Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój chomik.

Ok. I to na wersję A mogę pobrać i wrzucić na ten soft który teraz mam?

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpadnijcie do Kielc ja już z 10 razy próbowałem. :)

 

Po kolejnym tygodniu walki z wgraniem mapy poddałem się i zostanę przy v13.

Robiłem już wszystkie możliwe kroki z większości poradników wgrywam mapę z karty SD

Proces przechodzi bez zająknięcia po około 34 minutach pokazuje się zielony napis że instalacja sukces full itp.

Po wyjęciu płyty natomiast mapy brak !!!

Nawigacja cały czas wyświetla włóż płytę ! jak to w ogóle możliwe ? Próbuję więc od nowa

1. Wgrywam orginalną mapę z DVD mapa v8 - mapa działa wzorowo z dysku

2. Przeprowadzam ponowny proces instalacji mapy z karty SD znowu wszystko jest ok. wchodzę znowu w mapy i dalej mapy brak wyświetla się napis włóż płytę z nawigacją.

 

Soft mam tak jak pisałem wcześniej 4120A (już dwa razy przeinstalowany). Tylko zauważyłem że soft nie formatuje dysku przy kolejnej reinstalacji (może w tym problem) .

Może ktoś podać link do sprawdzonego softu z numerkiem 5..... tylko musi być modyfikowany bo mam navi w wersji A

 

 

To co Ci wysyłałem na maila musi działać.

Jak masz zielony pasek i mapy nadal nie ma to włóż na kilka minut płytę od v14 i powinna sama dograć brakujące pliki.

Edytowane przez lukastd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, czy ktoś wie jakie jest najnowszy soft/oprogramowanie do RNS 510? Chciałem zrobić aktualizacje ale nie widzę nigdzie żadnej stronki z tabelą od najstarszego do najnowszego softu, będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co Ci wysyłałem na maila musi działać.

Jak masz zielony pasek i mapy nadal nie ma to włóż na kilka minut płytę od v14 i powinna sama dograć brakujące pliki.

 

Spróbuje. Miałeś coś podobnego kiedyś? Nie zacznie wczytywać mapy od początku?

ale już nerwów mi brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, czy ktoś wie jakie jest najnowszy soft/oprogramowanie do RNS 510? Chciałem zrobić aktualizacje ale nie widzę nigdzie żadnej stronki z tabelą od najstarszego do najnowszego softu, będę wdzięczny za pomoc.

 

do której wersji RNSA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do której wersji RNSA?

 

Szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co to jest RNSA?

Wiem tyle że nie mogę wejść w tryb serwisowy bo jest zablokowany prawdopodobnie fabryczne oprogramowanie a nie mam w domu VCDS-a żeby odblokować, mój wujek ma w serwisie ale 120km specjalnie po to jechać za bardzo mi nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co to jest RNSA?

:wmorde Jarkowi chodzi o to jaką masz wersję radionavigacji RNS 510 (potocznie RNS po odmianie: jaką masz wersję RNSA, czyli tego radia) z jaką literką na końcu numeru fabrycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sprawdzić tak jak wspominałem nie mogę wejść w tryb serwisowy żeby odczytać, sprawdzałem raport vin co robiłem przed kupnem i nie pisze jaka jest nawigacja jedynie "monsoon sound system" ale wątpie że dzieki temu dowiemy sie jaki jest dokladny model navi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to instaluj 4120A (jak nie masz to sie zglos po linka) lub 5238 (kolega pab567 ma bardzo dobry soft) wtedy sobie odblokujesz ukryte menu i bedziesz wiedzial co masz za rnsa, co bedzie skutkowalo tym że bedziesz mogl dalej podnosic wersje softu ale jezeli masz oryginalnego rnsa w wieku Twojego auta (2007r) to nie wroze rewelacji, wersja A lub B, czyli innych softow niz te wymienione przeze mnie nawet nie instaluj bo szkoda czasu nerwow i kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i też tak zrobię, dzięki wielkie za pomoc :kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje. Miałeś coś podobnego kiedyś? Nie zacznie wczytywać mapy od początku?

ale już nerwów mi brak.

 

Nie zacznie. Miałem już tak nie raz. Nawet w helpie od maptoolsa jest tak napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z resetem rns510 w trybie Software Upgrade Mode .Wciskam setup + eject + przycisk z gwiazdą i nic się nie dzieje. Przycisk setup działa bo sprawdzałem, eject też bo wysuwa mi CD a przycisk z gwiazdą nie wiem, jak sprawdzić czy ten przycisk działa? Bo być może z nim jest coś nie tak i dlatego nie mogę uruchomić tego trybu.

Przy instalacji map V13 używałem map-tools 2.1.3 i tam płyta po włożeniu do radia sama mi zrestartowała radio do tego trybu (bo wtedy też nie mogłem ręcznie zresetować). Natomiast teraz przy mapach V14 musiałem użyć map-tools 0.8b i obraz płyty po wypaleniu na CD i po włożeniu do radia resetuje mi zwyczajnie nawigację i po pojawieniu się ekranu powitalnego po 1-2 min. znowu się resetuje i tak w kółko dopóki nie wyciągnę CD z napędu.

Nadmieniam, że przy instalacji V13 też używałem zwykłej CD, również karta SD działa poprawnie bo po jej włożeniu uruchamia się nagranie vw das auto.

Z płyty instalacja mi nie idzie, soczewka była czyszczona więc z instalacja z DVD dałem sobie spokój.

 

Edit:

Sprawdziłem i przycisk z gwiazdką działa, ponieważ jak go naciskam to pojawia się komunikat, że komendy głosowe nie działają w PL (czy jakoś tak).

Zatem w obecnej sytuacji kompletnie nie mam pojęcia dlaczego kombinacja setup + eject + przycisk z gwiazdą nie działa. Czy jest jakiś specjalny sposób wciskania tych 3 przycisków tj w jakiejś ustalonej kolejności a może działa to w jakimś konkretnym momencie lub menu?

Edytowane przez Patyk0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja mam podobnie. Czekam teraz na nowy laser z Chin bo czyszczenie starego nie pomogło.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka dni kombinowałem z wgrywaniem map ver. 14. Próbowałem zarówno bezpośrednio z DVD jak również przy pomocy kart SD. Nagrałem kilka płyt i ... bez skutku. RNS krzyczał, że nie ta płyta. No i wkurzyłem się, wymontowałem radyjko, rozebrałem zgodnie z instrukcją na forum, docierając do oczka lasera. Delikatne czyszczenie i .... EUREKA !!!! Teraz wszystkie wcześniej nagrane płyty czyta bez problemu. Więc szczera rada, jak jest problem z czytaniem płyty, to szkoda czasu na inne operacje. Trzeba wyczyścić oczko lasera (tak jak tu wielokrotnie wcześniej napisano) i powinno być OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziś próbowałem wgrać mapę V14 do Passata B7 z 2011 roku z radiem RNS 510 o nr 1T0035680F HW-60 SW 3970.Wgrywało z DVD-DL bez błedów jednak pasek postępu dochodził do konca chyba 3 razy.W końcu wyciągnąłem płytę po ok 2h.Teraz navi woła włóż DVD.W czym jest problem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym,że nie wgrało mapy do końca,wyczyść laser lub zmień nośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim CC z tej samej płyty poszło bez problemua tutaj nie ale żadnych błedów odczytu nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu soft 5238 z odpowiednim podziałem partycji (najlepiej chomik pab567) potem mapy i przeleć mu ten laser izopropylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności