Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

piszę jeszcze raz żeby się upewnić w stu procentach. nagrałem softa na płytę programem imgburn i jesli otwieram tą płytę na laptopie to jest tam cała lista plików programowych. czy tak ma to wyglądać? czy po nagraniu płyty ma być tylko jeden plik i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i super. o takie info mi chodziło. dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy chcialbym wgrac do mojego RNSa mapy v13, czy do takiego zestawienia jak ponizej na zdjeciu musze zmieniac soft czy moge od razu leciec z mapami? dodam ze HDD 30GB i ma 3 partycje

DSC_0346[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli dysk jest podzielony w odpowiednich proporcjach to mozesz instalowac mapy

 

tzn jezeli weszly Ci mapy v12 to instaluj v13 - tez wleza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy mam 8196 wiec to chyba v12?;) samochod kupilem tydzien temu i jeszcze niewiele ogarniam. a jak sprawdzic jak sa podzielone partycje? przegladalem ten temat ale moze cos przeoczylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz v12 to instaluj v13 nie musisz nic grzebac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki wielkie za pomoc

 

 

a jeszcze mam takie pytanie: czy moge to nagrac z karty SD czy koniecznie z DVD?

Edytowane przez seru85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz instalowac z sd ale to sie instaluje inaczej i z sd przy instalacji wyskakuja czasami takie krzaki ze ciezko sie pozbierac

 

z DVD jest to moetoda pewna i skuteczna ( jezeli masz dobrze nagrana plyte)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem ostatnio zainstalowac te mapy i przy pierwszym podejsciu wszystko szlo gladko do momentu kiedy po jakichs 10minutach instalacji odpalilem auto bo musialem podjechac w jedno miejsce. od tamtego momentu wywala mi ciagle "blad plyty DVD, sprawdz plyte". zresetowalem RNSa kombinacja setup+eject+gwiazdka, nagralem mapy od nowa na innej plycie ale blad niestety wywala dalej.

moze ktos podpowiedziec co dalej z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej masz zle nagrane te mapy

 

uzyj kombinacji imageburn + dvd dl +r berbatim ( dvd dl -r) tez moze byc ale nie kazda nagrywarka umie to nagrac poprawnie, z + R jest wieksze prawdopodobienstwo ze zadziala

 

w programie imageburn zmien booktype plyty na dvdrom i nagraj najwolniej jak sie da

 

jezeli Twoja nagrywarka nie pozwala na zmiane booktype to podjedz do kogos kto CI to zainstaluje lub dogadaj sie z kim kto CI nagra plyty i wysle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem jak mowiles, nagralem plyte na innym kompie, img, zmienilem booktype(wczesniej tez to robilem). teraz po wlozeniu plyty od razu wyskakuje ekran nawigacji, bez pytania o to czy chce wgrac na hdd czy korzystac tylko z map z plyty, zadnego komunikatu, po prostu zaczyna ladowac. problem w tym ze pasek ladowania dochodzi do pewnego momentu, ok 10% i sie zeruje. pozniej juz nic sie nie dzieje, czekalem 2h w aucie i nic. jakies podpowiedzi? czy zmiana softu cokolwiek moze poprawic? czy nagrac na jeszcze innym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjscia sa 3 (musialem przeczytac wszytskie Twoje wpisy)

a)w dalszym ciagu zle nagrana plyta z mapami

b)brudny laser w czytniku i nie radzi sobie z odczytem map

c)zle spartcjonowane dyski (ale jak mowisz ze miales v12) to ten powod na 100% odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mapy są ok ale soft to nie wiem jeżeli działają ci mapy v12 to nic nie musisz robić jeżeli nie to soft musisz zmienić na taki który ma odpowiednie proporcje rozmiarów partycji 4120a lub 5238modified ale musisz uważać bo są różne wersje softow a co do wypowiedzi twojego kumpla no to nie mam więcej pytań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś na śląsku ogarnąłby mi RNS510 w moim CC? Odwdzięcze sie oczywiście. Interesuje mnie aktualizacja softu i map. Jestem z Jaworzna. Pozdrawiam

 

P.S Czy brak możliwości połączenia auta z iPhonem 6s to wina softu czy modułu bt? Auto widzi telefon, tylko jest niekompatybilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś był w Opolu to mogę Ci to ogarnąć wrzuć do iPhone protokół rsap i będzie gadał z rnsem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Opola mam ponad 100km, więc lipa. Chyba żebym jechał gdzieś przy okazji.

 

Mógłbyś rozwinąć ten RSAP w iPhonie? Ew. wrzucic jakis link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomoglibyście poradzić jaki soft najnowszy mogę wrzucić do mojej navi, siedzę i czytam i czytam teoretycznie z tego co piszą to mogę najwyższy 2700 do mojej wersji wrzucić, ale jest dużo nowszych wersji na chomiku się roi od nich, ale się boję wgrywać żeby nie uceglić navi. Poniżej zdjęcie mojej wersji navi i softu jaki mam.

 

IMG_0324.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisze jeszcze raz: soft w wersji 4120A i 5238 modified mozecie instalwoac na kazdej wersji RNS czy to A B czy C

 

dla wyzszych wersji nie ma sensu instalowac tak niskich wersji softu

 

@ marioSJ rsap to protokol po ktorym rns gada z telefonami (iphone tego nie ma domyslnie) trzeba zainstalwac i oczywiscie iphona musi byc zrootowany inaczej tego nie zainstalujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź a testowałeś jeden i drugi, który lepiej wrzucić?, ściągam sobie już ten 4120A z chomika wydaje mi się, że będzie okej. Tylko kwestia partycji jak muszą być podzielone żebym mógł mapy v13 wrzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności