Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sw 4020 co lepszego przyniesie mi zmiana softu ?

Jaki soft jest najlepszy dla mnie ? RNS 510 H

Każdy wyższy soft będzie bardziej stabilny od 4020 i będzie mieć dopracowanego polskiego lektora.

Poczytaj sobie tę i inne podstrony:

http://www.my-gti.com/4136/volkswagen-rns-510-firmware-upgrade-to-version-6276

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z mojego doświadczenia LG bardzo słabo sobie radzi z nagrywaniem płyt DL,poszukaj kogoś z LITEON'em np IHAS-124 lub Samsunga sh-202 i co bardzo ważne zmień Booktype na DVD-ROM.

ps.Laserowi już daj spokój,żadnych tacek nie smaruj!!!:przestraszony

 

Potwierdzam! Walczyłem z kilkoma płytami DVD-DL i mapami V14 i niestety żadna nie wchodziła. Zmieniłem w programie ImgBurn Booktype na DVD-ROM , nagrałem płytę i .... poszło za pierwszym razem ! Dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z instalacją mapy w RNS 510. Jest to mapa v13 east (jest mi potrzebna ze względu wyjazdu do Bułgarii). Mam HW-Version H11 SW-Version 5230, mam nagraną płytę dvd+r dl z verbatima, gdy wkładam płytkę do radia mapa się elegancko ładuje, nawigacja działa wyznacza trasę, lecz nie wiem czemu nie wyskakuje mi żadne okienko odnośnie instalacji tej mapy. Dodatkowo mam zaciemnioną opcję Personal POI. POMOCY!!

Edytowane przez karol26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za pierwszym razem zaznaczyłeś żeby korzystał z płyty,wrzuć mu na chwile inne mapy np v14,a potem znowu twoje v13 powinno zaskoczyć.W east nie działają własne punkty poi.Ja robiłem to w ten sposób że na mapę west wrzucałem własne POI,potem wgrywałem east wtedy POI zostawały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam innych map w domu. A tam nic nie zaznaczałem. Wcześniej wkładałem tą samą mapę tylko skompresowaną w maps tool i tam też nie było takiej opcji dlatego nagrałem na dl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wypal v14 i spróbuj ,na pw posłałem ci link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem V14 z karty SD (Soft 4120A) I jak ktoś wyżej pisał na 31% się zatrzymuje i nie wiadomo co dalej.

Wcześniej pakowałem płytę DL, miętoliłem ze 2 tygodnie( codzienne jazdy od pół do 1 godziny w ciągłości) więc sporo przerw. Zakładam,że powtórki instalacji i korekty błędów wymagają czasu.

Teraz niby mapa działa.Ale mam 1 pytanie: Skoro w setup-ie widać nowy numer mapy, to napewno jest ona wczytana? Czy może się zdarzć,że jakieś części się wczytały- w tym numer, a reszta jest stara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak numer mapy masz aktualny to i mapa jest aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie była to moja najdziwniejsza aktualizacja.Żadnego komunikatu o zakończeniu, a w jakimś przypadkowym momencie wyjąłem płytę i działa. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie była to moja najdziwniejsza aktualizacja.Żadnego komunikatu o zakończeniu, a w jakimś przypadkowym momencie wyjąłem płytę i działa. ..

 

U mnie było identycznie. Pisałem o tym wcześniej. http://forum.vw-passat.pl/threads/111082-Instalacja-Mapy-Softu-RNS-510?p=2420516#post2420516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak czytałem. Mi dodatkowo wywalało błędy płyty, "sprawdź DVD" itd.

Acha, instalowanie z SD, spowodowało "trwałe" pozostanie navi na ekranie resetu, każącego wsadzić płytę z firmware SWL. Byłem zmuszony jeszcze raz wrzucić firmware....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie z racji tego ze jestem świeży jeżeli chodzi o jakie aktualizacje itp.

Moje pytanie jest takie, zrobiłem sobie zrzut o wersji mojej navi, możecie powiedzieć o niej coś więcej.

delivery part number - 1t0035680D

HW- version H-4

SW- version 4120

activ map .. -east europe

activ map supplier navteq

map version 8009 - chyba bardzo stara skoro teraz wyszła 14

 

Panowie z racji tego ze wybieram sie w tym roku do CRO chciałbym zaaktualizoać sobie east europe a wiem ze 14 nie ma jeszcze, wiec pytanie czy 13 pójdzie na tym sofcie ??

Wiem, że trzeba nagrywać najwolniej jak się da i że trzeba nagrać obraz płyty czy pliku z wypakowanego obrazu ??

pzdr

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam w programie ing burn tej zmiany z programie ImgBurn Booktype na DVD-ROM i nie moge wogole jej znaleźć mozecie podpowiedzieć w której zakładce ? I generalnie obraz płyty nagrywam ?? Nie rozpakowuje go ?? i biore ,, write image file to disc'' ??

 

Write mode na auto czy lepiej zaznaczyć haczyk na dvd+r dl ?

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najnowsza wersja map do tej nawigacji? Może ktoś pomóc znaleźć najnowsze mapy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie mi gdzie znaleźć soft 4120A bo jakoś nigdzie nie widzę. Znalazłem tylko wersje 5238 Update (Modified UPDATE versions, unofficial, VIM+Testmode integrated)... Ewentualnie czy jak wgram ten drugi to będzie działał? Będzie język polski? Radio ma teraz wgrany soft 3980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księgę na DVD-ROM ustawiasz w opcjach nagrywarki, ale nie każda to obsługuje.

Jest też pod ustawianiem prędkości nagrywania taki symbol książki i tutaj też można.

Co do prędkości to jeśli płyta pozwala to 2,4 lub kolejną najwolniejszą daj. Żadne auto! I zostaw w spokoju PC by bufor nie był opróżniany, bo to też wtrąca błędy w zapisie i później taka płyta może być gorszej jakości. Pojawia się więcej błędów korekcji. Polecam stare sprawdzone Verbatim DL. Ewentualnie czyszczenie lasera po wymontowaniu.

 

Na 3 moje napędy tylko LiteOn IHAS124 ma taką funkcję a w Pioneer 212 niby można wgrać mod bios ale wywala mi błąd nośnika w napędzie, którego tam nie ma. Chętnie przytulę v15 do MFD2_DVD jak ktoś dysponuje źródełkiem.

Edytowane przez Jedrek_TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow i kolezanki

 

Odrazu pisze nie znam sie na zeczy, probowalem przeprowadzic aktualizacje do najnowszej wersji. (znalazlem to na forum) Wlozylem karte wywalalo blad, wlozylem plyte tez wywalalo blad. Wcisnelem plyte z powrotem juz mi jej nie oddalo. Tak walczylem ze w koncu uszkodzilem odtwarzacz i musialem zakupic calkiem nowy. Teraz mam wersje M5.

 

Prosilbym was o pomoc, w sprawdzeniu jaka wersje mam, co moge zrobic. Czego nie moge zrobic z moim radiem, nie chcialbym znow miec problemow z radiem. A wiec zalaczam wam kilka zdjec z mojego radia. Nie wiem czy to wersja a,b,c.

 

Licze na wasza pomoc!

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

 

IMG_20170518_111521.jpg

 

Czy po aktualizacji do najnowszej wersji softu bede mogl miec zainstalowane mapy v14?

IMG_20170510_125553.jpg

IMG_20170510_125606.jpg

IMG_20170518_111411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam Passata CC z 2009 r. z RNS510

Chciałbym zaktualizować sobie mapy oraz oprogramowanie.

Wersja mojej nawi to 1T0 035 680 B

HW: H11

SW: 1100

Może mi ktoś podesłać jakie oprogramowanie i jakie mapy należy pobrać? A jak ktoś by miał link do pobrania, to też bym poprosił :)

Z góry dzięki i Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem juz swl4120a, probowalem zainstalowac mape v14 z karty sd i plyty cd. Niby wszystko ladnie, radio karte czyta. Odtworzylo sie audio, wlozylem plyte. Zaczelo sie robic, wyskoczylo okno aby potwierdzic ze chce zainstalowac mapy, nie zdazylem nacisnac okno zniklo. Pozniej mialem komunikat Software Download - Valid Swl image found, starting SWL. Poczekalem 2 godziny i ekran dalej tak pozostal. Co jest tego wina?

 

Musialem zresetowac radio, wyjac plyte i na nowo wgrac soft bo sie popsulo :(

 

IMG_20170520_090818.jpg

IMG_20170520_091052.jpg

 

Czy problemem moze byc to ze navi musi miec wgrana jakas juz wersje mapy, przed wgraniem tej v14?,

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Ponownie wlozylem karte i plytke, ale tym razem udalo mi sie zatwierdzic chec aktualizacji mapy.

Bylo 31% i tak jak pisaliscie, pozniej pokazalo ze jest nagrana. Mialem problemy z uruchomieniem radia, nie chcialo pracowac, po kilku minutach w koncu udalo sie uruchomic. Ale mapy dalej sa nie widoczne, tak jak by ich wcale nie bylo.

Edytowane przez nicqo
nawigacja aktualizowala sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności