Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wujkowi wygrywałem przez kartę sd (mapy), żadnego problemu nie było.

Trzeba bardzo rygorystycznie według zasad robić.

 

Wysłane z mojego Moto Z Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam V 14 z pewnego źródła, nietety po godzinie instalacji nawigacje zawisła, płyta przestała chodzić na pasku postępu instalacji bez zmian przez pół godziny. Po wyjęciu płyty i ponownym włożeniu komunikat - nieprawidłowe DVD. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle nagrana plyta z mapami, nagraj jeszcze raz plyte z mapami

 

uzyj plyt verbatim dvd+r dl

program do nagrywania imageburn

zmien booktype plyty na dvd-rom

przeczysc laser w rns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem z karty SD, poszło bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaryzykowałeś mówisz, a ja ciągle walczę próbując płytą... właśnie dziś mi przyszła zamówiona płyta czyszcząca na mokro vivanco i czyściłem i nadal próbując z tych 2 płytek co nagrałem wcześniej ciągle błąd cd dvd... i nie wiem co dalej... radio wyciągnąć i ręcznie będę czyścił laser no bo co ? już pomysły i opcje się kończą :P Elninijo miałeś się odezwać będąc w ostrowie i zabrać płytkę z mapami :) spróbować z Twojej i co ? :P

Edytowane przez Zioolko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zioolko00 wiem ze mialem, ale jak juz CI mowilem nie wyrobilem czasowo za co bardzo przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2017 o 19:58, Zioolko00 napisał:

zaryzykowałeś mówisz, a ja ciągle walczę próbując płytą... właśnie dziś mi przyszła zamówiona płyta czyszcząca na mokro vivanco i czyściłem i nadal próbując z tych 2 płytek co nagrałem wcześniej ciągle błąd cd dvd... i nie wiem co dalej... radio wyciągnąć i ręcznie będę czyścił laser no bo co ? już pomysły i opcje się kończą :P Elninijo miałeś się odezwać będąc w ostrowie i zabrać płytkę z mapami :) spróbować z Twojej i co ? :P

Ja próbowałem z pięć razy nagrywać V14 na płytę Verbatim, ciągle wrzucało błędy przy próbie instalacji. W końcu kupiłem TDK i od razu udało się od razu zainstalować, zero błędów - aż się zdziwiłem, że takie to proste. :hurra

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś w garażu, w rupieciach po B6 ze dwie takie działające płyty z mapami do VW, sam z nich instalowałem i wszystko poszło za pierwszym razem. Pamiętam tylko że płyty musiały być dwuwarstwowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2017 o 20:12, Wojti77 napisał:

Ja próbowałem z pięć razy nagrywać V14 na płytę Verbatim, ciągle błędy wrzucało. W końcu kupiłem TDK i od razu udało się zainstalować, zero błędów - aż się zdziwiłem że takie to proste. :hurra

o widzisz a ja jechałem 2 płyty na verbatimie właśnie :P mam płytę czyszczącą :) PAB567 pisał mi ze nawet z 10 razy powtórzyć proces :) ale mogę kupić inną płytkę i spróbować :)  resztę robiłem jak należało image burn i book type i jak najwolniej :) w listopadzie powinny być v15 więc powoli można się szykować :) jeszcze pozostaje kwestia nagrywarki? jaką masz? bo ja chyba LiteOn w menadżerze urządzeń jest coś takiego ATAPI iHAS124 B jak wpisałem w google to wyskoczyło że LiteOn :P

Edytowane przez Zioolko00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy "nowe" forum. Nie ukrywam, że trochę bałaganu jest. Chociażby z tym o RNS 510. Uważam, że takie tematy NIE! powinny być przypinane do konkretnego modelu auta, w tym przypadku B6/B7. A dlaczego? Dlatego, że ktoś może sobie zamontować w innym modelu i w życiu tu nie trafi. Może trafi, ale będzie to znacznie utrudnione. No ale to moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie.Wyszukiwarka znajdzie.Rownie dobrze możesz np. przełożyć fotele z B7 do B6,ale materiał o fotelach powinien wiązać się z b7.

Rns występuje też w skodach,i bodajże touranach,czy innych seatach, ale forum jest o passacie.Byłby większy bałagan moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy może wyrazić swoją opinię, co uczyniłem. Wg mnie umiejscowienie wątku Nawigacja w poprzedniej wersji forum była bardziej intuicyjna. Były wszystkie rodzaje tych urządzeń i niezależnie kto ma jaki model mógł znaleźć swoją.

Brakuje mi też wątku, w którym właśnie można wyrażać swoją opinię lub uwagi do nowej wersji forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , pomozcie prosze, RNS 510 wlacza sie widac logo VW , i za chwile wylacza sie , czy to napewno software? jestem zielony , jak mam sprawdzic jaki software trzeba wgrac ( nie wiem jaki mam , a radio nie startuje) ? i skad go wziac ,  w serwisie powiedzieli mi , ze jak to tylko sowtware to koszt 265 zl !!! Radio z kamerka cofania . Dzieki za odpowiedz . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kobrator napisał:

Witam , pomozcie prosze, RNS 510 wlacza sie widac logo VW , i za chwile wylacza sie , czy to napewno software? jestem zielony , jak mam sprawdzic jaki software trzeba wgrac ( nie wiem jaki mam , a radio nie startuje) ? i skad go wziac ,  w serwisie powiedzieli mi , ze jak to tylko sowtware to koszt 265 zl !!! Radio z kamerka cofania . Dzieki za odpowiedz . 

jakas diagnostyke vcdsem robiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2017 o 14:07, kpleon napisał:

Spróbuj  ściągnąć FW.1100 ze strony

https://www.my-gti.com/3868/volkswagen-rns-510-firmware-download-repository

i zainstaluj .może pomoże .

 

zrobione i dziala, wielkie  dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2017 o 08:11, dardzik napisał:

Hi.  Mam problem z wgraniem map v14 z sd.Wszystko ladnie pieknie instaluje, wyrzuca płytę czarny ekran żadnego restartu  i tu juz  jest problem.A po wlaczeniu radia prosi o plyte dvd z mapami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma listopada:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności