Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

jest taka opcja musisz zainstalowac odpowiednie oprogramowanie do navi i zostanie odblokowane ukryte menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt !!!

A więc po kilku wcześniejszych próbach z v14 w końcu siedzi ale... v15 =] soft fabryczny był 5238 więc go nie ruszałem... co do map było V9 pierwsze próby w ogóle nie widziało płyty z mapą... czyszczenie soczewki lasera (2 próby nadal nic) już chciałem napęd kupować ale jeszcze mówię sobie ostatni raz spróbuje. kupiłem alkohol ale 99% a nie jak wcześniej miałem 50%. Czyszczę sobie i dojrzałem ze pod soczewką jest lusterko... było przykurzone ... uuuuu podważyłem soczewkę i ciach tam je czyszczę gorzej nie będzie :)  poskładałem radio i wkładam płytkę wyskoczył monit o aktualizacji map (nigdy wcześniej nie widziałem go na oczy także już myślę jest na plus) ale po chwili błąd i wypluło płytę... no ale nie poddałem się bez walki i dzięki pomocy Jarka kryptonim El... ahah mapy v15 poszły od szczała :) nie wiem czemu te moje wcześniej nie ruszyły ale to już mało istotne (płyty były dobre i sprawdzone)... Więc info dla czyszczących soczewkę to lusterko pod nią też warto przetrzeć (w temacie tu z forum o czyszczeniu soczewki nikt o tym nie wspomniał) także jeszcze raz wielkie dzięki EL że znalazłeś chwilę czasu pomimo świąt :) Jesteś Wielki :D czemu wcześniej nie ruszyło nie wiem ale ważne że jest :D

1b.jpg

1c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem z Niemiec Golfa Plusa z 2008 roku (RNS 510), w którym nie ma polskiego menu i jest stara nawigacja. 
W jaki sposób mógłbym ją zaktualizować wraz z wgraniem polskiego oprogramowania? Poczytałem trochę na różnych forach i podobno trzeba konkretną wersję do konkretnego modelu. Będę wdzięczny za pomoc. 

Informacje:

1T0035680A
HW - H04
SW - 1020
SV - C_EU_5.540_t730
HW - 0xC001



Active map: Europe
Navteq
Map Version 6317

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że czytałeś nie te fora. W tym wątku jest wszystko na temat twojego problemu.Poradzisz sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i od dziś i ja mam V15 ;-) aktualizacja poszła bez problemu ;-) widać że odcinek autostrady A4 którym często śmigam jest już doprowadzony w niej do samego końca ;-) extraaaaa ;-) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Specjalnie nie używam wbudowanej nawigacji bo nie była aktualna ale w końcu pomyślałem, że czas na jej "odświeżenie". Zakupiłem mapę no i zonk bo się okazało, że mam za stary soft. Poczytałem trochę forum (a jest co czytać w tym temacie) i mam do Was pytanie jaki soft zainstalować (3810, 4120A ,5238 z podziałem 60-35-5) aby poszło gładko i nie było niespodzianek. Nie zależy mi na najnowszym sofcie ale na tym aby móc wgrać V15, oraz aby nie trzeba było kodować i aby wszystko chodziło jak do tej pory (mam na myśli obraz z czujników, klimy itd.)

Moje RNS510 to:

1T0 035 680B - H11 SW1120 (dane z naklejki bo nie mam aktywnego ukrytego menu)

Dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kabelek i VCDS to wejdz w adres 37, sprawdź jakie masz kodowanie i. je sobie zapisz, bo ja musiałem to zrobić po aktualizacji softu. U mnie wygląda to tak:

Address 37: Navigation (J0506)       Labels: 1T0-035-680.clb
   Part No SW: 1T0 035 680 H    HW: 1T0 035 680 H
   Component: RNS-MID       H61 4120  
   Revision: AB001001    Serial number: VWZ6Z7L3347038
   Coding: 04000402040000A0200F
   Shop #: WSC 12345 123 12345
   VCID: 337C0F77CB35919AD262E11-8066

   Subsystem 1 - Part No: 1T0 919 859 B
   Component: EU West V15  8515

Na szczęście zapisałem sobie wcześniej autoscan. W aucie mam kamere, klimę z wyświetlaniem na RNS510, grzanie foteli, rozpoznawanie znaków i kilka innych drobiazgów. Bez kodowania nie działało wyświetlanie znaków z mapy na fisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mientki - kabla brak, ale sobie zapisałem aby nie zapomnieć to zrobić przed aktualizacją. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, JP_Jaro napisał:

@mientki - kabla brak, ale sobie zapisałem aby nie zapomnieć to zrobić przed aktualizacją. Dzięki!

wgrywaj soft 5238 oryginalny albo modyfikowany wtedy jest zmiana podziału partycji na dysku odblokowane menu i video w czasie jazdy... są wersje bez aktualizacji gateway i z aktualizacją ... nie wiem którą wersję potrzebujesz ...B6? coś tam jest z aktualizacją żeby nie rozładowywało akumulatora... jak soft bez aktualizacji gateway to nie zmieni nic i wszystkie funkcje będą działać ale dobrze ze sobie zapisałeś :) możesz ale nie musisz mieć zabrudzoną soczewkę od lasera i może być ale nie musi problem z czytaniem płyty z aktualizacją mapy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Ja mam Passata CC (B6) z końca czerwca 2009 wiec modelowo to już chyba 2010. Na to wygląda, że potrzebuje 5238 modyfikowany (mam wersje B wiec na pewno nowy podział partycji jest konieczny) i bez aktualizacji gateway (aby dalej wyświetlało po staremu info z klimy,czujników itd.). Kwestia jeszcze rozładowywania tego akumulatora - pytanie czy bez updatu gateway soft 5238 sprawi, że navi zacznie zasysać energię nadal po jej wyłączeniu i zamknięciu samochodu?

Dacie pls jakiś namiar na soft? Poczytałem, że kolega @pab567 ma zacne archiwum :).

 

IMG-6290.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko odblokowywał ktoś Video In Motion na sofcie 5238? ale bez wgrywania od nowa softu tylko plikiem małym nagranym na płytkę CD? Widziałem taki plik ISO ale działał niby na starszych Softach poniżej 5xxx... szukałem na internetach i znalazłem stronkę a w komentarzach pisał jeden ze u niego zadziałało HW10 SW5238 mam tak samo...

https://robpol86.com/rns_510_vim.html

co prawda pod tym linkiem nie ma już tego pliku jest tylko powrót czyli zablokowanie... szperałem dalej i znalazłem ten pliczek... może się komuś przyda ja jeszcze nie testowałem bo póki co mi nie działają filmy na postoju :D to w czasie jazdy też nie będą ... a to odblokowuje też ukryte menu... a może ma ktoś taki obraz płytki sprawdzony?

VIM_Berto89.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś znudziło się próbowanie z nagranymi płytami, SD i ma już dość, a jest ze śląska (Zabrze, Ruda, Bytom etc.) to jestem w posiadaniu oryginalnego nośnika z ASO z którym idzie duuuużo łatwiej :) Więcej  informacji na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nowy na forum - od miesiąca właściciel Passata B7 1.8 TSI DSG rocznik 2011 z radiem RNS510 (delivery part numer 1T0035680P, przycisk z gwiazdką przy eject - czyli prawdopodobnie wersja C12, HW version H60, firmware 5269, po zakupie mapy były w wersji West 7551 czyli sporo nieaktualne). Oczywiście jak większość użytkowników tego forum zdecydowany jestem na korzystanie z najnowszych map :-)

Przeczytałem cały wątek (dużo użytecznych informacji) i mam podobny problem z wczytaniem najnowszej mapy West 8515 jak większość użytkowników. Mapa ściągnięta z dwóch źródeł, nagrana na trzy płytki Verbatim DVD-R DL za pomocą nagrywarki Asus z komputera stacjonarnego, przy pomocy programów ImgBurn oraz Alcohol 120% najwolniej jak się da. Niestety najczęściej polecany program do nagrywania obrazu mapy, czyli ImgBurn nie ma nagrywarek Asusa w opcjach do ustawiania book type na DVD-ROM, chociaż podobno defaultowo ustawia tak wszystkie płyty przy nagrywaniu. Dwie płyty nagrane z jednego źródła zarówno Alcoholem jak i ImgBurn (bez ręcznego ustawienia na DVD-ROM) niestety pokazały błąd po włożeniu do czytnika. Trzecią płytę nagrałem Alcoholem z ustawieniem DVD-ROM (mapa z drugiego źródła), włożona do napędu, wybrana opcja przegrania mapy na dysk, po czym przy 80-90 procentach pasek postępu znika - żeby ponownie wystartowało kopiowanie muszę płytę wysunąć i wsunąć. Płyta włożona do napędu pozwala na podgląd mapy. Zgodnie z lekturą forum diagnoza - brudny laser. Kupiłem płytę czyszczącą DVD Esperanza, ale gdy ją otworzyłem, to zamiast sześciu delikatnych miotełek na płycie widzę sześć raczej sztywnych kawałków jakiegoś materiału, więc boję się o zarysowanie soczewki lasera. Chcę kupić polecaną na forach płytę Vivanco z alkoholem izopropylowym i przeczyścić, zobaczę jaki będzie miało to wpływ na odczyt nagranej płyty. Ponadto w drodze następne płyty Verbatim do testów nagrania, m.in. nagrywarką w laptopie.

A teraz pytania:

1. Po nieskutecznych próbach wgrania mapy nie mogę wejść w menu serwisowe radia. Przed zabawą w aktualizację mapy wchodziłem do menu serwisowego przytrzymując przycisk Setup na ekranie radia, pojawiała się pierwsza strona z opcjami, potem druga z menu serwisowym do radia (FM, AM, wersja) i trzecia z długą lista opcji serwisowych (temperatura podzespołów, wersja firmware i wszystko inne). Teraz niestety nie mogę wejść do trzeciego ekranu, choćbym trzymał setup wciśnięty ponad minutę. Ki za czort? Przecież firmware nie było ruszane, a wgrywanie mapy nie powinno chyba naruszyć menu serwisowego. Potrzebny jest reset tudzież wybór ustawień fabrycznych radia w setupie czy mam zrobić coś innego? Przez to nie mogę teraz sprawdzić ważnej rzeczy w kontekście aktualizacji mapy, czyli pojemności dysku twardego. Zanim zniknęło trzecie okno menu serwisowego czysta partycja na muzykę zajmowała 18,62 GB. Biorąc pod uwagę fabryczny podział partycji 50-25-25 wygląda na to, że dysk powinien mieć pojemność 40 GB, czyli mapa powinna wejść bez problemów, a trudność w zgraniu leży po stronie lasera a nie dysku twardego jak mniemam.

2. Jaka jest najwyższa wersja softu do mojego radia? 5270 czy 5274? Którą polecacie, jeśli nie uda mi się wgrać mapy 8515 z uwagi na ewentualne posiadanie dysku 30 GB ze zbyt małą partycją na mapę.

3. W sklepie Volkswagena można kupić mapę West V15 na karcie SD za "jedyne" 495 zł - to błąd na stronie czy faktycznie mapa 8515 jest dostępna na SD? 

4. Na rosyjskich serwerach można znaleźć mapę East 8517 skompilowaną z map BMW - ktoś z Was to testował?

5. Orientujecie się jak wygląda proces wgrania nowej mapy 8515 w serwisie Volkswagena? Wrzucają jednocześnie nowy software z podziałem na partycje odpowiedniej wielkości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jaxa napisał:

5. Orientujecie się jak wygląda proces wgrania nowej mapy 8515 w serwisie Volkswagena? Wrzucają jednocześnie nowy software z podziałem na partycje odpowiedniej wielkości?

w Poznaniu w jednym z ASO za 150 zł wgrali nową mapę w 2016 roku. Wcześniej podniosłem sobie sam soft i po wgraniu w ASO pozostał bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jaxa dobrze kombinujesz.Mi płyty czyszczącej ze szczotkami napęd nie przyjmuje i wywala.Upewnij się,że po przerwaniu wygrywania na 100% masz porażkę.Mapy lubią się wczytywać z takimi przerwami jak opisujesz,w efekcie jest sukces.Wgrywanie map załatwisz wyczyszczeniem lasera ale tylko alkoholem i cierpliwością w nagrywanie płyt.Bywa,że zmarnujesz nawet 5 szt.Musi się udać.Jak nie,masz uszkodzony laser.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wektor napisał:

Generalnie jaxa dobrze kombinujesz.Mi płyty czyszczącej ze szczotkami napęd nie przyjmuje i wywala.Upewnij się,że po przerwaniu wygrywania na 100% masz porażkę.Mapy lubią się wczytywać z takimi przerwami jak opisujesz,w efekcie jest sukces.Wgrywanie map załatwisz wyczyszczeniem lasera ale tylko alkoholem i cierpliwością w nagrywanie płyt.Bywa,że zmarnujesz nawet 5 szt.Musi się udać.Jak nie,masz uszkodzony laser.

Czytałem gdzieś, że komuś wgrała się mapa po kilku dniach pozostawania płyty w napędzie. Zastanawiałem się, czy właśnie tak  nie zrobić. Czy sławetny problem z rozładowywaniem się akumulatora nie pojawi się w takiej sytuacji? Mogę spokojnie pozostawić płytę w napędzie z nadzieją, że mapa przekopiuje się na dysk bez ryzyka padnięcia aku?

A co z tym menu serwisowym wg Was?

Edytowane przez jaxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po kilkudziesięciu minutach navi i tak się wygasi-bez klucza w stacyjce.

Ja zawsze wczytywałem mapy bez klucza w stacyjce-ale mam dobry napęd-w moim przypadku czyszczenie się nie sprawdziło-nawet po wymontowaniu napedu. Zamówiłem nowy napęd na alledrogo i wszystko hula jak ta lala :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź jaxa  płytę daj jej min 40 minut.Lub więcej niech napęd ją miętoli.Ja kiedyś wgrywałem jeżdżąc na krótkich 15-20 minutowych trasach z wyłączaniem sprzętu.Mapa się wczytała po ok. pół  dnia.Acha,jeżeli napęd sukcesywnie wypluwa płytę to jest powód do niepokoju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 19:09, jaxa napisał:

 

3. W sklepie Volkswagena można kupić mapę West V15 na karcie SD za "jedyne" 495 zł - to błąd na stronie czy faktycznie mapa 8515 jest dostępna na SD? 

 

Błąd w sklepie. I w sumie ciekaw jestem kto to zmienił bo wcześniej "SD" nie było. Map V15 na SD nie ma. Tylko DVD.

 

Dnia 25.01.2018 o 21:03, jaxa napisał:

Czytałem gdzieś, że komuś wgrała się mapa po kilku dniach pozostawania płyty w napędzie. Zastanawiałem się, czy właśnie tak  nie zrobić. Czy sławetny problem z rozładowywaniem się akumulatora nie pojawi się w takiej sytuacji? Mogę spokojnie pozostawić płytę w napędzie z nadzieją, że mapa przekopiuje się na dysk bez ryzyka padnięcia aku?

Nie będzie to miało nic wspólnego z rozładowywaniem akumulatora (geneza tego problemu jest zupełnie inna i Ciebie nie dotyczy). Owszem, możesz próbować. O ile napęd nie wypluwa płyty z błędem to jest szansa, że uda mu się zaktualizować mapę. Ja swoją zresztą też tak zrobiłem. Tyle, że ja mam wyczyszczony laser i oryginalną płytę ;)

 

Tymczasem.. kolejna sztuka od znajomego do czyszczenia.. i to polecam. Szkoda pieniędzy na płyty czyszczące. 

 

QvjqFXv.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2018 o 21:12, Krawcol82 napisał:

Ale po kilkudziesięciu minutach navi i tak się wygasi-bez klucza w stacyjce.

Ja zawsze wczytywałem mapy bez klucza w stacyjce-ale mam dobry napęd-w moim przypadku czyszczenie się nie sprawdziło-nawet po wymontowaniu napedu. Zamówiłem nowy napęd na alledrogo i wszystko hula jak ta lala :-)

a jak z plytami z muza? mi mapy sie wgraly ale mp3 to mi czyta tylko z plyty CD z plyty dvd nie... i z filmami orginalne plyty pokazuje sie napis dvd a potem blad i wywala plyte... nagralem plyte z teledyskami jak trzeba i tez nie dziala :P ile dales za naped moze link na pw od kogo ... widzialem po 350 400zl na alledrogo ale nie wiem czy mam az takie parcie zeby wymienic skoro mapy weszly ... dla samych filmow to niekoniecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności