Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

ja je przetestowalem w kazda strone i nie ma roznicy, oba dzialaja stabilnie

 

4120A ma dodatkowa obsluge ekranow - jakbys mial ekrany w zaglowkach ktore by wysietlaly obraz z rnsa (filmy dla dzieci w czasie jazdy bys puszczal) to instaluj 4120A, 5238 nie obsluzy tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mapy są ok ale soft to nie wiem jeżeli działają ci mapy v12 to nic nie musisz robić jeżeli nie to soft musisz zmienić na taki który ma odpowiednie proporcje rozmiarów partycji 4120a lub 5238modified ale musisz uważać bo są różne wersje softow a co do wypowiedzi twojego kumpla no to nie mam więcej pytań

 

Zależy mi tylko na aktualizacji nawigacji pod wzgledem map. Są stare z 2010-2012 i nie mam nowych dróg które zostały wybudowane. Jaką wersję map mam wgraną? Nie wiem, bez VAG raczej nie sprawdzę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ marioSJ rsap to protokol po ktorym rns gada z telefonami (iphone tego nie ma domyslnie) trzeba zainstalwac i oczywiscie iphona musi byc zrootowany inaczej tego nie zainstalujesz

 

Nie ma innego rozwiazania? Nie chce robić Jailbrake'a, mam telefon na gwarancji. Dla mnie troche bez sensu, nawet Fiat Grande Punto łączy się z moim telefonem, a CC nie? Wystarczą mi same rozmowy, bez dodatkowych funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadnych szans, taka polityka vw ze ich moduly gadaja po rsapie ktorych telefony nie maja (a przynajmniej nie wszystkie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4120A ma dodatkowa obsluge ekranow - jakbys mial ekrany w zaglowkach ktore by wysietlaly obraz z rnsa (filmy dla dzieci w czasie jazdy bys puszczal) to instaluj 4120A, 5238 nie obsluzy tego

 

O widzisz dobrze, że mówisz mam monitor na suficie co prawda ma wbudowany odtwarzacz ale spiąłem go też z rnsem. Ostatnie pytanie orientujesz się może skąd wziąć pewnego sofcika? Czy to co pobrałem z chomika ryzykować i wrzucać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wroce z roboty to moge CI podeslac softa 4120A ktory dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak za pomocą vag 5053 aktywować rns510 na fis?

w ogóle skąd brać te różne wartości? ;p a może jest ktoś blisko Świnoujścia kto mógłby mi to zrobić? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy i z góry dziękuję za pomoc

 

Mam podobny problem jak SERU85. Nie chce mi załadować płyty ( błąd płyty DVD). Nagrałem chyba z 10 płyt i się poddałem

Zna może ktoś fachowca który mi pomoże oczywiście za opłatą z woj. dolnośląskiego okolice Głogów , Lubin , Polkowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze nie chca CI sie zainstalowac mapy?

 

1.zle nagrana plyta

2.brudny laser

3.zly podzial dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie chce idzie z 20 minut i wywala błąd płyty DVD

a jak mam sprawdzić jak jest podzielony dysk?

jestem Laikiem w tym bo to mój nowy nabytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybys byl blizej opola to bym Ci to ogarnal :)

 

musisz sprawdzic w ukrytym menu jaka masz wersje oprpgramowania zainstalowana w rns

jak masz wersje 3xxx no to masz podzial na 3 partycje, to juz jest polowa sukcesu, kolejnym krokiem to podzial dysku na odpowiednie proporcje, nowe mapy tego wymagaja i prawdopodobnie jezeli nie mozesz tego zainstalwoac to bedziesz musial zainstalowac nowy soft do nawigacji ktory podzieli CI poprawnie dysk

 

dodam jeszcze ze softy ponizej wersji 4xxx maja slabego lektora i warto je podniesc do wersji conajmniej 4xxx

 

aby wejsc do ukrytego menu musisz przytzymac przycisk setup przez okolo 45 sekund, jezeli po ptrzytrzymaniu przycisku przez ten czas nic sie nie dzieje to nie masz odblokowanego ukrytego menu czyli co za tym idzie albo vcds i doblokowanie menu poprzez kompauter i kabel albo instalacja spoftu ktory to odblokowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Mam problem z RNS510 autko z 2008r. Urządzenie włącza się pojawia się logo VW po czym czarny ekran. Miał ktoś z was coś takiego? Wyczytałem że soft 4120a mogę ładować bez ryzyka czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka wersja map jest najbardziej aktualna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i się witam i od razu mam pytanie do speców od RNS-a. Posiadam taką navi w aucie i przeczytaniu tematu zabrałem się za aktualizację softu i map. Wgrałem soft 5238A by Josi żeby wgrać mapy v13. Mapy wypaliłem na płytach verbatim dl nagrywarką pionieera dvr-109 jedną z lepszych do nagrywania wybrednych nawigacji więc płytka nagrana raczej poprawnie. Problem jest taki że nie mogę wgrać map na dyskk hdd bo kopiowanie trwa i trwa i nie ma końca. Nie ma żadnego błędu pasek postępu idzie do końca i zaczyna od początku po półtorej godziny w aucie już mi się znudziło czekanie a podobno trwa to około 50 min. Problem rozwiązałem instalacją z karty ale chciałbym wiedzieć czemu to nie chce się wgrać z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. Mam problem z RNS510 autko z 2008r. Urządzenie włącza się pojawia się logo VW po czym czarny ekran. Miał ktoś z was coś takiego? Wyczytałem że soft 4120a mogę ładować bez ryzyka czy to prawda?

 

4120A dla wersji A B C mozesz instalowac w ciemno, wazne bys mial dobra wersje

 

jaka wersja map jest najbardziej aktualna?

V13

 

@Bimer najbardziej prawdopodbne ze te plyty nie nagrywaja sie jednak poprawnie lub masz brudny laser ktory nie potrafi CI zczytac wszystkich danych z plyty i zapetal proces bez konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimer najbardziej prawdopodbne ze te plyty nie nagrywaja sie jednak poprawnie lub masz brudny laser ktory nie potrafi CI zczytac wszystkich danych z plyty i zapetal proces bez konca

 

Ile powinna trwać instalacja map v13 z płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30-40 minut jest to porownywalny czas co do instalacji nowego softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się info, ze mapa v14 jest juz u dealerow VW.

 

Wysłane z Note5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności