoś sprawdzone zrodlo z softem 4120A? (odblokowane filmy podczas jazdy itd..)

##edit2. Czy przy instalacji softu 4120A bede musial od nowa kodować RNS'a? (Wyczytałem coś takiego w watku, ale chciałbym sie upewnic)

Edytowane przez neek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności