Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

 

20 godzin temu, ElNinijo napisał:

mapy w rns juz siedza od strzalu poszly chlopaki(Zioolko00 i Tomek z Olesna) mnie zmobilizowali (hehe) a tak mi sie nie chcialo siedziec w aucie

 

Wczoraj dzięki Jarkowi V15 już na pokładzie, poszło za pierwszym razem bez problemów. Jeszcze raz dziękuję Jarku.

13 godzin temu, jarsyb napisał:

Wchodzą lepiej niż v14, ta małpa nie bardzo chciała pójść. Dopiero z karty jakoś się wgrało.

Potwierdzam w tamtym roku z V14 miałem takie problemy, że jak już weszło "powiedziałem sobie" nigdy więcej, odpuszczam. I co? i sam siebie oszukałem:acute:

Edytowane przez grabson7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie po rozpakowaniu mamy dwa pliki .iso i bodajże .mds wypalacie oba na płytę? czy tylko .iso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w imageburn wskazujesz jeden domyslnie imageburn chce mds ale jak mu wskazesz iso tez nagra poprawnie

Edytowane przez ElNinijo
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ElNinijo napisał:

w imageburn wskazujesz jeden domyslnie imageburn chce mds ale jak mu wskazesz iso tez nagra poprawnie

żeby nie było tak kolorowo.

imageburn wypluł, że nie może sprawdzić płyty bo nagrywarka to wersja slim i cośtam, cośtam. wypalane z prędkością *1. błędów żadnych nie było.

natomiast rns , wypluł błąd płyty dvd. 

wypalać drugą czy wyciągać navi by czyścić laser?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lysy78_03 napisał:

żeby nie było tak kolorowo.

imageburn wypluł, że nie może sprawdzić płyty bo nagrywarka to wersja slim i cośtam, cośtam. wypalane z prędkością *1. błędów żadnych nie było.

natomiast rns , wypluł błąd płyty dvd. 

wypalać drugą czy wyciągać navi by czyścić laser?

Użyj instalacji przez kartę sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DarkFace napisał:

Użyj instalacji przez kartę sd

To prawie 6 GB. Moja navi jakoś nie chce współpracować powyżej 2 GB. Chyba. Możesz napisać jak to ogarnąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie instalacja z płyty bez najmniejszego problemu. 

Dnia 9.12.2017 o 12:35, lysy78_03 napisał:

odpowiem tak, jak to jest (szczególnie w tym wątku) bardzo popularne na forum. przeczytaj 152 strony wątku to się dowiesz.

a tak na poważnie. jeszcze nic nie zrobiłem. przedzieram się przez 152 strony.

napisze tylko tyle, że każdy kto pisze farmazony typu "przeczytaj - dowiesz się " naraża się na co najmniej śmieszność. pierwsze 'ileśdziesiąt' stron datowane są na lata 2008-2011. czy jakoś tak. te wiadomości są ważne na pierdylion procent. no może poza jednym postem, który ważny jest na dwa pierdyliony. tylko weź go odszukaj.

na pochybel

idę sobie pojeździć samochodem.

Źle mnie zrozumiałaś. Ja umiem wgrywać tylko ciekawiło mnie jaką metodą ty robiłeś. Mapa v14 nie lubiła softu 4120a i wgrywania z karty. Chyba nikomu się nie udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam wgrane mapki V15 (West Europe 8515) - instalacja poszła bez żadnych problemów. Jest kilka poprawek w moim terenie względem v14:)

Polecam

 

V15 8515.jpg

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konrad9100 napisał:

U mnie instalacja z płyty bez najmniejszego problemu. 

Źle mnie zrozumiałaś. Ja umiem wgrywać tylko ciekawiło mnie jaką metodą ty robiłeś. Mapa v14 nie lubiła softu 4120a i wgrywania z karty. Chyba nikomu się nie udało. 

 

mi sie udalo, co prawda musielismy przeczyscic laser u Tomka z Olesna ale V14 zainstalowalismy z plyty na sofcie 4120A, (ma jeszcze zdjecia na komorce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wgrałem za  1 razem. Ale rok wcześniej wyczyściłem laserB|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem czemu nie mogę poprawnie wypalić płyty. moja nagrywarka nie obsługuje formatu dvd-rom.

więc muszę znaleźć kogoś z inną nagrywarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam rozwiązania problemu aktualizacji Gateway'a w RNS (model starszawy bez żadnej literki nawet A). Na każdym sofcie wywala mi błąd GATEWAY przy około 10-11%. Nie ma znaczenia soft czy 1100, 2670,3810,4120 czy też 5238 oczywiście te wyższe w wersji A by Josi. Tymczasowe rozwiązanie to SWL_fix, jednak skutkuje to brakiem komunikacji z kierownicą i wyświetlaczem FIS. Problem błędu jest dość popularny ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania- może ktoś z Was na  coś się z tym spotkał i może poratować pomocą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lysy78_03 napisał:

już wiem czemu nie mogę poprawnie wypalić płyty. moja nagrywarka nie obsługuje formatu dvd-rom.

więc muszę znaleźć kogoś z inną nagrywarką.

a nie przypadkiem dwuwarstwowych płyt? nie spotkałem się jeszcze z nagrywarką nie umiejącą nagrać płyty tylko do odczytu (zamkniętej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, jarsyb napisał:

a nie przypadkiem dwuwarstwowych płyt? nie spotkałem się jeszcze z nagrywarką nie umiejącą nagrać płyty tylko do odczytu (zamkniętej)

 w imgburn nie mogę zmienić  book type na dvd-rom bo moja nagrywarka nie obsługuje. znalazłem info, że ona tak ma.

 TSSTcorp DVDWBD TS-LB23D.

czasami robiła fochy i nie chciała się uruchomić, przez co strasznie muliła lapka. pomimo ssd odpalał sie ponad 1,5 minuty. a normalnie około 10 sek. więc bez żalu się z nią rozstanę. następna już leci. ona obsługuje te jak i inne formaty. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszlo gładko z dvd, czas operacyjny ok 1h 20min.

 

IMG_20171212_175217.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artmin napisał:

Poszlo gładko z dvd, czas operacyjny ok 1h 20min.

 

IMG_20171212_175217.jpg

Zazdroszczę. Ja jak co roku walczę. Już druga płyta i jak zwykle dochodzi do 80% i zaczyna od nowa. W zeszłym roku czyszczony laser z wyciąganiem navi. No nic zacznę do płyty czyszczącej i próbuje dalej. Może ktoś ma jakiś sprawdzony patent, bo ze mnie już się ludzie śmieją, że pilnuję auta w garażu:) Ktoś z okolicy ma szczęśliwe DVD ?

Edytowane przez adamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, artmin napisał:

Poszlo gładko z dvd, czas operacyjny ok 1h 20min.

 

IMG_20171212_175217.jpg

Aktualizacje z kompa na płytę DVD+R DL (?) zgrywałeś w tym formacie *ISO? Bez jakiegoś podziału pliku na płytę + kartę SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś instalował już v15 z karty sd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trudem ale udało się zainstalować. Bazując na swoim doświadczeniu podstawa to dobra płyta i nagrywarka w pełni współpracująca z Imgburn (zmiana booktype). Mój patent na instalacje to wsadzenie płyty i czekanie aż pasek postępu dojedzie do 3/4. Następnie klikam wysuń i wyciągam płytę. Idę do pracy zostawiając auto na parkingu. Po robocie wkładam ponownie płytę. Po chwili pasek wchodzi na 3/4 i instaluje się do końca. Nie wiem ile w tym przypadku, bo walczyłem 3 dni. Czyściłem laser płytą na mokro i wypalałem płyty na różnych nagrywarkach ale ten patent na instalacji na dwa razy u mnie się sprawdził. Jak ktoś chętny to mam płyty od V13 do V15, które na bank śmigają i oddam gratis w Poznaniu.

IMG_3312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2017 o 18:25, AdixX napisał:

Aktualizacje z kompa na płytę DVD+R DL (?) zgrywałeś w tym formacie *ISO? Bez jakiegoś podziału pliku na płytę + kartę SD?

Kopia płyty do iso a potem iso wypalone na DVD+R DL Verbatima. Tak jak pisali wcześniej - prędkość 1x i booktype na dvd-rom. Nie bawiłem się w karty sd skoro miałem i tak płytę.

Navi w miarę świeża więc mało prawdopodobne żebym miał laser zasyfiony.

 

 

 

I jeszcze pytanie - te mapy pasują też do navi w Skodzie (Columbus)? Czy jeszcze do innych navi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności